مردم اسیر دنیای مدرن و مصرف شده/ ما هنوز رویای بهشت ​​را می بینیم!


سحر مسلمان در نمایشگاه کدر از نمادگرایی و بازنمایی انسان مدرن گفت.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا نمایشگاه شخصی نقاشی جادوی مسلمانان با نام “قاب” این روزها در گالری آریانا ایستاده است

وی در گفتگو با خبرنگار صبا درباره ایده اولیه این مجموعه گفت: دنیای من برگرفته از محیط و اتفاقات زندگی انسان است. از نظر فلسفی و فکری، من همیشه با رویکردهای عمومی مردم به زندگی به چالش کشیده می شوم و من از رفتار انسان نسبت به خود و طبیعت انتقاد می کنم. مصرف و آلودگی های مختلف که همه ما در آن نقش داریم و شاید بتوانیم متفاوت فکر کنیم و زندگی کنیم. من به ناامیدی انسان، چه از نظر فکری و چه از نظر عملی، در دنیای تکنولوژیک امروز و همچنین فردیت، بی هویتی و تنهایی فراگیر آن علاقه دارم.

این هنرمند درباره به تصویر کشیدن آدم ها در آثارش توضیح داد: آدم هایی که عمداً می کشم فقط در سرشان وجود دارند، زیرا معتقدم ریشه بسیاری از رفتارهای ما مغز و تفکر ماست، بنابراین این افراد مانند موجوداتی بد شکل هستند و به یک تله موقعیت‌هایی که آنها ایجاد کرده‌اند، همگی با مواد سیاه مانند قیر یا پلاستیک در هم تنیده شده‌اند تا به نحوی وضعیت مخمصه بشر در عصر فناوری مدرن را بیان کنند.

وی درباره نمادهایی که در این تابلو به کار برده است، گفت: بدیهی است که عناصر صنعتی مانند میله، شیر و چرخ در این آثار برای من نماد مصرف گرایی است، زیرا فکر می کنم مصرف ما در آینده نقش اساسی خواهد داشت و با این ما از محیط زیست خود محافظت خواهیم کرد و نابود خواهیم کرد

این هنرمند افزود: در این آثار گاهی خود مردم تبدیل به نمادهای صنعتی می شوند و این نشان دهنده وابستگی انسان مدرن به مصرف و سیستمی است که ما را به مصرف بیشتر ترغیب می کند اما در عوض طبیعت، ذهن و ارزش های خود را تخریب می کنیم.

مسلمان در پایان با بیان اینکه چه رنگ هایی در این تابلوها به کار رفته است، تصریح کرد: رنگ ها تاثیر روانی بسیار زیادی روی افراد می گذارند و برای ارتباط با مخاطب آثار از رنگ ها به صورت نمادین استفاده می کنیم. بسیاری از کارهای من رنگ آبی خاصی دارند که نمایانگر آسمان برای من است، یا گاهی اشکالی مانند ابر یا آب که می تواند آزادی و پوچی را یادآوری کند که مردم هنوز در ذهن خود به دنبال آن هستند، اما امروز حتی آسمان را می بینیم. در ما در زندگی شهری این را نمی بینیم و برخلاف رنگ سیاه که نشانه روغن است و تمام دنیا درگیر آن است.

نمایشگاه «کادر» همه روزه به جز شنبه به نشانی تهران، ایلاخیا، انتهای خیابان مریم شارکی، ابتدای خیابان فرشته (شهیدا فیاضی)، پلاک 9 دایر است.

ند زنگینا

انتهای پیام/