من هرگز با اسکوچیچ موافق نبودم، اما زمان را از دست دادیم


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینابراهیم هاسم پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: من از ابتدا با انتخاب اسکوچیچ موافق نبودم اما اکنون موافقم. قبول نکردن که می تواند مشکلات را حل کند اما زمان را از دست دادیم و فدراسیون پولی ندارد. دولت پول ندارد. چگونه می‌توانیم یک مربی باتجربه داشته باشیم؟ اگر بیاوریم وقت نداریم. مربی ابتدا باید بازیکنانش را بشناسد و بعد برنامه ریزی کند. زمان بر و دشوار است و معایب آن بیشتر از مزایا است. اسکوچیچ دو سال و نیم کار کرده و دانش خوبی دارد و باید تیم ها را در یک گروه آنالیز کند و مشکلات را حل کند. وقت آن است که در مقابل چیزی که مهمان ما نیست مقاومت کنیم. در انتخاب اسکوچیچ گفتم می توانیم مربی ایرانی بیاوریم اما آن زمان گذشته است و باید با بضاعتمان به نتایج خوبی برسیم.

وی در واکنش به اینکه آیا ایران قبل از جام جهانی می تواند کمبودهای خود را جبران کند یا خیر، گفت: در حال حاضر بازی های خوبی از تیم ملی – نسبت به بازی با الجزایر – دیده ایم. بازیکنان ما تجربه و اعتماد به نفس خوبی دارند. شاید معجزه نباشد، اما غیرممکن نیست. شاید بلند شویم یا شاید بد شکست بخوریم. فوتبال هم غیرقابل پیش بینی است. همه چیز ممکن است. می توانیم صعود کنیم یا نتایج بدی بگیریم. این به تدارکات، افراد همفکر و شرایط خوب برمی گردد.

کاسم پور در پاسخ به این سوال که آیا از شکست یا موفقیت ایران مطمئن نیستید، گفت: چشم انداز موفقیت در کشور ما کجاست؟ من نمی خواهم موضوع را بیشتر باز کنم. آیا چشم انداز موفقیت را در همین اقتصاد می بینیم؟ همه چیز متصل است. هیچ چیز سر جایش نیست. فوتبال هم همینطور.

یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره شرایط کاری تیم ملی فوتبال ایران و راهکار پیشنهادی خود برای بهبود نتایج ایران در جام جهانی گفت: راه حل را همه می دانند. به یک بازی تدارکاتی و اردوی خوب نیاز داریم. ابتدا باید موانع فوتبال خود را برداریم. مسائل مالی به فدراسیون فوتبال مربوط نمی شود. دولت هم مشکلات مالی دارد. از طرفی مسائل سیاسی ارتباط با کشورها را سخت می کند، یعنی اگر پول داشته باشیم می توان اردو یا مسابقه را لغو کرد.

گفت در جلسه کمیته فنی درباره دیدارهای تدارکاتی با ارتش ایران صحبت می کنم؟ وی گفت: فکر می کنم می توانیم با تیم هایی مانند ایرلند جنوبی و شمالی و اسکاتلند که فوتبال آنها به فوتبال گروه ما نزدیک است، دیدار کنیم.

یکی از اعضای کمیته فنی با بیان اینکه این کشورها در ماه های شهریور و مهرماه نیز در لیگ ملت های اروپا به رقابت می پردازند، گفت: چنین مشکلاتی دست به دست هم داد و مشکلات ما بیشتر شد. ما نباید زمان را تلف کنیم. می دانیم که برخی از مشکلات مربوط به امروز و دیروز نیست و در تمرین تیم ملی هم با هماهنگی بازی های دوستانه مشکل داشتیم.

کاسم پور ادامه داد: فیفا یک هفته مانده به جام جهانی مسابقات باشگاهی را تعطیل می کند. بنابراین، فرصت های زیادی برای آموزش وجود ندارد. خوشبختانه اکثر بازیکنان ما لژیونر هستند و شرایط زندگی و تمرین خوبی دارند. این می تواند در نوع ورزش به ما کمک کند. با این حال، اسکوچیچ باید بازیکنانی را در اختیار داشته باشد و برنامه ها و برنامه های خود را برای هر بازی با بازیکنان مرور کند.

یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اگر اسکوچیچ بود ترجیح می دادی در تهران کمپ بزنی، گفت: وقتی شرایط عالی نیست بین بد و بدتر انتخاب می کنید. البته به گفته مسئولان تیم قطر بهتر بود، زیرا روابط سیاسی دو کشور خوب است، اما نمی دانم چرا این سرزمین بد بود و چرا هیچکس برای رسیدگی به این موضوع اقدامی نکرد. شاید فکر می کردند در ایران آرامتر است و تیم شلوغ نیست. نمی خواهم سوال را باز کنم اما ممکن است همه امکانات تهران برای تیم ملی فراهم نبوده باشد. فکر می کنم تصمیم برای اردوی قطر با عجله گرفته شد و مربی، سرپرست و مسئولان بین المللی تیم باید هر چه زودتر به قطر می رفتند و شرایط را بررسی می کردند.