مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!


گزارش جام جم آنلاینجامعه پزشکی نقش موثر خود را در ادوار مختلف و در زمان های مختلف نشان داده است. دوران دفاع مقدس و دوران اپیدمی کرونا از جمله دوران برجسته و چشمگیر حضور پزشکان در این منطقه برای حفظ سلامت جامعه بود.

مجاهدت و از خودگذشتگی پزشکان فداکارمان در دوران دفاع مقدس را به خوبی به خاطر داریم که چگونه در میان آتش و گلوله غیر از رزمندگان اسلام، حتی نیروهای عراقی را نیز عملیات کردند.

پزشکان و پرستارانی که با لباس سفید پزشکی، دردها و جراحات مختلف مردان را در صحنه جنگ و جهاد با دشمن تسکین می دادند. کسانی که در حداقل شرایط و امکانات پزشکی، زیر موشک و گلوله، به جای در دست گرفتن اسلحه با تیغه های جراحی، بر پیکرهای رنجور و مجروح دلیرمردان ارتش اسلام شفای بخشیدند، زخم های جسمی و روحی آنان را تسکین دادند و از آنها محافظت کردند.

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

پزشکانی چون سیدمحمود طباطبای فر، استاد جراح مغز و اعصاب که در گفت وگو با فارس از سختی های پزشکی در دوران مقدس حراست و اینکه شب هایی که تا صبح عمل می کرد، می گفت.

جراحی 500 متر از خط مقدم

همچنین در خط مقدم و در نقطه شروع گلوله و آتش است. تنها بیمارستان عامل آبادان در آن زمان بیمارستان شرکت نفت بود که ساختمانی چوبی داشت و در فاصله 500 متری خط مقدم قرار داشت. پزشکی که در خط مقدم عملیات و درمان های زیادی را بین نفتکش ها انجام داد.

دکتر «ناصر تابش» که لحظات حساس و موقعیت های خطرناکی را در دوران دفاع مقدس تجربه کرد. وی علاوه بر کمک های بی وقفه به مجروحان، یک بمب خوشه ای منفجر نشده را که در بدن یکی از رزمندگان جاسازی شده بود، خارج کرد. عمل سختی که هیچ پزشکی نمی خواست آن را انجام دهد و هر لحظه خطر انفجار جان جراح را تهدید می کرد.

دکتر تابش با انجام این عمل یکی از سخت ترین و پیچیده ترین عملیات پزشکی دوران دفاع مقدس را انجام داد. همان دکتر شجاعی که سال ها بعد وقتی فیلمی از عمل جراحی او در کشورهای خارجی منتشر شد، از شجاعت و تخصص دکتر متعجب شدند.

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

دکتری توانا که در دوران جنگ رکوردهای جالبی به دست آورد. سابقه عمل های انجام شده توسط این پزشک دلاور و دلاور در دوران جنگ تحمیلی که در مطب های اتاق عمل به ثبت رسیده است، حدود 18 هزار و میانگین سابقه جراحی روزانه وی شش عمل سخت است.

از طرفی طولانی ترین عمل جراحی او 11 ساعت کشیدن قطعات پریکارد مجروح بود که طی آن سه بار کارکنان اتاق عمل تعویض شدند.

عملیات مجروحین عراقی در خط مقدم

نمونه دیگر از پزشکان سرافراز دکتر سید محمدرضا کلانتر معتمدی، فوق تخصص جراحی عمومی، فوق تخصص جراحی عروق است. جراح پیری که در طول 27 ماه دفاع مقدس افتخارات بسیاری را انجام داده بود. جراحي كه قسم خورد كه با تمام وجود مردم را درمان كند.به مليت و نژاد مردم توجه نكند.

سربازان مجروح عراقی را در خط مقدم و در نبرد خیر و شر عمل کرد. همانطور که خودش می گوید: «یک بار به ما خبر دادند که ساعت سه بامداد باید برای عیادت مجروحان در بیمارستان خط مقدم باشید.

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

ساعت 3 رفتیم و همینطور منتظر شدیم. اما تا ساعت 10 صبح خبری نشد. بالاخره ساعت 10 شروع کردند به آوردن مجروحان، اما به جای مجروحان ایرانی، مجروحان عراقی را آوردند!

او مدعی است: این مسئله اسلام است. ما به عنوان پزشک باید به فرد در حال مرگ کمک کنیم و از او مراقبت کنیم. او نه دشمن دارد و نه خودی. ما با مجروحان عراقی با همان دقتی که سربازان خود را عمل می کردیم، رفتار می کردیم.

حال اگر چه در میان انبوه رشادت های جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس یا روزهای نه چندان دور و حساس شیوع کرونا که بسیاری پزشکان در خط مقدم دفاع از سلامت مردم کشورمان بودند این ویروس طرد شد. در روزهای اخیر که دشمنان قسم خورده این نظام برای مقابله با اغتشاش و آشوب و ایجاد فضای ناامنی هر روز دست به دست هم داده اند، چندین پزشک فریب خورده و فضای مسموم را ایجاد و تشدید کرده اند. نظام اسلامی در جامعه و در فضای مجازی، سایر پزشکان را تشویق و ترغیب می کنند که مدافعان امنیت عمومی و بیماران نیروهای مسلح مانند نیروی انتظامی، سپاه و بسیج را درمان نکنند و از این طریق هیزم بر آتش دشمن بیفزایند.

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

مدافعان امنیت جامعه را درمان نکنید!

به عنوان مثال یکی از پزشکان خارجی پس از انتشار چندین استوری در اینستاگرام، با زیر پا گذاشتن سوگند پزشکی، اقدام به فراخوانی دیگران برای ایجاد امنیت و معالجه نگهبانان کرد که همه قربانیان از شورشیان بودند.

در این میان وظیفه وزارت بهداشت به عنوان حافظ و مسئول سلامت آحاد جامعه و سازمان نظام پزشکی است که با اینگونه پزشکان و ابزارهای نادرست دشمنان این نظام مبارزه قاطع کند. کشور، تا جامعه پزشکی از اقدامات غیرانسانی این گونه افراد آلوده پاک شود