مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه: سلامت کارکنان و مسئولیت شرکت

مدل فعلی مراقبت های بهداشتی ما مراقبت های بیمار است و متأسفانه کارفرمایان با پیروی از همین مسیر در حال غرق شدن هستند. دلارهای مراقبت های بهداشتی از مدل مراقبت حاد واکنشی و اپیزودیک و البته نیازهای بلند مدت و دلارهای مراقبت مزمن غصب شده است. بسته به اینکه کدام یک از هزاران هزینه محاسبه می‌شود، می‌توانیم مقادیر متفاوت دلاری را پیدا کنیم، اما کافی است بگوییم هزینه‌های مراقبت مزمن، بین مراقبت و بهره‌وری از دست رفته صدها میلیارد در سال.

فرصت عظیم برای سلامت جامعه و اقتصاد ما: مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه

داشتن زندگی سالم تر (که بیانیه ای گسترده است) و توقف شروع بیماری جام مقدس تحول و پایداری مراقبت های بهداشتی است. این همان سرمایه گذاری نهایی است که شرکت ها می توانند انجام دهند – همه ما قبول داریم که به اندازه افراد خود قوی، انعطاف پذیر و پرانرژی هستیم. از نظر سلامت سازمانی، مدل مراقبت پیشگیرانه را می توان برای اجرا و دقت بیشتر تعریف کرد:

راه حل های مراقبت پیشگیرانه: ارائه دانش مستحکم و مبتنی بر علم در مورد زندگی سالم تر، کمک به کارکنان در اجرا، پایبندی، محیطی برانگیخته سلامت محور برای احترام به ارزش بی پایان سلامتی را فراهم می کند. یک رویکرد پیشگیرانه همچنین تضمین می کند که اقدامات پیشگیرانه برای مداخله بسیار قبل از شروع علائم، بسیار قبل از بیماری انجام می شود. سلامت پیشگیرانه را نباید با تشخیص، که بخشی از سلامت پیشگیرانه است، اشتباه گرفت، اما مطمئناً تنها جنبه فرآیند پیشگیرانه نیست.

راه حل های مراقبت پیش بینی کننده از فناوری‌های بهداشتی پیشرفته و جمع‌آوری پیچیده داده‌ها استفاده کنید تا نه تنها ریسک را طبقه‌بندی کنید، بلکه حتی ریسک را پیش‌بینی کنید و حتی بیشتر در بالادست مداخله کنید. این را می‌توان از طریق ارزیابی‌های مؤثر خطر سلامت (HRA)، معیارها و گزارش‌دهی از ابزارهای پیشگیرانه انجام داد، راه‌حل‌های مراقبت پیش‌بینی‌کننده وجود دارد و در صورت عدم اجرا، فرصتی برای سلامتی از دست رفته است. با افزایش مجموعه داده‌های مربوط به سلامت شخصی و شیوه زندگی و تجزیه و تحلیل بهبود یافته، می‌توانیم زودتر بینش دقیقی ایجاد کنیم. این به ما امکان می‌دهد تا مسائل را پیش‌بینی کنیم، مکان‌هایی را که مداخله رفتاری مورد نیاز است را مشخص کنیم و اقداماتی را انجام دهیم که حتی قبل از ظهور عوامل خطر انجام شود.

NCD: بیماری‌های غیر عفونی و غیر قابل انتقال که ممکن است ناشی از عوامل ژنتیکی یا رفتاری باشند و عموماً پیشرفت آهسته دارند (ممکن است سال‌ها در جوجه کشی بوده و امیدواریم شناسایی و پیشگیری شود) و طولانی مدت. این بیماری ها شامل بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری های مزمن تنفسی و دیابت است. بر اساس CDC، 80 درصد از بیماری های مزمن مربوط به سبک زندگی، رفتاری است، با این حال، مردم باید از این که بسیاری از این رفتارها و مواجهه ها چه هستند، آگاه شوند.

