قیمت سکه در بازار جدول قیمت سکه


قیمت سکه چند تا؟ قیمت سکه دیروز ساعت چند بود؟ است قیمت سکه به زیر 10 میلیون تن می رسد؟ کارشناسان پیش بینی از قیمت سکه امسال چگونه است؟ روند نزولی دارد قیمت سکه ادامه دارد؟

بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینامروز (4 تیر 1401) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 15 میلیون و 500 هزار تن، سکه تمام مدل قدیم 14 میلیون و 600 تن، نیم سکه 8 میلیون و 500 هزار تن است. ربع سکه 5 میلیون و 450 هزار تن و سکه یک گرم 3 میلیون و 100 هزار تومان.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به هزار و 827 دلار رسید و هر گرم طلای 18 عیار نیز یک میلیون و 435 هزار تن معامله می شود.

نرخ طلا و سکه امروز را در جدول زیر مشاهده می کنید:تولید – محصول نرخ ارز (USD)
سکه ها در تمام بهار طرح جدیدی منتشر می کنند15,500,000
تمام سکه های طرح قدیمی14 600 000
نیم سکه بهار آزادی8,500,000
چهارمین سکه بهار آزادی5 450 000
سکه داغ3,100,000
اونس صلحهزار و 827 دلار
طلای 18 عیار1 435 800

پیش بینی قیمت آتی سکه در سال 1401

کارشناسان اقتصادی برای تثبیت قیمت در کانال 11 میلیونی، آینده قیمت سکه را در سال 1401 شمسی پیش بینی می کنند.

تحلیلگران ایرانی معتقدند پس از اتفاقات سیاسی ایران از جمله مذاکرات هسته ای و احتمال احیای برجام در سال جاری، سکه می تواند به کانال 10 میلیون تومانی برسد.

برخی از اقتصاددانان نیز سرمایه گذاری در بازار سکه را جذاب تر و سودآورتر از سرمایه گذاری در بورس می دانند.

چشم انداز بازار طلا و سکه مثبت است و نقدینگی فلزات گرانبها بالاست.

حباب قیمت سکه چقدر است؟!

حباب سکه به حدود 11.8 درصد رسید. این سطح از حباب ها سیگنال مطلوبی برای بازیگران بازار داخلی فلزات گرانبها در زمانی که دلار در حال افزایش نیست، نیست. به گفته برخی تحلیلگران، زمانی که قیمت دلار افزایش می یابد، می توان گفت دلسوزان سکه نسبت به نرخ ارز بیشتر شده اند. اما با رشد اسکناس آمریکا، احتمال ترکیدن حباب سکه روز به روز بیشتر می شود.

دیروز ارزش داخلی فلزات گرانبهای داخلی حدود 13 میلیون و 800 هزار تن بود. این در شرایطی بود که فلز گرانبهای داخلی در بازار آزاد در محدوده 15 میلیون و 400 هزار تومان معامله می شد و در بازار سکه کوچک کمتر دلال تمایلی به فروش زیر 15 میلیون و 500 هزار تومان نداشت. بنابراین می توان گفت که بین قیمت بازار و ارزش ذاتی فلزات گرانبهای داخلی در روز یکشنبه حداقل یک میلیون و 500 هزار تن بوده است.

به گفته برخی تحلیلگران، برای اینکه سکه امامی سقوط نکند، دلار باید حداقل به 32 هزار تومان بازگردد. در غیر این صورت امروز فلز گرانبهای داخلی به راحتی می تواند به زیر حمایت 15 میلیون و 200 هزار تنی برسد. البته برخی از طراحان امیدوارند که تقاضا از بازار محدود دلار به بازار داخلی فلزات گرانبها سرازیر شود. این افراد به دلیل محدودیت بازار ارز، حباب سکه را چندان غیرعادی نمی دانند.

تاثیر قیمت سکه بر افزایش تعداد مهریه های زندانی

به گزارش برنا، بر اساس آخرین اطلاعات ارائه شده از سوی استان ها، با توجه به افزایش قیمت سکه، دعاوی تعدیل پرداخت مهریه و بار دادگاه های خانواده افزایش یافته است. در حال حاضر بیش از 3600 نفر به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان هستند. بر اساس گزارش های منتشر شده ستاد دیه اعلام کرد افزایش قیمت سکه باعث افزایش تعداد زندانیان مهریه شده و قطعا با افزایش قیمت سکه این تعداد افزایش خواهد یافت.

سید علیرضا ابوالحسنی کارشناس ارشد حقوق خانواده به برنا گفت: این تنها افرادی هستند که کارشان برای مهریه و حبس ارائه شده است وگرنه وضعیت دادگاه و مسائل طلاق بدتر می شود. از این آمارها.» شرایط اقتصادی اخیر و قیمت کالاهای سرمایه ای مانند سکه، افرادی را که به ندرت از بازار اطلاعی داشتند، وادار کرده است که وضعیت بازار را رصد کنند و دائماً دارایی های خود را زیر نظر بگیرند.

