مالک فیس بوک 13 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد


متا که مالک فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ است، اعلام کرده است که 13 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

به گزارش صبا به نقل از بی بی سی، متا اعلام کرده است که 13 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد. در مجموع 11000 نفر از 87000 کارمند این شرکت در سراسر جهان به عنوان بخشی از این کاهش اخراج خواهند شد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در بیانیه‌ای گفت: «این تعدیل یکی از پیچیده‌ترین تغییراتی است که ما در تاریخ متا ایجاد کرده‌ایم.

این خبر پس از اخراج‌های گسترده در توییتر – حدود نیمی از کارکنانش – به اضافه اخراج سایر شرکت‌های فناوری منتشر شد.

زاکربرگ او در بیانیه‌ای نوشت: «می‌دانم که این برای همه سخت است و به‌ویژه برای کسانی که درگیر این تنظیم هستند متاسفم».

زاکربرگ این وضعیت را با یک پیش‌بینی بلندمدت بزرگ توضیح داد که به دلیل رشد درآمدهای شرکت در طول همه‌گیری کرونا صورت گرفت.

او نوشت: «بسیاری از مردم پیش‌بینی می‌کردند که این افزایش درآمد یک شتاب ثابت و ثابت باشد. من هم همین را پیش بینی کردم، بنابراین تصمیم گرفتم سرمایه گذاری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهم.

او گفت در عوض شاهد «رکود اقتصاد کلان» و «تشدید رقابت» بودیم که درآمد شرکت را بسیار پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها قرار داد.

گفت: من در این موضوع اشتباه کردم و مسئولیت آن را بر عهده می گیرم.

اخیراً انتظار می رفت متا از کاهش گسترده مشاغل خبر دهد.

مارک زاکربرگ گفت که این شرکت اکنون بر روی حوزه‌های اولویت‌دار توسعه مانند هوش مصنوعی و تبلیغات و همچنین روی “چشم‌انداز بلندمدت متاورس” تمرکز خواهد کرد.

متا همچنین در حال کاهش هزینه ها در جاهای دیگر است، از جمله کاهش هزینه های ساختمان و دفتر و افزایش فضای اشتراک گذاری دسکتاپ.

زاکربرگ گفت کارمندان متا که تحت تأثیر این اخراج قرار گرفته اند به زودی ایمیلی دریافت خواهند کرد و فرصتی برای پرسیدن سؤالات خواهند داشت.

کارگران ایالات متحده مستحق 16 هفته حقوق پایان کار، به علاوه یک هفته حقوق برای هر سال خدمت، و همچنین مزایای اضافی، از جمله بیمه درمانی خانواده گسترده به مدت شش ماه خواهند بود.

کارگران سایر کشورها از حمایت های مشابه ایالات متحده برخوردار خواهند شد، اما طبق قوانین کار محلی، یک فرآیند خاتمه جداگانه وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/