طبق مطالعه‌ای که در سال 2011 توسط مجمع جهانی اقتصاد، دانشکده بهداشت عمومی هاروارد منتشر شد، «تلاش‌های دولت ایالات متحده و بیماری‌های غیرواگیر جهانی (NCD):

  • بیماری‌های غیرواگیر عامل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان هستند که بیش از سه نفر از هر پنج نفر را در سراسر جهان می‌کشند و مسئول تقریباً نیمی از بار جهانی بیماری‌ها هستند.

  • از جمله علل اصلی بیماری قابل پیشگیری و ناتوانی مرتبط است

  • بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری های مزمن تنفسی و دیابت حدود 80 درصد از مرگ و میرهای غیرواگیر را تشکیل می دهند.

  • بیماری های غیرواگیر مسئول 3.9 میلیون مرگ در هر سال در منطقه قاره آمریکا هستند که 3/4 کل مرگ و میرها را شامل می شود.

  • تخمین زده می شود که 200 میلیون نفر در قاره آمریکا با بیماری های غیرواگیر زندگی می کنند که تأثیر فوق العاده ای بر زندگی، رفاه و توانایی کار آنها دارد. این به نوبه خود چالش های بزرگی را برای اقتصاد، نظام سلامت و سایر بخش های جامعه ایجاد می کند.

  • اگر عوامل خطر قابل تعدیل (رفتاری) حذف شوند، 80 درصد از تمام بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 جلوگیری می شود و بیش از 40 درصد از سرطان ها پیشگیری می شود.

  • علل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر آنها تا حد زیادی توسط محیط اجتماعی، فیزیکی و اقتصادی تعیین می شود. بنابراین، مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر مستلزم اقدام بر روی عوامل اجتماعی در محیط یک فرد است، نه فقط مراقبت‌های بهداشتی. ایجاد محیط های سالم و ایجاد انتخاب های سالم در دسترس و شناخته شده بسیار مهم است.

فقط یک آمار ترسناک: دیابت و انسولین، هورمون اصلی ما: 245 میلیارد دلار، سالانه. دیابت 90 درصد قابل پیشگیری است

نتیجه گیری از مطالعه مجمع جهانی اقتصاد در مورد بیماری های غیر واگیر:

“سیاست گذاران اقتصادی به طور طبیعی نگران رشد اقتصادی هستند. شواهد ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که اهمیت دادن به رشد اقتصادی و نادیده گرفتن همزمان بیماری های غیرواگیر غیرمنطقی و غیرمسئولانه است. مداخلات در این زمینه غیرقابل انکار پرهزینه خواهد بود. اما انفعال به احتمال زیاد به بسیار پرهزینه تر باشد.”

برنامه های سلامتی شرکتی به طور بالقوه راهی مقرون به صرفه و بسیار موثر برای کاهش بار اقتصادی، شخصی و اجتماعی بیماری است. تغییر به یک پارادایم پیشگیرانه مستلزم یک رویکرد کل نگر و کارمند محور است که شامل مشارکت و تعهد کارفرمایان و کارمندان است. از علم سخت پیروی کنید. تعدادی از مطالعات مبهم منتشر شده است که بیان می کند که برنامه های پیشگیرانه سلامت و تندرستی واقعاً روی نتیجه شرکت تأثیر نمی گذارد. جایی که این ذهنیت خیلی باریک کم میاره… چی رو می سنجن؟ آیا آنها ابزار علمی دقیقی برای جمع آوری داده ها برای پیشگیری از بیماری دارند؟ آیا آنها همه ابتکارات سلامت شرکتی را در یک دسته دسته بندی می کردند؟ اقدامات پایبندی چه بود؟ برای این مطالعات برای انکار تأثیر آموزش بهداشت پیشگیرانه و اجرای آن، انکار مطالعات بیشتر توسط محققان و سازمان های بهداشت جهانی است… مسئولیت شرکت کجاست؟

ارائه اطلاعات بهداشتی یک شروع است، اما فقط یک شروع است. مسئولیت شرکت به گروه ها و افرادی می رسد که آنها بر آنها تأثیر می گذارند: سهامداران، مشتریان، تأمین کنندگان، کارمندان و خانواده های آنها، جوامع، تأمین کنندگان مالی، جامعه … و البته بقای خودشان. تأثیر سلامتی همه کاره است.