وی ادامه داد: آنها مدام به این فکر می کنند که چگونه می توانند این دارایی ها را افزایش دهند یا حداقل خود را با بازار همراهی کنند. علاوه بر مشکلات اقتصادی که ایجاد کرد، آسیب های اجتماعی نیز به همراه داشت. یکی از این آسیب ها افزایش ناتوانی مردان در پرداخت مهریه و افزایش تعداد زندانیان دارای مهریه است.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که چگونه می توان از طلاق جلوگیری کرد، گفت: در حال حاضر تقویم مزین به اتفاقاتی است که می تواند توجه عمومی را به بقای بسیاری از زندگی های مشترک جلب کند که مانع بزرگی بر سر راه افزایش طلاق عاطفی و دعاوی مربوط به آن است. در واقع سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) نباید یک مضمون تاریخی باشد، بلکه باید به عنوان یک اصل اخلاقی و در قالب سبک زندگی متعالی به جوانان ما عرضه شود.

ابوالحسنی در ادامه با اشاره به باورهای غلط در مورد مهریه در بین خانواده های ایرانی، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم در تمام جلسات خواستگاری، بحث تعریف مهریه است، یعنی ممکن است زوجین در همه مواردی که زندگی زناشویی بر اساس آن است، توافق داشته باشند. اما ماجرای مهریه همه چیز را می شکند. این وسط جمله ای است که مبنای همه این جلسات است: «جهیزیه را کی داده و کی گرفته است؟» جمله ای که می تواند حرف های خانواده عروس را به عددی نامعقول تبدیل کند و داماد را به عقد قرارداد تشویق کند.

وی افزود: اما مقرره جرایم غیرعمد در زندان های کشور نشان می دهد که افراد زیادی مهریه می گیرند و عده زیادی نیز مهریه می دهند. متاسفانه با وجود تبلیغات گسترده فرهنگی مبنی بر دریافت و پرداخت مهریه، تعداد زندانیان مهریه تغییر چندانی نکرده است، اما تلاش شده است.

یک کارشناس ارشد حقوق خانواده در پاسخ به این سوال که موضوع مهریه را می توان عاملی برای ازدواج دانست، گفت: در روزهای اخیر آمارهای مختلفی از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور منتشر شده است. برخی معتقدند تعداد ازدواج ها رو به کاهش است و برخی دیگر بر این باورند که آمار طلاق به شدت افزایش یافته است. در واقع افزایش قیمت طلا و سکه باعث شده جوانان دیگر ازدواج نکنند و تعداد ازدواج ها کاهش یافته است.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه مهریه ابزار طلاق زنان از همسرانشان شده است، تصریح کرد: مردان هر زمان که بخواهند می توانند حق طلاق داشته باشند اما زنان چنین ابزاری ندارند اما با مهریه. خواست سنگین این قدرت را در دستان خود دارند. اگر کمی بیشتر وارد شویم متوجه می شویم که حق طلاق برای مرد و حق مهریه برای زن باید درست استفاده شود. در واقع نباید از آنها به عنوان ابزار یا اهرم قدرت سوء استفاده کرد.

وی در پایان افزود: قاضی پرونده با توجه به مهریه و اندازه آن و همچنین وضعیت مادی حمایت از زن و شوهر، نحوه تقسیط و میزان مهریه را از قبل تعیین می کند. بنابراین، اندازه قسط مهریه یا همان میزان مشارکت برای مهریه برای همه یکسان نیست.

قیمت سکه و طلا در هفته آینده کاهش می یابد

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: بر اساس مدیریت بازار ارز بانک مرکزی پیش بینی می شود قیمت سکه و طلا نه تنها افزایش نیابد بلکه کاهش یابد.

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی مرداد ماه گفت: قیمت هر اونس جهانی طلا در هفته گذشته 8 دلار کاهش یافت و در آخرین معاملات به قیمت 1832 دلار معامله شد.

وی بیان کرد: نرخ ارز نیز با مدیریت بانک مرکزی و بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر انتقال ارز صادراتی در صرافی های مجاز به افرادی که قصد واردات دارند، منجر به کاهش نرخ شده است.

به گفته این فعال صنفی، با وجود کاهش قیمت ارز و اونس جهانی طلا، شاهد افزایش قیمت انواع سکه و طلا در کشور هستیم و این به دلیل گرانی سکه است. . حبابی که در اثر تقاضا ایجاد شد.

کشتی آرای گفت: طی آخرین معاملات روز گذشته سکه طرح قدیم یکصد هزار تومان، سکه طرح جدید 300 هزار تومان و نیمی از طرح جدید 200 هزار تومان افزایش یافت و این رشد در واقع حباب سکه است.

وی ادامه داد: ربع سکه 50 هزار تومان هفتگی و سکه یک گرمی 100 هزار تومان هفتگی افزایش قیمت داشت. هر مثقال طلای مذاب 80 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز 20 هزار تومان در هفته افزایش یافت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در معاملات اخیر بالغ بر یک میلیون و 420 هزار تن بوده است و این نشان می دهد که اگرچه قیمت فلز زرد تحت تأثیر دو عامل است، اما قیمت ارز که توسط … بانک مرکزی. قیمت جهانی هر اونس طلا نیز کاهش یافته است، اما تقاضا قیمت سکه را افزایش داده است.

وی گفت: پیش بینی می شود در شرایط کنونی جهانی قیمت طلا تغییر نکند و در همان محدوده قیمتی قرار گیرد و با توجه به تمایل بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز، نرخ ارز کنترل شود، بنابراین هفته آینده افزایش خواهد یافت.» در همین محدوده باشد.