مقدمه ای بر شیرینی هندی کاجو کاتلی

این مقاله شما را با یکی از محبوب ترین شیرینی های هندی آشنا می کند. به آن کاجو کتلی می گویند. کاجو کتلی دارای بادام هندی به عنوان ماده اولیه آن است. در اینجا، نحوه ساخت این ماده خاص و نوع فواید سلامتی آن را مورد بحث قرار خواهیم داد. برای علاقه مندان به خرید این کالا نیز اطلاعاتی در مورد بهترین روش های خرید آن ارائه خواهیم کرد.

در ابتدا شما را با مواد اولیه ای که برای تهیه کاجو کتلی استفاده می شود آشنا می کنیم. همانطور که در بالا ذکر شد، ماده اصلی مورد نیاز برای تهیه این شیرینی، بادام هندی است. با استفاده از آن، قنادی ها از طیف وسیعی از مواد دیگر مانند کره شفاف یا روغن روغنی، شکر، شیر تغلیظ شده، شیر و مواد طعم دهنده از انواع مختلف استفاده می کنند. در حالی که برخی از کتلی ها حاوی زعفران یا گلاب به عنوان طعم دهنده هستند، فروشگاه ها انواع ساده تری را با طعم هل نیز می فروشند. این روزها، قنادی ها نیز شروع به فروش کاجو کتلیس با طعم های عجیب و غریب مانند توت فرنگی، شکلات، انبه و غیره کرده اند.

درست است که این شیرینی ها فوق العاده خوشمزه هستند و طعم آنها به راحتی می تواند تنها دلیل مصرف آنها باشد. با این حال، آنها همچنین مزایای سلامتی خاصی را ارائه می دهند. این به این دلیل است که بادام هندی، ماده اصلی مورد استفاده برای تهیه آن، از بسیاری جهات برای سلامتی ما مفید است.

بادام هندی منبع غنی منیزیم و کلسیم است. اینها مواد معدنی شناخته شده برای ارتقای سلامت استخوان هستند. بنابراین، خوردن یک تکه کاجو کتلی در روز به غیر از ناز کردن جوانه های چشایی، استخوان های شما را قوی تر می کند.

مهمترین مزیت بعدی بادام هندی توانایی آنها در سالم سازی اعصاب است. این آجیل به افزایش سطح منیزیم در استخوان‌های ما کمک می‌کند و در نتیجه مانع از ورود کلسیم به رگ‌های خونی می‌شود. این به نوبه خود از مشکلات سلامتی مانند میگرن، فشار خون بالا و غیره جلوگیری می کند.

مشخص شده است که مصرف روزانه بادام هندی شانس ابتلا به سنگ کیسه صفرا را تا 25 درصد کاهش می دهد. این آجیل همچنین به دلیل توانایی آنها در تقویت هضم مناسب شناخته شده است. آنها همچنین توانایی القای سنتز اسید نوکلئیک را دارند. مردان و زنانی که به دنبال افزایش استحکام موهای خود و تجربه رشد مو هستند نیز می توانند هر روز یک کاجو کتلی مصرف کنند.

امروزه بهترین راه برای خرید کاجو کتلی، ثبت سفارش آنلاین است. اکثر قنادی های برتر هندی شروع به عرضه محصولات خود از طریق فروشگاه های آنلاین کرده اند. علاوه بر این، بخش بزرگی از این فروشگاه ها شیرینی را به کشورهای خارجی نیز ارسال می کنند. این بدان معناست که می‌توانید این شیرینی‌ها را بدون توجه به موقعیت مکانی خود، درست درب منزل تحویل بگیرید.