لکتین های غذایی در سلامت و بیماری: مقدمه

در سال‌های اخیر به نظر می‌رسد اپیدمی رو به افزایشی از افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن گوارشی و خودایمنی وجود دارد. عدم تحمل غذایی یا حساسیت ممکن است ریشه مشکل باشد. اکثر مردم، از جمله پزشکان، سرنخ کمی دارند که چگونه غذاهایی که می خورند ممکن است در بیماری مزمن، خستگی و علائم گوارشی نقش داشته باشد.

با این حال، سرنخ‌های زیادی در ادبیات پزشکی و تجربه عموم مردم در مورد اینکه چگونه غذاها باعث ایجاد و/یا کمک به اپیدمی فعلی بیماری‌های مزمن و بیماری‌های خودایمنی می‌شوند، وجود دارد. رژیم‌های غذایی متعددی توسط بسیاری از افراد با موفقیت‌های متفاوت برای بهبود سلامتی خود استفاده می‌شوند، علی‌رغم فقدان کلی اثبات علمی روکش آهن برای اثربخشی آنها. یکی از سرنخ‌های علت و تسکین بیماری ناشی از غذا ممکن است در پروتئین‌های معروف به لکتین باشد که در همه غذاها وجود دارد.

منابع غذایی حیوانی و گیاهی هر دو حاوی پروتئین های پیچیده ای هستند که به نام لکتین شناخته می شوند. این پروتئین ها معمولاً توانایی اتصال به قندها یا کربوهیدرات های سطح سلول های انسانی را دارند. برخی از این پروتئین ها می توانند باعث جمع شدن گلبول های قرمز انسان شوند، فرآیندی که آگلوتیناسیون نامیده می شود. فرآیند آگلوتیناسیون زمانی اتفاق می افتد که فردی گروه خونی نامناسبی را در حین انتقال خون دریافت کند. در واقع، آگلوتیناسیون گلبول های قرمز خاص برای هر فرد یا گروهی از افراد، مبنای آزمایش گروه های خونی است. برخی داده‌ها وجود دارد که نشان می‌دهد گروه‌های خونی ممکن است بر نحوه واکنش افراد به غذاهای خاص تأثیر بگذارد، اگرچه به نظر می‌رسد رژیم غذایی خاص گروه خونی رد شده است. چسباندن یا اتصال لکتین های غذایی خاص می تواند آغازگر انواع مختلفی از اثرات خاص سلولی باشد. این واکنش ها ممکن است هورمون ها را تقلید کنند یا باعث تغییراتی در سلول ها شوند. به این تقلید مولکولی می گویند.

اکثر گیاهان حاوی لکتین هستند که برخی از آنها سمی، التهابی یا هر دو هستند. بسیاری از این لکتین های گیاهی و لبنی به پخت و پز و آنزیم های گوارشی مقاوم هستند. به عنوان مثال، لکتین های غلات نسبت به هضم انسان کاملاً مقاوم هستند، اما برای نشخوارکنندگانی مانند گاو که دارای معده چند حفره ای هستند، مناسب هستند. بنابراین، لکتین ها در غذای ما وجود دارند و اغلب در برابر هضم ما مقاوم هستند و برخی از آنها از نظر علمی سمیت قابل توجهی در GI در انسان دارند. نشان داده شده است که برخی دیگر مفید هستند و شاید حتی از سرطان محافظت کنند. در هر صورت پروتئین های گیاهی و حیوانی پروتئین های خارجی برای بدن هستند و توسط هضم و سیستم ایمنی بدن ما به صورت مثبت یا منفی برخورد می شود.

سیستم گوارش انسان برای مدیریت انواع پروتئین های گیاهی و حیوانی از طریق فرآیند هضم و حذف ایجاد شده است. برخی از پروتئین‌ها یا لکتین‌های گیاهی و حیوانی به شدت برای انسان سمی هستند و نمی‌توان آنها را بدون ایجاد مرگ مانند پروتئین‌های کرچک و برخی قارچ‌ها خورد. سایر غذاها باید قبل از اینکه قابل مصرف باشند آماده شوند. آماده سازی ممکن است شامل پوست کندن، خیساندن طولانی مدت و پختن مانند لوبیا چشم بلبلی باشد. سایر غذاها ممکن است به دلیل استعداد ژنتیکی یا آلرژی یا عدم تحمل غذایی از قبل وجود داشته باشد، تحمل ضعیفی داشته باشند. برخی دیگر تا حدی یا مقداری تحمل می شوند اما نه در مقادیر زیاد و نه به طور مکرر. افرادی که به دلیل کمبود ارثی یا اکتسابی آنزیم لاکتاز نسبت به لاکتوز قند شیر حساسیت ندارند، ممکن است مقادیر کمی را تحمل کنند، اما ممکن است با مصرف مقدار زیادی از غذاهای حاوی لاکتوز، نفخ شدید، گاز، درد شکم و گرفتگی عضلات همراه با اسهال انفجاری داشته باشند. پس از اینکه سیستم ایمنی بدنشان تغییر کرد یا روده به علت دیگری آسیب دید، ممکن است غذاها برای برخی افراد غیرقابل تحمل شوند.

