قتل 2 زن و مرد + عکس


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینهمه چیز از پنجشنبه شب گذشته آغاز شد که عده ای از اهالی روستای سرکسی دام های خود را به چراگاه در منطقه دربید بردند. زمین های کشاورزی که دام ها در آن شروع به چرا کردند، متعلق به اهالی روستای سفیدهانی بود و چرای دام در مزارع، اعتراض سفیدانی را به شورش ها برانگیخت.

قتل یک زن 40 ساله

یکی از اهالی روستای سرکشتی که نخواست نامش فاش شود، درباره جزئیات این درگیری مسلحانه به جام جم گفت: من هم با عشایر سفیدانی دوست هستم و هم با عشایر سرکشتی. روز پنج شنبه که گاو و گوسفند وارد زمین سفید شد، سفید کننده ها به مسلخ ها گفتند که خشکسالی است، ما برای زمین خود بسیار زحمت کشیده ایم و جو و جو نیاز داریم، برای حیوانات شما مناسب نیست. چرا در منطقه ما بعد از عذرخواهی لیدرها گفتند: حق با شماست، ما به شما پول می دهیم. خلاصه قبول می کنند و روز تمام می شود. ماجرا به سراغ چند جوان روستای سرکسی می رود و آنها هم به جوانی و نادانی خود می بالند که می گویند سفید خانه ها حق نداشتند این را به ما بگویند و دارند همدیگر را می کشند. روز جمعه، شورشیان دوباره گاوهای خود را به زمین های کشاورزی کاخ سفید بردند، این بار در یک درگیری.

ملوانان ابتدا به سوی سفیدپوستان سنگ پرتاب کردند و آنها را مجروح کردند و خون ریختند. سفیدپوستان یک چادر مشکی در آن نزدیکی داشتند که برخی از اعضای خانواده با خود آورده بودند. پس از این برخورد زن 40 ساله ای به نام زینب اهل روستای سفیدهانی نگران پدر یا برادرش شد و به محل برخورد که 500 متری چادر مشکی آنها بود رفت. وقتی رسید، شروع به اعتراض کرد که یکی از سربازان به سرش شلیک کرد و زن را در دم کشت.

قتل 2 زن و مرد + عکس

با قتل یک زن 40 ساله، سفیدانی ها و سرکستی ها سنگرهای خود را به هم بستند و سفیدانی برای انتقام مرگ این زن، دو مرد اهل روستای سرکستی به نام های صفدر و جعفر را به ضرب گلوله کشتند. خبر درگیری خیلی زود به اطلاع اهالی روستا و پلیس رسید و ماموران تا رسیدن ماموران در سنگر بودند. تا جایی که من می دانم سه تن از رهبران مجروح و سه سفیدپوست زخمی شدند. دو مردی که کشته شدند بهترین دوستان من بودند که بین 31 تا 34 سال سن داشتند. پس از درگیری، پلیس سیاه پوست چادر افشاگران و سفیدپوستان را جمع کرد. پیش از این بزرگان و بزرگان محلی گرد هم آمده اند تا از طریق گفت وگو، قانون و پلیس، موضوع را حل کنند و از درگیری و انتقام بیشتر جلوگیری کنند.»

دستگیری عاملان نزاع مسلحانه در دلفان

سرهنگ فضلا … منصوری فرمانده انتظامی دلفان در تشریح این خبر گفت: در محل حاضر شد.

در تحقیقات مشخص شد دو خانواده عشایری زیر لوله اسلحه بر سر اختلاف چرا با هم درگیر شدند. متاسفانه سه نفر از شرکت کنندگان در درگیری شامل یک زن و دو مرد کشته و سه نفر دیگر از ناحیه پا مجروح شدند. 60 گوسفند نیز تلف شدند. طی یکسری عملیات، 6 نفر از عوامل این درگیری دستگیر و دو قبضه کلاشینکف و یک قبضه اسلحه شکاری کشف شد. برخی افراد به جای اطاعت از قانون، دست به اعمال خشونت آمیز خودسرانه می زنند که منجر به حوادث تلخ می شود. خط قرمز پلیس و قوه قضائیه امنیت و آسایش مردم است و هرکس از آن تخطی کند با برخورد شدید و قاطع پلیس و قوه قضائیه مواجه خواهد شد.

منبع: روزنامه جام جم