محصولات زیبایی گیاهی

گیاهان هدیه طبیعت به بشر هستند. آنها بسیار قوی هستند و خواص درمانی دارند. ثابت شده است که گیاهان و مشتقات آنها نسبت به سایر محصولات آرایشی ایمن تر هستند و عوارض جانبی ناچیزی دارند. محصولات زیبایی گیاهی منشأ خود را در سیستم پزشکی هند باستان به نام آیورودا دارند.

محصولات زیبایی گیاهی ترکیبی از پودرهای خشک، گل و ریشه در پایه روغنی هستند. آنها فاقد مواد نگهدارنده هستند و دوستدار محیط زیست هستند. آنها روی حیوانات آزمایش نمی شوند و می توانند روی هر نوع پوستی استفاده شوند. پرطرفدارترین محصولات گیاهی آنهایی هستند که حاوی آلوئه ورا هستند. این یک عنصر ضروری در اکثر داروهای گیاهی است.

سایر محصولات گیاهی شناخته شده شامل پاک کننده های ساخته شده از نعناع و لیموترش، مرطوب کننده های ساخته شده از اسطوخودوس و جینسنگ، و اسکراب های لایه بردار ساخته شده از دانه ها و هسته میوه ها، و پاک کننده غلات مانند بلغور جو دوسر، آرد ذرت و تاپیوکا است. علاوه بر این، مرطوب کننده های گیاهی حاوی خیار و طالبی ملایم، سبک و به همان اندازه در برابر پوست خشک موثر هستند.

برخی از محصولات گیاهی به درمان بیماری های خفیف مانند لکه های رنگی، پوست چروکیده، پوست کدر و آکنه کمک می کنند. منشاء این محصولات گیاهی عصاره گل و گیاه است.

برای کسانی که ترجیح می دهند معجون های گیاهی خود را در خانه درست کنند، انواع مختلفی از دستور العمل ها در اینترنت و کتاب فروشی ها موجود است. برخی از ساده ترین دستور العمل ها شامل دو تا سه ماده مانند مریم گلی و نمک دریایی، یا زردآلو و آب مخلوط شده با پودر شیر بدون چربی است که به راحتی در فروشگاه ها یافت می شود.

محصولات زیبایی ضروری نیستند، اما لوکسی هستند که اکثر ما می توانیم آن را بپردازیم. اگر از محصولات زیبایی استفاده می کنید، سعی کنید برخی از آنها را بیابید که دارای ترکیبات گیاهی هستند که ضمن مراقبت از بدن، نگرانی های شما را برطرف کند.