از لکتین های غذایی، لکتین غلات/غلات. لکتین های لبنی؛ و لکتین های حبوبات (به ویژه لکتین بادام زمینی و لکتین سویا) شایع ترین مواردی هستند که با گزارش تشدید بیماری های التهابی و گوارشی در بدن و بهبود آن بیماری ها و/یا علائم در صورت اجتناب از آنها مرتبط است. تحقیقات اخیر توسط دکتر Loren Cordain نشان داده است که این لکتین ها ممکن است به طور موثر به عنوان یک “اسب تروا” عمل کنند که به پروتئین های خارجی دست نخورده یا تقریبا دست نخورده اجازه می دهد تا به دفاع طبیعی روده ما حمله کنند و از پشت خطوط وارد شوند و به خارج از روده آسیب وارد کنند. مفاصل، مغز و پوست افراد مبتلا. هنگامی که به روده آسیب می رسد و سیستم دفاعی شکسته می شود، نتیجه چیزی است که برخی از آن به عنوان “روده نشتی” یاد می کنند. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که دچار «روده نشتی» می‌شوند نه تنها دارای علائم روده مانند نفخ، گاز، اسهال و درد شکم هستند، بلکه سایر علائم فراتر از روده یا علائم خارج روده را نیز دارند. مناطقی که معمولاً درگیر می شوند مغز یا اعصاب محیطی، پوست، مفاصل و غدد مختلف بدن هستند. با قرار گرفتن مداوم روده توسط این لکتین های غذایی سمی، تحریک مداوم مکانیسم دفاعی بدن به شیوه ای ناکارآمد، یعنی بیماری خودایمنی رخ می دهد.

انواع یا سطوح نادرست باکتری های خوب و بد در روده یا دیس بیوز روده ممکن است در این فرآیند تحریک غیرطبیعی سیستم ایمنی نقش داشته باشد. تحقیقات از این احتمال قوی پشتیبانی می کند که چنین تحریکی ممکن است با تعامل باکتری ها با لکتین های غذایی تشدید شود. برخی معتقدند که این ممکن است آسیب روده و بیماری خودایمنی را بیشتر بدتر کند. این مفهوم اخیر در یک شکل به عنوان نظریه بهداشت مورد پذیرش و شناخت پزشکان قرار می گیرد. حدس زده می شود که باکتری های روده ما با افزایش بهداشت و استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها تغییر کرده اند و این پدیده ممکن است نقش مهمی در افزایش بروز بیماری های خودایمنی مانند دیابت، آرتریت و بیماری های مزمن روده مانند بیماری کرون و تحریک پذیری داشته باشد. سندرم روده

با این حال، لکتین ها به عنوان یک علت عمدتاً در ایالات متحده نادیده گرفته می شوند، اگرچه زمینه لکتینولوژی و نقش لکتین ها در بیماری در سطح بین المللی پذیرفته شده است. اجتناب از برخی لکتین های غذایی ممکن است برای دستیابی به سلامت و بهبود آسیب های مزمن روده مفید باشد. بهبود “روده نشتی” و اجتناب از تحریک غیرطبیعی مداوم سیستم ایمنی توسط لکتین های مواد غذایی سمی و باکتری های موجود در روده، مبنای تحقیقات مداوم و موفقیت احتمالی چندین رژیم غذایی محبوب مانند رژیم سرخپوشان، رژیم غذایی مخصوص کربوهیدرات و گلوتن است. -رژیم غذایی بدون کازئین تحقیقات بیشتری در این زمینه هیجان انگیز اما اغلب نادیده گرفته شده مورد نیاز است. Food Doc، LLC دارای یک وب سایت http://www.thefooddoc.com است که اطلاعات معتبری را در مورد عدم تحمل غذایی، حساسیت و آلرژی مانند لکتین، گلوتن، کازئین و عدم تحمل لاکتوز با راهنمایی های غذایی ارائه می دهد که در آینده نزدیک ارائه خواهد شد. آینده یک ارزیابی آنلاین علائم و رژیم غذایی.

حق چاپ 2006، The Food Doc، LLC. تمامی حقوق محفوظ است. http://www.thefooddoc.com