مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب آغاز شد


سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عصر سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی امام‌خمینی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عصر امروز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونان و دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب و مهمانانی از دیگر کشورها در مصلی امام خمینی افتتاح شد.

این مراسم که ابتدا قرار بود با حضور رییس جمهوری برگزار شود با یک ساعت تاخیر در ساعت ۱۸ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

در ابتدای این آیین افتتاحیه یاسر احمدوند رییس سی‌سومین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: بابت تاخیر پیش آمده در اجرای این مراسم عذرخواهی می‌کنم. قرار بود در این جلسه میزبان رییس جمهوری باشیم اما به رغم اینکه علاقه داشتند حضور پیدا کنند به دلیل مشکلات موجود این امکان فراهم‌ نشد. به امید خدا در ایام نمایشگاه روزی میزبانی ایشان می‌شویم.

او ادامه داد: این دوره با حضور ۲۸۰۰ ناشر از فردا برگزار می‌شود. حدود ۱۷۰ ناشر خارجی کتاب‌های خود را ارائه می‌کنند.

معاون فرهنگی ارشاد تصریح کرد: برای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی برای نخستین‌بار این نمایشگاه به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نشانه غلبه دانش، سلامت و زندگی بر مرگ و بیماری است و ناشران ما در سال گذشته با انتشار بیش از ۱۱۲ هزار کتاب چراغ فرهنگ را روشن نگه داستند. به امید خدا با برنامه‌های دولت جدید در آینده شاهد رونق صنعت نشر کشور باشیم.

احمدوند در پایان اظهار کرد: همچنین از کشور قطر که مهمان ویژه این نمایشگاه هستند تشکر می‌کنم و در آینده شاهد وزیر فرهنگ قطر در نمایشگاه خواهیم بود.

این گزارش در حال به‌روزرسانی است…