متاسفم که نقد تخصصی در رسانه ها کم شده / خبر «صبا» زرد و جعلی نیست


مژده لواسانی با تاکید بر تقویت رسانه های زرد در فضای مجازی، ضبط خبرگزاری صبا را موفق و قابل قبول توصیف کرد.

خبر خوش لواسانی مجری برنامه «بسته پیشنهادیدر گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا در دهمین سالگرد تاسیس آن رسانه فرهنگی هنری صبا وی درباره وضعیت رسانه‌های فرهنگی و هنری گفت: اکنون که همه چیز مجازی شده است، دسترسی و تنوع رسانه‌ها افزایش یافته است، اما این امر باعث کاهش رسانه‌های تخصصی فرهنگ و هنر شده است که زرد نیستند. بیشتر آنها رسانه های زرد هستند که فقط اخبار، زمینه ها، عکس ها و غیره را پوشش می دهند.

وی ادامه داد: به نظر من رسانه خوب کافی نداریم. من به نسلی تعلق دارم که از سنین نوجوانی ماهنامه می خرند و می خوانند. من هنوز آرشیو دارم و خیلی متاسفم که این نگاه تخصصی خیلی کمتر شده است، چون در روزنامه ما جایی برای عرب نیست و همه به فضای مجازی روی می آورند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رسانه را فقط اینستاگرام و تلگرام می دانید، گفت: بله باید رسانه ها را بشناسیم چرا که فضای رسانه به آن سمت می رود. خیر در هر صورت اکنون بسیاری از رسانه ها کارهای آنها را در اینستاگرام و تلگرام دنبال می کنند و مخاطبان خاص خود را دارند.

لواسانی درباره خبرگزاری صبا گفت: صبا را هم در اینستاگرام و هم در سایت دنبال می کنم. من قطعا به رکورد او نمره مثبت می دهم. سال هاست که صبا تمام تلاش خود را کرده تا رسانه ها را از اخبار زرد، اخبار جعلی، حاشیه ها و آنچه مشکل اصلی فرهنگ و هنر کشورمان نیست، دور نگه دارد. به نظر من مخاطب هم تشخیص می دهد و خیلی خوب است که مسئولان مثلاً اگر در صبا خبر را می خوانند، مطمئن باشند که جعلی، دروغ، زرد یا دخل و تصرف در زندگی شخصی آن شخص نیست. هنرمند

وی تاکید کرد: این موضوع بسیار مهم است اما فکر می کنم هنوز برای تنوع بیشتر اخبار باید کار کرد و اگر اخبار بدون تعصبی که هر رسانه ای می تواند داشته باشد پوشش داده شود، صبا موفق تر خواهد بود. بود.

مجدا لواسانی در پایان گفت: در مجموع به نظرم صبا تجربه قابل قبول، مثبت و موفقی دارد. به همه همکارانتان خسته نباشید می گویم برای حفظ صبا به عنوان یک رسانه ارزشمند، مرجع و قابل احترام در عرصه فرهنگ و هنر.

در عکس نزدیک خبر الهام احمدی.

مصطفی هاشمیان

انتهای پیام/