معاون سیم برنامه طبیب شبکه سه را بست


پس از سخنان کارشناس درباره رابطه آرتروز و نماز؛

اظهارات کارشناس برنامه دکتر شبکه سه باعث شد این برنامه به طور موقت از روی آنتن خارج شود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، امروز 28 خرداد ماه یکی از کارشناسان شبکه 3 طبیب در سخنانی یکی از دلایل شیوع آرتروز در ایرانیان را نماز خواند.

اظهارات وی بلافاصله در فضای مجازی با واکنش مواجه شد و یکی از کارشناسان پزشکی با انتشار ویدئویی اعلام کرد که قصد انجام این کار را نداشته و اظهارات وی تنها مجموعه ای از نکات برای بیمارانی است که از زانو درد رنج می برند.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و بر اساس اعلام عصرگاهی معاون سیمی، برنامه طبیب از شبکه سه حذف شد.

معاون سیم در بیانیه ای گفت: برنامه طبیب در حال حاضر به دلیل بی توجهی به استانداردهای تخصصی برنامه مستقیم و دعوت از مهمانان متوقف شده است.

نماینده مردم صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی پس از ضعف مفرط مقطع دکتری شبکه سه در رعایت استانداردهای برنامه تخصصی به صورت زنده به اطلاع مردم شریف ایران می رساند.

متاسفانه در برنامه امروز یکی از پزشکان شبکه سه که بر خلاف دستور سیما مردی بدون سابقه را به هیات آموزشی دانشگاه دعوت کرده بود، اظهاراتی عجیب و غیرعلمی کرد که به حق موجب تعجب و آزرده خاطر پاکان شد. احساس مخاطب وفادار، متوجه شدم.

متأسفانه میزبان علیرغم تجربه کافی، نتوانست به موقع به این اظهارات عجیب پاسخ دهد و از میهمان برای این نظر مستند بخواهد و از علم و اطلاعات دینی خود برای تصحیح اظهارات غیرمستند میهمان استفاده کند.

پس از این اتفاق ناروا روی آنتن زنده، معاون سیما با عذرخواهی از عموم مخاطبان، به دلیل ضعف و بی توجهی دست اندرکاران این برنامه تا اطلاع ثانوی برای اصلاح رویه های غیرقانونی، پخش برنامه دکتر را متوقف کرد.

پخش این برنامه با رعایت استانداردهای لازم برای برنامه های مستقیم و تخصصی به زودی از سر گرفته می شود.

انتهای پیام/