ماهی دیسک استوایی – چگونه از این ماهی مراقبت کنیم

ماهی‌های دیسکس استوایی که در زیستگاه‌های طبیعی صید می‌شوند، رایج نیستند و تقاضای زیادی در سراسر جهان دارند. آنها به مراقبت بیشتری نسبت به ماهی دیسکس روزانه شما که در اسارت پرورش داده می شوند نیاز دارند. در محیط طبیعی خود، ماهی های دیسکس در محیط های طبیعی مانند آب های آرام تر و عمیق تر در دریاچه ها و استخرهای عمیق موجود در آمازون صید می شوند. آنها این را دوست دارند زیرا آب به طور کلی از آلاینده ها آزادتر است و سایه دارد.

مهم است که هر کاری می توانید انجام دهید تا این محیط را در تانکی که ماهی دیسک استوایی شما را در خود جای می دهد، بازسازی کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر مخزنی را که برای ماهی دیسکس خود تنظیم می کنید را درک می کنید زیرا قیمت ماهی های صید شده وحشی به طور قابل توجهی بیشتر از ماهی هایی است که در اسارت پرورش داده شده اند. شما می توانید تانک خود را تقریباً به همان روشی که برای ماهیان دیسکس پرورش یافته خانگی راه اندازی می کنید راه اندازی کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که آب را تا حد امکان تمیز نگه دارید.

یکی از اولین مواردی که هنگام خرید ماهی صید شده وحشی باید در نظر بگیرید شخصی است که آن را از او خریداری می کنید. معمولاً باید یک فروشنده معتبر را شکار کنید و در مورد سلامت ماهی و همچنین گونه خاصی از ماهی‌هایی که می‌خرید پرس و جو کنید، به خصوص اگر در حال بهبود مستعمره فعلی خود با انواع صید وحشی هستید. هنگام قرار دادن ماهی خود با انواع دیگر ماهی نیز مراقب باشید.

در حالی که ماهی ها آرام هستند، ماهی های دیگر اغلب اینطور نیستند. اگر می خواهید انواع دیگری را در مخزن قرار دهید، مطمئن شوید که منابع خود را در مورد نوع ماهی دیگری که در آنجا دارید، آزمایش کنید. به عنوان مثال، فرشته ماهی یا تتراها نسبتا مطیع هستند و باید در موقعیتی باشند که با دیسک شما همزیستی کنند، با این حال ماهی ها نیز مانند مردم، شخصیت هایی دارند و تحت نظر قرار می گیرند.

حفظ تعادل pH و دمای آب در مخزن به شما کمک می کند تا یک ماهی دیسکس راضی و سالم نگه دارید. دمای آب باید بین 83 تا 86 درجه باشد و هرگز از 87 درجه فارنهایت بالاتر نرود. سطح pH از اهمیت یکسانی برخوردار است و شما باید آن را بین 5.5 تا 7 نگه دارید و بهترین pH آن 6 باشد.

ماهی های دیسکس استوایی در مناطق سایه دار در محیط طبیعی خود پنهان می شوند. در حقيقت يكي از روشهايي كه آنها را گرفتار مي كنند اين است كه آنها را با نور شديدي منفجر مي كنند كه آنها را كور و گيج مي كند. آنها از این متنفرند و باعث استرس شدید حیوان خانگی گران قیمت شما می شود. از قرار دادن مخزن آنها در اطراف چراغ های روشن خودداری کنید.

در حالی که این ماهی ها گران و نسبتاً ظریف هستند، اما در واقع یک افزودنی خوشایند به مخزن شما می کنند که به درستی نگهداری می شود و در شرایط مناسب با شما تعامل خواهند داشت و حتی غذا را از دست شما می گیرند. این یکی از دلایل محبوبیت آنهاست.