موضوع اصلی تولید «سلام فرمانده» اخلاص بود/ این سرود متحد شد


وزیر فرهنگ در حاشیه هفتصد و چهل و هفتمین جلسه شورای عمومی فرهنگ از تولیدکنندگان سرود «سلام فرمانده» تقدیر کرد.

به گزارش صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هفتاد و چهار جلسه شورای عمومی فرهنگی کشور سه شنبه 15 ژوئن محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و اعضای این شورا در اتاق جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.
وزیر فرهنگ در بخشی از جلسه به مناسبت بزرگداشت شورای فرهنگ عمومی کشور عامل سرود “سلام فرمانده” وی درباره این اثر گفت: این سرود به عنوان یک اثر بزرگ و افتخار ملی باعث تقویت فضای عمومی و توسل به حضرت ولیعصر(عج) در این ایام شده و ده ها هزار نفر را در سراسر کشور و صدها نفر را گرد هم آورده است. هزاران نفر در برخی شهرهای بزرگ برای نشان دادن اوج اعتبار فرهنگی جمهوری اسلامی.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: سرود «سلام فرمانده» پس از شنیدن نام مبارک حضرت ولیعصر(عج) نقش مهمی در افزایش شور و نشاط عمومی داشت و با توجه به این نقش شاهد قرائت سرود در زبان ها و گویش های مختلف در کشورهای مختلف ما با هم متفاوت بودیم و این سوال به دلیل عظمت این کار مطرح شد.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اخلاص موضوع اصلی سرود سلام سردار بود که باعث برکت و درخشش این کار شد و از سوی دیگر موجب وحدت، عزت و انسجام شد. افتخار ملت ایران است.»

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روند درمان کرونا در کشورمان گفت: امروز همچنان شاهد هستیم که ویروس کرونا در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی جان مردم را می گیرد و آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشورها رو به افزایش است. از سوی دیگر، مدتی است که مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورمان به حداقل رسیده است، اما رسانه های غربی در قبال این رویداد بزرگ سکوت کرده و از این دستاورد بزرگ سخنی به میان نمی آورند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان به افتتاحیه بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) که در جوار آستان مقدس رضوی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: اجرای عالی موسیقی حجت الاسلام والمسلمین حجه اشرف زاده در این مراسم. این مراسم تنها بخشی از خدمت و ارادت هنرمندان اهل بیت(ع) است.

گزارش برپایی آخرین دوره نمایشگاه کتاب تهران و بحث طرح ملی حیات اجتماعی پس از تاج از جمله موضوعاتی بود که در هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح شد.

انتهای پیام/