مبارزه با دشمنان بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)


کتاب «مقابله با دشمنان بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر سید حسن حیدری موسوی در 77 صفحه منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، کتاب «درمان با دشمنان بر اساس معارف قرآن و اهل بیت(ع)» اثر سید حسن حیدری موسوی است. که در پژوهشکده فرهنگ قرآنی و دانش تهیه و به کوشش این پژوهشکده در 77 صفحه منتشر شده است.

پژوهشکده با بهره گیری از آموزه های تربیتی قرآن و اهل بیت(ع) و تدوین فرهنگ لغت سعی کرد تا حد امکان اطلاعات کاربردی را با پژوهشگران فرهیخته در موضوعات مرتبط با حوزه فردی، خانوادگی، اجتماعی و محیطی ارائه دهد. در مورد سبک زندگی

از جمله مقالات این فرهنگ لغت برخی مسائل فرهنگی خاص است که عموم مردم به طور گسترده به آن پرداخته اند. از این رو برای رواج و تقویت سبک زندگی اسلامی، لازم است آموزه های دینی مرتبط با این گونه موضوعات، علاوه بر آنچه در فرهنگ لغت ارائه می شود، در قالب کتابچه های مستقل ارائه شود.

بر این اساس در نتیجه پیشگامی، ویژگی های مربوط به برخورد با دشمنان در معارف قرآن و اهل بیت(ع) تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

این نوشتار با پیروی از مفهوم سبک زندگی اسلامی، اصول و مقیاس های سبک زندگی، به اهمیت مبارزه با دشمن و مفهوم خصومت پرداخته و تفاوت دشمن و دشمن را تبیین می کند.

نویسنده در ادامه کار به بیان راه های خصومت و نشانه های دشمنی پرداخته، انواع دشمن را توضیح داده است.

وی سپس نحوه برخورد با دشمنی که مخالفت نمی کند با توجه به آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) که شامل احسان، حسن خلق، بردباری، صبر، گذشت، رعایت حقوق، رعایت حقوق است، بیان کرد. از حقوق عدالت، فرصت، اجتناب وی از تهمت، وفاداری، سفر به محل کار، وفای به عهد و مشاوره یاد کرد.

«مقابله با دشمن» – یکی دیگر از مضمون های این اثر که در آن دوری از رفاقت، دوری از دوستی، پرهیز از ولایت، دشمنی (انگیزه دشمنی، اخلاص در دشمنی، چگونگی دشمنی)، نفرین و مبارزه بر اساس معارف قرآن و اهل بیت (ع).

در این نوشتار «مبارزه» یکی از رفتارهای توصیه شده با دشمن است که در این راستا به تبیین انگیزه ها، انواع، اولویت ها و روش های مبارزه و نیز موارد جواز خروج از مبارزه می پردازد.

علاقه مندان به خرید اینترنتی این کتاب می توانند با http://shop.isca.ac.ir/ تماس بگیرند.

انتهای پیام/