قیمت طلا افزایش یافته است


قیمت طلا امروز افزایش یافته است. قیمت طلا نوسان دارد. کاهش شدید قیمت طلا نتیجه هفته گذشته افزایش نرخ دلار بود. قیمت طلا در بازار داخلی چقدر است؟ آخرین اخبار در مورد قیمت طلا ادامه مطلب

گزارش جام جم آنلاین طلا پس از یک هفته پر از نوسان و در بحبوحه ترس از تورم جهانی که قیمت آن را به پایین‌ترین حد در 10 ماه گذشته رساند، نسبتاً ثابت ماند. هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد افزایش به 1742.48 دلار رسید.

کارشناسان بازار معتقدند کاهش شدید قیمت طلا در هفته گذشته نتیجه افزایش شدید شاخص دلار، موضع فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره و نگرانی از تورم جهانی بوده است.

شاخص دلار به 107.78 به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسید و قیمت طلا را به محدوده 1710 تا 1780 دلار در هر اونس رساند.

سرمایه گذاران دلار را به طلا به عنوان پناهگاهی امن ترجیح می دهند.

انتشار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده نشان داد که ایالات متحده در ماه ژوئن 372000 شغل ایجاد کرد که 100000 بیشتر از حد انتظار بود.

این اطلاعات فدرال رزرو را بر آن می دارد تا برای کاهش تورم، نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد. این اقدام از بهبود قیمت طلا جلوگیری می کند.

کارشناسان بر این باورند که با توجه به ارزش بالای دلار، پیش بینی می شود قیمت طلا همچنان تحت فشار باشد، از این رو به سرمایه گذاران طلا توصیه می شود منتظر از سرگیری روند صعودی طلا باشند.

قیمت نقره امروز با 0.25 درصد افزایش به 19.24 دلار رسید و پلاتین با 2 درصد افزایش به 894.76 دلار رسید.

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

بازارهای دلار، طلا و سکه در هفته ای که به پایان می رسد شاهد نوسانات قابل توجهی بوده اند. با توجه به سیگنال هایی که برای بازارهای مالی وجود دارد، نوسان آنها در هفته آینده چگونه پیش بینی می شود؟

به گزارش تجارت نیوز، بازار دلار، طلا و سکه در هفته جاری با نوسانات محسوسی همراه بوده است. قیمت دلار در بازار آزاد به دلیل نوساناتی که از اواخر هفته گذشته آغاز شد و تا اواسط هفته گذشته ادامه داشت حدود دو هزار تومان افزایش و کاهش داشت. اما سه شنبه و چهارشنبه به ثبات نسبی رسید. به طوری که قیمت ها در بازار کمی نوسان می کند.

در روزهای میانی هفته، دلار در کانال ثابتی قرار داشت و در هر دو روز نرخ آن بالاتر از کف قیمتی روز قبل و زیر سقف قیمت بود.

اخبار منفی و متناقض از مذاکرات برجام و سایر سیگنال های صعودی باعث افزایش ارزش دلار شد. از جمله می توان به چشم انداز افزایش تورم به ویژه در رابطه با انتشار گزارش بانک مرکزی در مورد رشد نقدینگی و پایه پولی اشاره کرد.

در مقابل، اما; اقدامات بانک مرکزی برای پراکندگی ارز در بازار، بار دیگر دلار را به دایره کاهش قیمت ها بازگرداند. هر چند بعدازظهر دیروز برخی فعالان بازار ارز از کمبود دلار و عرضه برای معاملات خبر دادند، اما ثبات نرخ دلار امروز ادامه دارد.

نوسانات قیمت طلا

بازار طلا و سکه نیز در این هفته در نتیجه روند قیمت دلار دچار نوسان شد. قیمت طلا در هفته منتهی به یک میلیون و 300 تا یک میلیون و 400 هزار تومان در نوسان بود. در روزهای اخیر قیمت طلا به طور عمدی در حال کاهش بوده است. کانال در زمان انتشار این خبر یک میلیون و 300 هزار تومان دارد.

قیمت سکه نیز نوسانات عجیبی را تجربه کرد. به این ترتیب سکه طرح جدید بین 14 تا 15 میلیون تومان در نوسان بود. با وجود افت قیمت در روزهای ابتدایی، سکه در اواسط هفته 900 هزار تومان در یک روز افزایش یافت. در روزهای اخیر این بازار همچنان به نوسانات قیمتی خود ادامه داده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز در مسیر 13 میلیون تومان پیش رفت اما به سطح بالاتری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب، سکه طرح جدید در مرز کانال 15 میلیون تومان و سکه طرح قدیم در کانال 14 میلیون تومان قرار دارد.

بازار طلا و سکه در هفته جاری با توجه به روند دلار با نوساناتی همراه بوده است.

علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی علیرغم برخی سیگنال ها مبنی بر افزایش قیمت دلار و به تبع آن طلا و سکه در هفته آینده، این امر را بعید می داند.

وی در گفتگو با تجارت نیوز توضیح می دهد: دلار به حداکثر قیمت خود رسیده و احتمال توافقات هسته ای همچنان بالاست. در این شرایط احتمال توقف رشد دلار وجود دارد. اگر روند بازار طی هفته آینده نزولی نباشد، بعید است که روند صعودی نیز داشته باشد.

طباطبایی درباره بازار طلا و سکه نیز می گوید: قیمت طلا در بازار داخلی با توجه به دو متغیر قیمت جهانی طلا و دلار احتمال نوسان دارد.

کارشناس بازارهای مالی می افزاید: برای اونس جهانی به برکت سیاست ضد تورمی آمریکا روند نزولی پیش بینی می شود. به خصوص که این سیاست احتمالا در ماه آینده تشدید خواهد شد. در نتیجه، احتمالا شاهد کاهش قیمت طلا و کالاها خواهیم بود.

وی می گوید: در بازار داخلی طلا و سکه حباب وجود دارد که با توجه به دو مورد ذکر شده احتمال می رود مقداری از آن حباب در کوتاه مدت تخلیه شود. اما ادامه روند نزولی طلا و سکه تحت تاثیر قیمت دلار و مذاکرات هسته ای است.