مزایای سیستم مانیتورینگ بی سیم دیابت

در دیابت نوع 2، بدن انسولین کافی تولید نمی کند یا سلول ها آن را نادیده می گیرند. انسولین برای تجزیه گلوکز برای انرژی مورد نیاز بدن است. هنگامی که گلوکز در خون انباشته می شود، به جای رفتن به سلول ها، می تواند منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی جدی شود که بر چشم، کلیه، قلب و سایر عملکردهای بدن تأثیر می گذارد. امروزه، تقریباً 25.8 میلیون نفر در ایالات متحده، یا 8.3٪ از جمعیت، به دیابت نوع 2 مبتلا هستند. کلید کنترل دیابت نوع 2 از طریق رژیم غذایی، ورزش و از طریق آزمایش و مشاهده خوانش قند خون به صورت ثابت و قابل اعتماد است.

برای کمک به رسیدگی بهتر به نیازهای مراقبت های بهداشتی افراد مبتلا به دیابت نوع 2، یک شرکت دارای یک سیستم مدیریت دیابت بی سیم است که خوانش سطح قند خون را قادر می سازد از طریق شبکه تلفن همراه منتقل شود و سپس توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از طریق وب سایت ذخیره و مدیریت شود. نرم افزار مدیریت دیابت را فعال کرد. این سیستم می‌تواند قرائت‌ها را از اکثر دستگاه‌های گلوکز سنج موجود در بازار ایالات متحده جمع‌آوری و سپس ارسال کند.

این راه حل های بی سیم مدیریت دیابت از یک دستگاه بی سیم یکپارچه “کانکتور”، برنامه نرم افزاری و یک ماژول رابط کامپیوتری تشکیل شده است. این کانکتور انتقال قرائت قند خون از گلوکز متر را از طریق هر شبکه سلولی GSM امکان پذیر می کند. این نرم افزار داده های بیماران را ذخیره و مدیریت می کند. ماژول PC-interface داده‌های بیماران را قادر می‌سازد به صورت گرافیکی روی هر رایانه یا PDA متصل از طریق اینترنت مشاهده شوند.

به محض دریافت داده‌های بیمار ارسالی جدید، نرم‌افزار سرور سیستم پیام‌های بازخوردی را مستقیماً از طریق تلفن همراه یا رایانه شخصی به بیمار ارسال می‌کند. پیام های بازخورد توسط سیستم بر اساس داده های تاریخی بیمار انتخاب می شوند.

از طریق این راه حل بی سیم مدیریت دیابت، متخصصان مراقبت های بهداشتی این توانایی را دارند که سطح قند خون بیمار را از راه دور بررسی کرده و بهتر مدیریت کنند و همچنین آستانه هایی را برای خوانش پرچم، با توجه به سطح قند خون خاص تعیین کنند. علاوه بر این، این سامانه قابلیت ارتباط با بیماران از طریق پیامک یا ایمیل را نیز دارد. این راه حل همچنین بیماران را قادر می سازد تا وارد سیستم شوند و حساب های شخصی خود را از طریق اینترنت ایجاد کنند و همچنین به آنها اجازه می دهد تا انتخاب کنند که کدام سیستم پرونده سلامت شخصی (PHR) یا پرونده الکترونیک سلامت (EMR) داده های خود را در داخل یا خارج از سیستم ذخیره کنند.

برخی از مزایای استفاده از این ابزار مدیریت دیابت، نسبت به شیوه های فعلی جمع آوری داده های قند خون بیمار، عبارتند از: دقت بیشتر در خواندن و ذخیره داده های سطح قند خون توسط بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، دسترسی مطمئن تر از راه دور به قرائت قند خون بیمار توسط مراقبت های بهداشتی. ارائه دهندگان و توانایی ارائه مربیگری و تقویت مثبت رفتارهای بیمار برای بهبود سبک زندگی سالم تر. علاوه بر این، دستگاه بی سیم به اندازه کافی کوچک و قابل حمل است که می توان از آن در هر جایی که به شبکه تلفن همراه GSM دسترسی دارید استفاده کرد.