مزایای تقریبا معجزه آسای فرانگی پانی

فرانجی‌پانی که با نام‌های پلومریا، سمبوجا و ساموجا نیز شناخته می‌شود، گیاهی محبوب است که به دلیل عجیب، زیبایی و رایحه و همچنین خواص درمانی آن بسیار مورد توجه است. گل های آن واقعا زیبا به نظر می رسند اما اغلب برای تزئین قبرها استفاده می شوند. آنها به راحتی رشد می کنند و نیاز به درمان خاصی ندارند، اگرچه برگ های آنها به راحتی پژمرده می شود.

هنگامی که گل فرانگی پانی در گوش چپ پوشیده می شود، نماد مجردی است. وقتی روی گوش راست قرار می گیرد، این تصور را به وجود می آورد که زن متاهل است. در فیلیپین و اندونزی، فرنگی‌پانی اغلب در تزئین قبرها استفاده می‌شود. در فنگ شویی، فرانگیپانی نماد عشق است. در هند، جاودانگی را به دلیل توانایی آن برای گل و برگ حتی پس از بلند شدن از زمین تعریف می کند. این گل به عنوان گل ملی لائوس در نظر گرفته می شود و اغلب در حیاط معابد بودایی و همچنین قبرستان ها کاشته می شود.

فواید فرانگی‌پانی برای سلامتی

تحقیقات نشان می دهد که فرانکیپانی حاوی تعدادی مواد شیمیایی قوی است که برای بدن انسان مفید است. علاوه بر محتویات اسانس آن، فرانکی‌پانی حاوی ترکیبات فولووپلومیرین است که به دلیل اثرات ضد باکتریایی آن شناخته شده است. Fulvoplumierin ترکیباتی است که در ساقه، برگ و ریشه گیاهان فرانجی‌پانی یافت می‌شود که در جلوگیری از رشد باکتری‌ها و التهاب اندام‌های تنفسی، مبارزه با هپاتیت، جلوگیری از اسهال و مهار رشد میکروب‌های سل موثر است.

بر اساس تحقیقات انجام شده، فرانکی در تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با استرس نیز موثر است. گفته می شود که فرنگی پانی در کاهش علائم افسردگی، خشکی پوست، رگ به رگ شدن و بیماری قلبی موثر است.

در هندوستان از فرانجیپانی برای تسکین سرفه، تب، اسهال و اسهال خونی استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از بروز غش به دلیل گرمای بیش از حد، در درمان یبوست، در رفع ترشحات نامنظم ادرار و در به دست آوردن مقدار کافی خواب با کیفیت بالا استفاده می شود. گلهای آن در بند آوردن سرفه، تنظیم ترشح ادرار و کاهش دما موثر است. در این میان تنه آن حاوی ترکیباتی است که در تنظیم حرکات روده مفید است.

هنگامی که گل های فرانگیپانی پخته می شوند، طعم خوش طعمی ایجاد می کند که تعدادی از فواید سلامتی و اثرات درمانی را برای بدن به ارمغان می آورد. فرانگی‌پانی حاوی مواد شیمیایی است که داروی بسیار خوبی برای دندان درد می‌سازد. برخی از محتویات شیمیایی موجود در آن حتی می توانند ترک خوردگی و تورم کف پا را از بین ببرند. حتی می توان از آن برای درمان زخم نیز استفاده کرد و هنگامی که به عنوان چای مصرف شود، یک اثر خنک کننده ایجاد می کند که برای هضم خوب است. برخی از فرهنگ ها از فرانژیپانی برای درمان بیماری های مقاربتی مانند سوزاک استفاده می کنند.

برای قرن ها، فرانگی پانی به دلیل فواید درمانی آن به طور گسترده در جوامع هندی استفاده می شود. رایحه گلی آن در رایحه درمانی استفاده می شود زیرا به جوان سازی ذهن و بدن افراد کمک می کند. استنشاق عطر باعث پاکسازی عمیق درونی می شود که روح، بدن و ذهن فرد را تازه می کند. فرانجی‌پانی علاوه بر اثرات آرامش‌بخش و تنش‌زدایی، به ایجاد فضایی آرام‌بخش، معنوی و آرامش‌بخش نیز معروف است.

از آن در رایحه درمانی استفاده می شود زیرا رایحه سنگین، شیرین و سبز آن جذاب و حسی است. رایحه اغوا کننده و ماندگار آن آن را به یکی از مواد اصلی در تعدادی از ژل ها، پک های مو، نرم کننده ها و شامپوها تبدیل کرده است.

فرانجی‌پانی علاوه بر رایحه فوق‌العاده‌اش، به دلیل فواید شگفت‌انگیز آن برای پوست و مو بسیار مورد توجه است. فرانگی‌پانی همچنین می‌تواند در لوازم آرایشی، روغن ماساژ، حمام و محصولات زیبایی استفاده شود، زیرا به دلیل اثرات ضد پیری، به عنوان یک مراقبت کامل از پوست عمل می‌کند. به احیای پوست و مو کمک می کند و رطوبت بهینه را می دهد. به راحتی توسط پوست جذب می شود و در نتیجه پوست را سالم تر، صاف تر و نرم تر می کند. همچنین در برابر اشعه های مضر UV خورشید محافظت می کند.

حتی در مراقبت های پایانی نیز استفاده می شود زیرا باعث ایجاد آرامش درونی و خودآگاهی و همچنین در کاهش استرس بیمار و احیای روحیه آنها می شود. علاوه بر این، یک محیط معطر ایجاد می کند که آرامش بخش، تسکین دهنده، نیروبخش و انرژی زا است.

فرانگی‌پانی به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی که دارد، گاهی به‌عنوان ترکیبی در لوسیون‌ها و کرم‌ها استفاده می‌شود. در واقع در بسیاری از پمادها و معجون ها به دلیل خاصیت ضدالتهابی که دارد در تسکین کمردرد، سردرد، وزوز گوش و التهاب موثر است.