ماساژ طب فشاری – روشی طبیعی برای تقویت رشد مو

ماساژ طب فشاری رژیمی است که از زمان پیدایش طب چینی در 1600 سال قبل از میلاد انجام شده است. این مراسم فواید زیادی برای مو دارد که عبارتند از:

  • سلامت خون
  • گردش خون در پوست سر و صورت
  • رساندن اکسیژن به پوست سر
  • از بین بردن سموم
  • از بین بردن شوره سر، سلول های مرده و باقی مانده های پوست
  • به نوبه خود، این مزایا منجر به تحریک رشد مو و تقویت موهای موجود می شود. برای افزایش فواید کلی ماساژ طب فشاری، توصیه می شود هنگام ماساژ پوست سر از روغن زیتون استفاده کنید زیرا DHT، هورمونی که با ریزش مو مرتبط است را خنثی می کند. روغن زیتون حاوی مواد طبیعی است که تشکیل DHT (دی هیدروتستوسترون) را در پوست سر کاهش می دهد. بنابراین با استفاده از آن هنگام تمرین ماساژ به رشد مو در خارج و همچنین در داخل کمک می کنید.

چگونه انجامش بدهیم:

1) با چرخاندن یک دسته مو به دور انگشت خود شروع کنید و به آرامی ریشه ها را بکشید، فقط برای تحریک انتهای عصبی.

2) روی پوست سر مکانی است که به آن «محل سعادت» گفته می شود، که در عرض 6 تا 8 انگشت بالای ابروهای شما قرار دارد – از اینجا شروع کنید. می‌توانید احساس کنید که کمی نرم‌تر از بقیه قسمت‌های جمجمه‌تان است.

3) با استفاده از حرکات دایره‌ای شروع کنید، قبل از اینکه روی بقیه جمجمه منشعب شوید، به آرامی روی صندلی بلیس ماساژ دهید. با دور شدن از صندلی سعادت، اجازه دهید ضربات شما محکم تر شود.

4) هنگامی که منشعب می شوید، توجه ویژه ای به برآمدگی پس سری داشته باشید، این نقطه اتصال است که عضله به جمجمه می پیوندد – درست روی خط موی شما بالای گردن. در اینجا یک نقطه طب فشاری قدرتمند پیدا خواهید کرد. اگر در اطراف اینجا تنش احساس کردید با شست یا انگشتان خود فشار وارد کنید و چند لحظه در آنجا نگه دارید. اگر می‌خواهید انتشار عمیق‌تری داشته باشید، می‌توانید این نقطه را تا چند دقیقه نگه دارید. پس از رهاسازی، احساس خواهید کرد که گردش خون به راحتی شروع به جریان می کند و آثار تنش از بین خواهد رفت.

5) با انگشت خود یک خط از وسط پوست سر خود بکشید. نقاط طب فشاری در تمام طول این خط وجود دارد. آنها را با اعمال فشار ملایم با پدهای انگشت خود تحریک کنید. وقتی به انتهای خط موی خود رسیدید متوقف می شوید.

6) به لبه خط موی خود که صورت را قاب می کند توجه کنید. ماساژ دادن این نقاط نه تنها رشد مو را تحریک می کند، بلکه نقاطی عالی برای تحریک برای کاهش استرس هستند.

7) نقاط طب فشاری در سرتاسر پوست سر وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که بالشتک‌های انگشت شما کل ناحیه را ماساژ می‌دهند. روند اعمال فشار و رها کردن را تکرار کنید تا زمانی که احساس کنید نقاط شل شده اند.

8) با این کار ماساژ رشد موهای شما به پایان می رسد. پس از پیروی از این دستورالعمل‌ها، جریان خون همراه با مواد مغذی و اکسیژن به سمت پوست سر پیش می‌رود. این کار موهای در حال رشد را از داخل تغذیه می کند در حالی که روغن زیتون از تجمع DHT در خارج خلاص می شود.

سایر نقاط قدرتمند طب فشاری شامل نقاط اتصال فک، شقیقه ها، پشت گوش و گوشه داخلی ابروهای شما است. این نکات را به ماساژ روزانه خود اضافه کنید تا فواید مو را تحسین کنید. در اینجا یک راهنمای سریع در مورد آن نکات و مزایای دستکاری آنها آورده شده است.

