مزایای سلامتی باغبانی بونسای

بونسای ها بسیار منحصر به فرد و زیبا هستند. آنها یک شکل هنری بسیار جذاب و یک خروجی خلاق هستند. علاقه‌مندان به بونسای که عشق بونسای را در اختیار دارند و آن را پرورش می‌دهند و نسبت به کاری که انجام می‌دهند پرشور هستند. وقتی مردم این خلاقیت های شگفت انگیز را می بینند نشان می دهد. کسانی که به دنبال ورود به سرگرمی بونسای هستند، با بیش از یک درخت زیبای بونسای پاداش دریافت خواهند کرد.

باغبانی به موضوعی بزرگ برای کاهش استرس تبدیل شده است و باغبانی بونسای نیز از این قاعده مستثنی نیست. آنها یک تسکین دهنده استرس عالی هستند که سایر سرگرمی ها ممکن است ارائه نکنند. کار و زندگی با طبیعت و احساس مراقبت از طبیعت شبیه هیچ چیز دیگری نیست. باغبانی بونسای می تواند برای کسانی که مایلند وقت خود را برای این سرگرمی سرمایه گذاری کنند، رضایتی فراتر از حد انتظار ایجاد کند. مانند هر چیز دیگری، میزان انرژی که فرد برای یک فعالیت صرف می کند، موفق تر خواهد بود. احساس موفقیتی که ممکن است در زندگی روزمره وجود نداشته باشد را می توان در مراقبت از درخت بونسای یا هر نوع باغ دیگری برای آن موضوع یافت. گیاهان، درختان و درختچه‌ها می‌توانند دکوراسیونی بیافزایند و خانه را عالی جلوه دهند و آرامش و رضایت را به زندگی افراد بیافزایند. آنها با کار فیزیکی در باغ خود قدمی به سوی یک سبک زندگی سالم برمی دارند. بنابراین می توان به باغبانی به عنوان راهی برای دستیابی به سلامت و زیبایی درونی (سلامت و ذهن) و بیرونی (باغ، درختان بونسای) نگاه کرد.

درختان بونسای نیاز به توجه منظم دارند! شما باید دائماً مراقب مراقبت مناسب (آبیاری، کود دهی و هرس) باشید. برخلاف درختان و درختچه های گیاهی که در فضای باز می مانند، باید ریشه های بونسای را کوتاه کرد. این یک شکل هنری است و درست مانند نقاشی، می توان با کنار گذاشتن زندگی روزمره و ورود به دنیای آرام باغ بونسای، آرامش و موفقیت را به دست آورد. این نوع سرگرمی به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد، ویژگی ای که در این دنیایی که در آن زندگی می کنیم به شدت به آن نیاز داریم. به عنوان نتیجه می توان گفت که مراقبت از درختان بونسای می تواند مزایایی را برای مراقبت کننده از آنها ارائه دهد. این سرگرمی نه تنها کاملا صلح آمیز است، بلکه یک هنر زنده است. مانند نقاشی یا هر نوع هنر خلاقانه، بونسای برای دستیابی به زیبایی کامل نیاز به عشق و توجه مداوم دارد. با مراقبت شخصی، یک باغ بونسای می تواند مرکز خانه یک فرد باشد.

گیاهان داخلی نیز می توانند هوا را تمیز کنند. خبر خوب این است که یک مطالعه کلاسیک ناسا نشان داد که گیاهان خانگی معمولی می توانند کیفیت هوا را بهبود بخشند. در واقع، آنها گزارش دادند که گیاهان آپارتمانی توانستند تا 87 درصد از سموم هوا را در 24 ساعت از بین ببرند. توصیه؟ از 15 تا 18 گیاه خانگی با اندازه خوب در ظروف با قطر 6 تا 8 اینچ برای یک خانه 1800 فوت مربعی استفاده کنید. گیاهان می توانند انواع انتشارات سمی هوا از جمله آمونیاک، فرمالدئید، مونوکسید کربن، بنزن، زایلن و تری کلرواتیتن را حذف کنند. . برای انتخاب برخی از بهترین گونه‌های گیاهی به کادر بالا مراجعه کنید و به یاد داشته باشید که هر چه گیاه سالم‌تر باشد، تصفیه‌کننده‌تر خواهد بود.

گیاهان با خستگی و سرماخوردگی مبارزه می کنند. طبق یک مطالعه دانشگاه کشاورزی در نروژ، گیاهان سرپوشیده می توانند خستگی، سرفه، گلودرد و سایر بیماری های مرتبط با سرماخوردگی را تا بیش از 30 درصد کاهش دهند، تا حدی با افزایش سطح رطوبت و کاهش گرد و غبار. بنابراین هنر بونسای می تواند یک سبک زندگی بسیار سالم برای شرکت در آن باشد. احساس موفقیت تضمین شده برای شما به ارمغان می آورد.