مزیت استفاده از برنامه های مراقبت مدیریت شده

شاید بدانید که بیمه درمانی دو نوع است – طرح های بیمه سلامت غرامت و طرح های مراقبت مدیریت شده. طرح‌های غرامت، که معمولاً به عنوان طرح‌های بازپرداخت نیز شناخته می‌شوند، هزینه‌های پزشکی شما را تا سقف مشخصی بازپرداخت می‌کنند. با طرح بازپرداخت، بیمه‌گر درصدی از کل هزینه‌ها را بدون توجه به میزان هزینه‌ها پرداخت می‌کند. با طرح غرامت، بیمه گر هر روز مبلغ مشخصی را برای تعداد روزهای مشخص پرداخت می کند. مبلغ بازپرداخت شده به هزینه مراقبت های پزشکی بستگی ندارد، اما آنچه بازپرداخت می شود هرگز از هزینه های شما بیشتر نخواهد شد.

سایر انواع محبوب برنامه های بیمه درمانی، برنامه های مراقبت مدیریت شده هستند. سه نوع سیاست وجود دارد که به عنوان برنامه های مراقبت مدیریت شده طبقه بندی می شوند: HMOs، POSs، و PPOs. طرح مراقبت مدیریت شده محبوب تر از طرح غرامت است، زیرا آنها انعطاف پذیری و مزایای بیشتری را به مشتریان خود ارائه می دهند. با این نوع گزینه‌ها، هر چند بار که به پزشک مراجعه می‌کنید، یا یک هزینه ماهیانه می‌پردازید، یا مشارکتی می‌پردازید، اما هزینه‌ای ماهیانه ندارید. با برنامه های مراقبت مدیریت شده، گزینه های مراقبت به شما داده می شود. طرحی که انتخاب می‌کنید و مقدار پولی که می‌خواهید بپردازید تعیین می‌کند که چقدر از شبکه پزشکان و متخصصان را می‌توانید ببینید و همچنان تحت پوشش این طرح باشید. برخی از برنامه های مراقبت مدیریت شده، برنامه های حمایت مالی را از شبکه ای از بیمارستان ها و خدمات پزشکی ارائه می دهند. شما اغلب می توانید این نوع طرح را از طریق کارفرمایان خود دریافت کنید.

همانطور که در این مورد، ممکن است فکر کنید که برنامه های مراقبت های بهداشتی مدیریت شده برای افراد عادی بهتر است، زیرا آنها مقرون به صرفه تر هستند، پس کاملاً حق با شماست. در حالی که از سوی دیگر، برنامه های غرامت ممکن است آزادی بیشتری در هزینه به شما بدهد، شما باید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که بیمه گر انتخاب می کند استفاده کنید. اگر ناتوانی خاصی دارید، این می تواند خود را به عنوان یک مشکل نشان دهد. در درازمدت، یک برنامه مراقبت مدیریت شده قطعاً در پول شما صرفه جویی می کند، به خصوص زمانی که در خارج از شهر شرایط اضطراری پیش می آید. این نوع طرح ها در سیاست نیز انعطاف پذیرتر هستند. یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که قبل از خرید هر نوع بیمه درمانی، حتماً در مورد تمام گزینه های موجود برای خود و خانواده خود تحقیق کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید که زندگی شما را بیش از هر چیز دیگری تضمین می کند.