محصولات مراقبت از پوست طبیعی

نمک:

نمک را می توان با کمی پودر دندان مخلوط کرد تا به دندان های شما درخشندگی دهد. سلول‌های مرده‌ای که روی سطح پوست جمع می‌شوند می‌توانند آن را خشک و کدر جلوه دهند. یک اسکراب ملایم با کمی آب لیمو و هر روغن ضروری یک فرآیند لایه برداری ماهانه خوب است. درخشندگی را به پوست باز می گرداند. نمک را می توان با مخلوط کردن آن با روغن زیتون به عنوان پاک کننده نیز استفاده کرد. شستن مکرر صورت با آب نمک به پیشگیری از جوش و آکنه کمک می کند.

قند:

شکر یکی دیگر از موادی است که برای لایه برداری سطح پوست استفاده می شود. همچنین به نرم شدن پوست کمک می کند. با مخلوط کردن شکر با آبلیمو و عسل خمیری درست کنید و آن را به شدت روی آرنج ها و زانوهای زبر بمالید. این باعث می شود آنها نرم، شفاف و انعطاف پذیر باشند. شکر رشد سلول های جدید را نیز تحریک می کند. علاوه بر این، از آن به عنوان یک ماده مهم برای ماسک ها و اسکراب های صورت استفاده می شود تا اثر آرامش بخشی به پوست بدهد.

روغن ها:

روغن بادام، زیتون یا نارگیل برای داشتن مو و پوست عالی ضروری هستند. روغن بادام هم آرامش بخش و هم مغذی است. روغن زیتون را می توان به عنوان مرطوب کننده پوست، کرم شب یا بالم لب استفاده کرد. روغن نارگیل همچنان بهترین ماده غذایی برای مو است. می توانید از آن به عنوان روغن حمام نیز استفاده کنید. ماساژ بدن با روغن قبل از حمام به حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

تخم مرغ:

به غیر از یک نرم کننده خوب مو، تخم مرغ برای پوست نیز عالی است. آنها دارای پروتئین و مواد ضروری برای تغذیه پوست هستند. برای رفع خشکی دست ها و پاها می توانید زرده را با روغن زیتون مخلوط کنید، در حالی که سفیده تخم مرغ را می توان به تنهایی برای سفت کردن پوست استفاده کرد. پوسته های تخم مرغ را می توان در قفسه های حمام نگه داشت تا از مارمولک ها و حشرات جلوگیری شود.