لذت نگهداری از ماهی بتا

ماهی Betta که در میان بسیاری از گونه های آکواریومی آب شیرین مورد علاقه نگهداری می شود، محبوبیت خود را مدیون رنگ های زنده اش است. Bettas که در رنگ‌های قرمز، آبی و سبز رایج است، می‌تواند در ترکیبی از دو یا چند رنگ باشد که منجر به الگوهای منحصربه‌فرد می‌شود. تانک ماهی بتا که ماهی‌های فعال نیز در نظر گرفته می‌شود، نه تنها از نظر فیزیکی جذاب است، بلکه به نوعی انرژی مثبت و زندگی را به محیط اطراف خود می‌افزاید.

احتمالاً یکی از بارزترین ویژگی های این ماهی این است که برای زنده ماندن به مقدار کمی نیاز دارند. برخلاف سایر گونه ها، نگهداری Bettas مستلزم صرف زمان و هزینه کمی است. سرسخت بودن آنها آنها را مناسب ترین حیوانات خانگی برای آکواریوم های تازه کار می کند. توانایی این ماهی ها برای تحمل تغییر شرایط آب چیزی است که همه ماهی ها از آن برخوردار نیستند. چرا ماهی بتا به عنوان ماهی مبارز سیامی نیز شناخته می شود، به این دلیل است که آنها در واقع می جنگند. این بتاها یا سیام ها هستند که به دلیل ماهیت تهاجمی که به دلیل غرایز سرزمینی آنهاست، متمایز می شوند. بتا نر دیگر عمدتاً منبع ارعاب است، اما در صورت احساس تهدید از سوی زن، می تواند به زن حمله کند. پرخاشگری آن با برافروختن باله هایش نشان داده می شود که باعث می شود به نوعی بزرگتر از دیگری به نظر برسد. رفتار Betta باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر برای تانک یک گونه بهترین باشند. با این حال، برخی از افراد بر روی تانک‌های مناسب برای Bettas آزمایش کرده‌اند و در راه‌اندازی تانک‌های اجتماعی با آن موفق شده‌اند. این ماهی ها دارای اندام لابیرنتی در سر خود هستند که به آنها امکان تنفس در آب و هوا را می دهد.

اگرچه بتا ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری دارد، اما خلق و خوی آن‌ها همچنان چیزی است که نگهبانان ماهی را سرگرم می‌کند و به نظر می‌رسد منبع جذابیت بتا است. شخصیت جالب آن، Betta را به انتخابی بسیار مورد علاقه در مورد حیوانات خانگی تبدیل کرده است و حتی خرده فروشان فروشگاه های آبزی آن را به افرادی که به دنبال حیوانات خانگی سرگرم کننده هستند توصیه می کنند. واقعاً، بسیاری موافقند که بتاها حیوانات خانگی سرگرم کننده ای می سازند. راه های خنده دار آنها حتی نام های کاملاً خنده دار را برای آنها به ارمغان می آورد. اما احتمالاً همه مردم دوست دارند به حیوانات خانگی خود عجیب ترین نام هایی را که فکر می کنند بگذارند. مانند هر حیوان خانگی دیگری، هر Betta نیز می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد و چیزی که آنها را قابل شناسایی می‌کند می‌تواند نام خوبی برای صدا زدن آنها باشد. مطمئناً Grumpy یک نام رایج خواهد بود. یک Betta بسیار فعال را می توان Flash، Dash یا Speed ​​نامید. نامگذاری آنها بر اساس آنچه رنگ آنها نشان می دهد نیز می تواند ایده خوبی باشد. Ghost، Midnight، Blaze، Crystal و Choco تنها چند پیشنهاد هستند. اما اگر بخواهید حیوان خانگی خود را به نام شخصیت کارتونی مورد علاقه خود، غذای مورد علاقه یا حتی سلبریتی مورد علاقه خود نام گذاری کنید، هیچ کس واقعاً شما را متوقف نمی کند.

در واقع، نام گذاری Betta خود با چیزی که بیشتر به قلب خود احساس می کنید، بهترین راه برای ارتباط با حیوان خانگی شما است. همانطور که دوست داشتنی هستند، این موجودات شایسته زیباترین نام ها هستند.