موفقیت «تنها از مسیح» در پروژه اخلاق گرایی اجتماعی


سامان خلیلیان اجرای موفق نمایش بزرگ میدانی «تنهایی برای مسیح» را در پروژه اخلاق اجتماعی و استفاده از آموزه های دینی دانست.

به گزارش خبرنگار تئاتر صبا، سامان خلیلیان فیلمنامه نویس، تهیه کننده و اخیرا کارگردان تئاتر اجرای تور بزرگ “تنهاتر از مسیح” کارگردان و تهیه کننده علی اسماعیلی بر پارک ولایت از این رو به این بهانه با وی بر سر برگزاری نمایش های بزرگ در فضای باز و تاثیر آن در رواج فرهنگ دینی به توافق رسیدیم.

سامان خلیلیان در گفتگو با خبرنگار صبا درباره نمایش «تنهاتر مسیح» به کارگردانی علی اسماعیلی که در پارک ولایت در حال اجراست، گفت: «تنهاتر مسیح» نمایشی مذهبی محسوب می شود که در راه بهینه سازی اخلاق اجتماعی است. و عملکرد از آموزه های دینی.اشاره به مهم و قابل توجه است.

وی تاکید کرد: نمایش مذهبی صرفاً قطعه ای مختص به مضمون شهادت یا میلاد ائمه (ع) و ائمه اطهار نیست، زیرا داستان های زیادی در قرآن کریم وجود دارد که می تواند زمینه ساز خلق و محتوای آن باشد. آثار هنری. در همین راستا «تنهاتر از مسیح» با آموزه های دینی خود توانست نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند و در ارائه موضوعات مهمی همچون نگاه به حفظ حرم و اهمیت امنیت پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: «تنهاتر از مسیح» به پیشگیری از آسیب های اجتماعی یا مشکلات بین المللی و منطقه ای و کنترل رفتار از طریق یک رویداد مذهبی و تاریخی می پردازد.

این تهیه کننده تئاتر با اشاره به لزوم تداوم نمایش های مذهبی تصریح کرد: آنچه نمایش های مذهبی نامیده می شود بر اساس تقویم سال و ماه های مربوط به دهه های خاصی اجرا می شود و معمولا در روزهایی مانند محرم و صفر آثار تاثیرگذاری دیده می شود. گرچه معتقدم نمایش نمایشی با موضوعات امروزی از جمله آنچه در «تنهایی برای مسیح» ارائه می شود نباید به روزهای خاصی از سال محدود شود، زیرا این اثر توانسته نظر مخاطب را به خود جلب کند و با پرداختن به چنین موضوعی به عنوان دفاع از حرم و مضمونی که با این دوران همراه است، به گونه ای جذاب به شنوندگان ارائه شود.

سامان خلیلیان در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه هنگام برنامه ریزی اجراهای صحنه ای و بوم شناختی با موضوعات مذهبی همواره به شرایط توجه داشتیم و در این زمینه فقیر هستیم. در حالی که آثاری مانند «تنهاتر از مسیح» در زمان هایی غیر از ماه های محرم و صفر قابل اجراست. بر این اساس، لازم است معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و سایر نهادها و سازمان‌ها حمایت لازم را از گروه‌های نمایشی داشته باشند تا موضوعات مهم و ارزشمندی به مخاطبان ارائه شود. شکلی از تئاتر برای مدت طولانی.

نمایش میدانی بزرگ «تنهاتر مسیح» یک سبک سرود خوانی هنرمندانه با محوریت مصائب خاندان عصمت و تخار در جشنواره عاشورا است که تا 13 مهرماه ساعت 20 و 22 در بستان تهران برگزار می شود. استان

انتهای پیام/