مزایای سلامتی که می توانید از قهوه دریافت کنید چیست؟

قهوه و سلامتی دو مفهومی هستند که به طرز جالبی در هم تنیده شده اند. با معتاد شدن افراد بیشتر و بیشتری به قهوه، افراد بیشتری نیز در مورد فواید سلامتی (و همچنین خطرات) که می تواند از این نوشیدنی معطر و نشاط آور بدست آید، شک و تردید دارند. بنابراین، واقعاً چه فوایدی برای سلامتی می توانید از یک فنجان قهوه دریافت کنید؟ من برخی از آنها را در اختیار شما قرار می دهم تا بدانید در حالی که از فنجان قهوه خود لذت می برید، چه امتیازاتی را می توانید به دست آورید!

یک مزیت محبوب سلامتی که می توانید از قهوه به دست آورید، این است که در مقایسه با سایر نوشیدنی ها، آنتی اکسیدان های زیادی به شما می دهد. قهوه در واقع به عنوان منبع شماره یک آنتی اکسیدان در رژیم غذایی آمریکایی مورد تحسین قرار می گیرد و این به تنهایی حرف های زیادی را می گوید. احتمالاً به این فکر می کنید که آنتی اکسیدان ها چه کاربردی برای شما دارند. این آنتی اکسیدان ها برای بدن شما مفید هستند زیرا به رفع آسیب هایی که به بدن شما وارد شده کمک می کنند. به بیان دقیق تر، آنتی اکسیدان ها مواد مغذی هستند که آسیب اکسیداتیو وارد شده توسط بدن را کاهش می دهند. مواردی وجود دارد که بدن ما از اکسیژن استفاده می کند و محصولات جانبی ناخواسته ای تولید می کند که می تواند باعث آسیب شود. آنتی اکسیدان ها به عنوان شکارچی این محصولات جانبی عمل می کنند تا دیگر آسیبی به آنها وارد نشود. بیماری های متعددی وجود دارد که با کمک آنتی اکسیدان ها می توان از آنها پیشگیری کرد مانند سرطان و بیماری های قلبی.

قهوه همچنین می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. مطالعه ای که در سال 2004 انجام شد نشان داد افرادی که روزانه 6 فنجان یا بیشتر می نوشند، شانس کمتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 دارند. این مطالعه بیان کرد که مردانی که این مقدار قهوه می نوشند 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 هستند. از سوی دیگر، زنان در صورت مصرف یکسان قهوه در روز، 30 درصد کمتر به این نوع دیابت مبتلا خواهند شد. این بدان معنی است که اگر مستعد ابتلا به دیابت از این نوع هستید، قهوه واقعاً یک نوشیدنی عالی است. با این حال، مراقب باشید، زیرا انواع قهوه ای وجود دارد که در کافی شاپ ها سرو می شود که در واقع بر پایه قند هستند و اگر مراقب سطح قند خون خود هستید، باید از مصرف آنها اجتناب کنید.

چیزهای واقعاً خوبی وجود دارد که می توانید فقط با نوشیدن فنجان قهوه به دست آورید، اما باید بدانید که قهوه را باید در حد اعتدال بنوشید. این به این دلیل است که در صورت نوشیدن بیش از حد قهوه، مضراتی نیز وجود خواهد داشت. بنابراین قهوه را در حد معتدل بنوشید و فقط از فواید سلامتی که ممکن است همراه آن باشد لذت ببرید!