قیمت تخم مرغ اعلام شد


قیمت تخم مرغ اعلام کرد تاثیر کاهش تقاضا چیست؟ قیمت تخم مرغ دارد هنجار تایید شده قیمت تخم مرغ چند تا؟ حذف ارز 4200 تومانی چه تاثیری دارد قیمت تخم مرغ دارد افزایش نرخ دامپروری قیمت تخم مرغ گران می شود و این محصول از سفره مردم محو می شود.

گزارش جام جم آنلاین با توجه به انتشار اخبار، لیست قیمت برخی از انواع تخم مرغ موجود در بازار به شرح زیر است.نام محصولقیمت (تومان)
تخم مرغ تازه بازار پروتانا بسته 6 عددی18,350
ست تخم مرغ در بازار تلوانگ 6 عدد18,350
تخم مرغ تازه ست بازار پروتانا 9 عدد27500
تخم مرغ معمولی حسام بازار 9 عدد27500
تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک حسام بسته بندی 9 عددی34800
15 عدد39800
15 عدد45900
تخم مرغ تازه ست بازار پروتانا 15 عدد45900
تخم مرغ تازه ست بازار پروتانا 20 عدد61100
20 عدد61100
30 عدد76000

قیمت تخم مرغ امروز در بازار تهران

بر اساس بررسی های انجام شده قیمت تخم مرغ امروز 18 تیر 1401 در بازار تهران به صورت شانه کارتنی و کیلویی به صورت روزانه در این خبر گزارش می شود.

با اجرای طرح اصلاح یارانه ها و وارد شدن دو یارانه معیشت به حساب خانوارها، یارانه تخم مرغ از امروز حذف شد و بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ 71 هزار تومان تعیین شد. دولت هر کیلوگرم تخم مرغ را 31 هزار تومان از مرغداران می خرد و در بازار می فروشد.

طبق بررسی های میدانی شهرستان، قیمت تخم مرغ در سوپرمارکت ها و خرده فروشی ها بین 70 تا 80 هزار تومان است.

به گزارش ممتاز نیوز، در حال حاضر هر شانه 30 عددی در میادین میوه و تره بار هر شانه 61 هزار تومان به فروش می رسد.

ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب 30 عدد شانه تخم مرغ را 61 هزار تومان تصویب کرد.

قیمت دولتی تخم مرغ مقررات بازار امروز 18 تیر 1401 به ازای هر کیلوگرم و بسته بندی درج شده است.

توجه داشته باشید که قیمت پیشنهادی مربوط به قیمت مصوب تخم مرغ در میادین میوه و تره بار تهران بوده و در بازار و سوپرمارکت ها به میزان قابل توجهی بالاتر است.

قیمت تخم مرغ همچنان ۸۵۰۰ تومان کمتر از مصوب است

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ های تخمگذار تهران گفت: قیمت فعلی هر کیلوگرم تخم مرغ با قیمت مصوب 8500 تومان تفاوت دارد.

ناصر نبی پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری 27 هزار تومان است که با قیمت مصوب 8500 تومان تفاوت دارد.

به گفته وی ماهانه 100 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که 5 تا 10 هزار تن بیشتر از نیاز کشور است و طبق پیش بینی ها تا شهریور 100 هزار تن مازاد تولید خواهیم داشت.

آقای نبی پور می گوید: عراق واردات تخم مرغ از ایران را ممنوع کرده است اما با وجود این صادرات تخم مرغ به افغانستان، عمان، کویت و قطر ادامه دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار تهران گفت: نقل قول های زیادی در این باره وجود دارد اما دلیل اصلی آن فشار ترکیه به عراق بود و با توجه به اینکه ترکیه می تواند دائماً به عراق تخم مرغ عرضه کند، عراق این درخواست ترکیه را می پذیرد.

با اصلاح نظام یارانه ای، قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ 35 هزار و 500 تومان اعلام شد، اما به دلیل تولید بیش از حد، قیمت به این نرخ نرسید و وزارت جهاد حمایت از صادرات و تعرفه خرید را برای حمایت از مرغداران لغو کرد. .

طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی اتحادیه مرغ و تخم مرغ، به دلیل ممنوعیت واردات تخم مرغ به عراق، یکی از بزرگترین بازارهای صادراتی خود را از دست داده ایم.

تاثیر کاهش تقاضا بر قیمت تخم مرغ

مرغ و تخم مرغ اولین محصولات این فهرست بودند که پس از لغو ارز ترجیحی دو برابر شدند، اما اکنون که بیش از یک ماه از آن زمان می گذرد، بازار تخم مرغ مسیر دیگری را طی کرده است.

قیمت تخم مرغ اعلام شد جدول قیمت تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ های تخمگذار استان تهران با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در کارخانه مرغداری به کیلویی 27 هزار تومان رسیده است، گفت: ارز ترجیحی در زمان اوج تولید لغو شد. این در حالی است که قیمت تمام شده تولید این محصول حدود 43 هزار تومان است.

ناصر نبی پور درباره اینکه آیا دولت در چنین شرایطی مازاد تخم مرغ را از تولیدکنندگان خریداری می کند؟ وی به خبرنگار مهر گفت: دولت اعلام کرد تخم مرغ یخچالی را کیلویی 31 هزار تومان می خرد در حالی که قیمت تخم مرغ با احتساب هزینه حمل و نقل و کارتن 31 هزار تومان است، بنابراین مرغدار ترجیح می دهد آن را بفروشد. کیلویی 27 هزار تومان در حالی که دولت برای خرید اعلام کرده است مازاد تخم مرغ 45 روز پس از خرید تسویه می شود.

نبی پور همچنین به گرانی مواد اولیه تولیدات دامی اشاره کرد و گفت: مرغداران توان خرید مواد اولیه را ندارند و بیشتر از موجودی موجود در مرغداری ها استفاده می کنند. البته وی پیش بینی کرد که این ذخایر در تیر و مرداد تمام شود و تولیدکنندگان مجبور به خرید نهاده باشند.

نبی پور در پایان خاطرنشان کرد: خروج 4200 تومانی زمانی اتفاق افتاد که حجم تولید بسیار بالا بود. ما با تقاضای مردم مواجه هستیم و همه این عوامل باعث کاهش قیمت شده است.»