مشکل آیین نامه رتبه بندی معلمان حل شد


گزارش جام جم آنلاینیوسف نوری امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های شرق کرمان در شهرستان بم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموزی و جان باختگان زلزله بم، گفت: مبارک باد که بم به برکت انقلاب اسلامی و صبر و استقامت رسید. مردم دیار برگشتند و پس از زلزله باما ساخته شد و رونق یافت.

وی به کسب مدال های رنگارنگ دانش آموزان کرمانی در المپیادهای علمی و جشنواره خوارزمی پرداخت و گفت: خوشبختانه در چند ماه گذشته اقدامات موثری در حوزه آموزش و پرورش استان انجام شده که نتایج آن در عرصه های مختلف مشهود است. .

نوری با بیان اینکه با رهبری جهادی دولت انقلاب اتفاقات خوبی در کشور افتاده است، گفت: دولت با اقتدار پای میز مذاکره می نشیند و با قوت و اقتدار ویژه درخواست خود را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: دولت، حکومتی مردمی، با مردم و برای مردم است و خدمت به مردم به ویژه ساکنان مناطق دورافتاده مایه افتخار دولت انقلابی است.

نوری درباره نقش موثر آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور گفت: اگر نظام آموزش و پرورش به وظایف خود به خوبی عمل کند، مسائل و مشکلات کشور در حوزه های مختلف به ویژه آسیب های اجتماعی به حداقل می رسد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرخانیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است، گفت: متاسفانه دانشگاه فرخانیان به مدرسه کوچکی تبدیل شده که باید به دانشگاه جامع تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مشکل تنظیم رتبه بندی معلمان حل شده و روند اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: معلمان برای ارتقای نظام آموزشی و ارتقای شغلی خود از قانون رتبه بندی استفاده کنند. “

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده مدارس به صورت تمام وقت خواهد بود و اقدامات لازم برای برگزاری کلاس های تمام وقت با همکاری ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده است، از اختصاص بودجه ویژه برای ساخت و ساز خبر داد. از 2100 زمین ورزشی سرپوشیده و افزود: مدرسه نمونه عینی عدالت آموزشی است که اتفاقی کم نظیر در تاریخ آموزش و پرورش کشور است.

منبع: فارس