داخل استخوان ابرو:

اگر ساعت های زیادی را با کامپیوتر سپری کرده اید یا استرس دارید، راه آسانی برای رفع سردرد تنشی وجود دارد. انگشت شست یا سبابه خود را به آرامی روی قسمت داخلی استخوان ابرو فشار دهید و آن را به صورت دایره ای حرکت دهید. این نقطه در ابتدا می تواند بسیار متشنج و دردناک باشد. به طور کلی، اگر به اندازه کافی فشار دهید، می توانید احساس کنید که درد از کاسه چشم به پایین گردن شما پخش می شود. خبر خوب این است که پس از دو تا پنج دقیقه کار روی این نقطه، تسکین از همان الگوی پیروی می کند. احساس می‌کنید که سرتان شل شده است و این احساس اغلب در اطراف حفره چشم و در امتداد فک و گردن پخش می‌شود.

پشته اکسیپیتال:

این ناحیه در پشت سر قرار دارد که در آن پایه جمجمه به ستون فقرات می رسد. عضله در امتداد این نقطه چسبیده است که اغلب زمانی که ما برای مدت طولانی نشسته ایم یا تحت استرس قرار می گیریم، منقبض و گرفتگی می شود. یک ماساژ دایره ای آرام و ریتمیک یا یک حرکت نوازش محکم در نقاط تنش برآمده پس سری، تنش گردن، شانه و سر را کاهش می دهد. ماساژ دادن این ناحیه اغلب آنقدر سردرد را تسکین می دهد که نیازی به مسکن نیست. هنگام استفاده از حرکت نوازش، مایع نخاعی اغلب به داخل ستون فقرات کمک می کند. این به سلامت عمومی کمک می کند و یک تسکین دهنده فوق العاده استرس است. تحریک نقاط در امتداد برآمدگی اکسیپیتال نیز جریان خون را در پوست سر تشویق می کند که باعث رشد مو می شود.

معابد:

ماساژ دایره ای شقیقه ها یک درمان شناخته شده برای سردرد است. اما چیزی که بیشتر آنها نمی دانند این است که خون را به صورت و پوست سر نیز می آورد. این باعث رشد مو می شود و پوست را تشویق می کند تا درخشندگی سالمی به دست آورد. افزایش جریان خون به سمت صورت همچنین باعث تقویت عضلات می شود و از پیری زودرس جلوگیری می کند. ماساژ ریتمیک اطراف شقیقه ها باعث کاهش تنش و درد در اطراف سر و اغلب گردن نیز می شود.

فک:

بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند که اتصالات عضلانی روی فک می تواند در طول ماساژ طب فشاری تحریک شود، شگفت زده می شوند. ما مقدار زیادی تنش در اطراف فک خود داریم. نکته غم انگیز این است که بسیاری از نتایج شگفت انگیزی که این نقطه طب فشاری می تواند ایجاد کند، از دست می دهند. ماساژ فک باعث افزایش جریان خون در عضلات صورت می شود که به آنها دوز متمرکزی از مواد مغذی می دهد. این به نوبه خود باعث تقویت عضلات خوب، درخشش سالم و جلوگیری از چین و چروک می شود. بهترین روش ماساژ فک این است که اجازه دهید دهانتان باز شود و نواحی تنش را احساس کنید. هنگامی که نقاط پرتنش را در امتداد اتصالات ماهیچه ای شناسایی کردید، ماساژ نرم و دایره ای را شروع کنید. اغلب برای بسیاری از افراد بسیار حساس است، بنابراین هنگام شروع مراقب باشید. ملایم باش

ذکر این نکته ضروری است:

  • تمام نقاط ذکر شده در بالا می توانند فشار ثابتی را برای چند دقیقه در یک زمان به آنها اعمال کنند. “نگه داشتن” نقاط برای مدت زمان طولانی، آزادی عمیق تری را فراهم می کند.
  • ماساژ مقدار زیادی سموم را در بدن ترشح می کند، بنابراین نوشیدن مقدار قابل توجهی آب پس از آن ضروری است. این کار از گرفتگی عضلات، سردرد و خستگی عضلات جلوگیری می کند.
  • برای تجربه کاهش استرس، بین سکته های طولانی و آرامش بخش و نقاط طب فشاری ماساژ دهید.
  • یک بار ماساژ پوست سر باعث تولید موهای جدید نمی شود، باید این کار را به صورت روزانه انجام دهید تا واقعاً نتیجه را ببینید.