مداخله آمریکا با پیام های دیپلماتیک مکرر ایران در تناقض است


گزارش جام جم آنلاینامیرعبداللهیان در این دیدار و با توجه به برخی مواضع مداخله جویانه مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، اعتراض مسالمت آمیز را حق هر ملتی خواند، اما رویکرد مداخله جویانه آمریکا در امور ایران و منطقه را از جمله اقدامات تحریک آمیز خواند. وی در ارتباط با شورشیان و جریاناتی که با سوء استفاده از احساسات پاک مردم ایران به دنبال اجرای پروژه خطر و کشتار در ایران هستند، آن را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آشکارا با پیام‌های دیپلماتیک مکرر کاخ سفید به ایران در تضاد بود. نیاز به توافق و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه

وزرای خارجه ایران و عراق در دیدار شنبه شب خود در نیویورک همچنین در خصوص مراسم پیاده روی اربعین حسینی، روابط و توافقات همکاری های دوجانبه، مسائل منطقه ای از جمله تحولات یمن، اوکراین، آخرین نتایج مذاکرات ایران و عربستان در بغداد رایزنی کردند. و همچنین مذاکرات برای رفع تحریم ها

وزیر امور خارجه عراق با اذعان به اینکه روابط دو کشور مبتنی بر پیوندها و اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی است، آمادگی خود را برای مشاهده روابط هر چه پررونق، مترقی و گسترده اعلام کرد.

فواد حسین همچنین با اشاره به روند مثبت مذاکرات ایران و عربستان، آمادگی کشورش را برای برگزاری دور جدید مذاکرات در بغداد اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: عراق به تلاش های خود در این زمینه ادامه می دهد و از ایران و عربستان سعودی برای بازگشت به روابط عادی و بازگشایی سفارت ها دعوت می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از استقبال و مهمان نوازی دولت و ملت عراق از اربعین حسینی (ع)، از روابط راهبردی فیماب در زمینه های مختلف همکاری ابراز خرسندی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران ایران و جمهوری عراق دارای ظرفیت های فراوانی در روابط و روابط هستند و بخش های دولتی و خصوصی دو کشور می توانند با اتخاذ برنامه های عملیاتی موثرتر ظرفیت های موجود را تا حد بیشتری به فعلیت برسانند.