نامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی درباره بازگشت «دکتر» / این برنامه در خدمت مردم کرونا بود.


علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نامه ای به رئیس صداوسیما خواستار بازگشت برنامه «دکتر» به روی آنتن شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، برنامه «طبیب» که از شبکه های سه صدا و سیما پخش می شد به دلیل برخی صحبت های این کارشناس لغو شد. در 28 خرداد 1401 یکی از دلایل شیوع آرتروز در ایرانیان نماز خوانده شد که از روی آنتن رفت.

اظهار نظر کارشناس برنامه علاوه بر واکنش منفی در فضای مجازی، پیامی از سوی معاون سیما را در پی داشت که در آن عنوان شده بود این برنامه به دلیل بی توجهی به استانداردهای تخصصی سازمان سیما با دعوت از فردی که برخلاف دستور سیما سابقه عضویت در شوراهای علمی دانشگاه را نداشته و همچنین اظهارات غیرعلمی که احساسات پاک مخاطبان وفادار را جریحه دار می کند، دیگر پخش نخواهد شد.

پیمان طالبی مجری رادیو و مجری برنامه تلویزیونی «طبیب» پس از یک هفته وقفه در پخش این برنامه در صفحه شخصی خود نوشت هنوز تصمیمی برای بازگشت این برنامه به روی آنتن نگرفته است.

اما پس از این ماجرا اخیرا نامه رسمی از علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما ارسال شد.

در بخشی از این نامه آمده است: مهار کرونا در روزهای اخیر با همبستگی مردم عزیز ایران و تلاش مستمر حامیان سلامت موثر واقع شده است.

وی نقش رسانه های جمعی را یکی از ارکان اصلی سلامت جسم و روان در شرایط بحران جهانی دانست.

وی یادآور شد: رسانه ملی به رهبری معظم له توانسته است بخش مهمی از مسئولیت آگاهی حداکثری، افزایش سواد و مبارزه با پدیده اینفودمیک را ایفا کند.

وی با ارزیابی وظایف سازمان سیما در حوزه اجتماعی ادامه داد: در این میان یکی از محصولات ارزشمند این سازمان برنامه ای در حوزه بهداشت و درمان با عنوان «پزشک» بود که در طول سال جاری از این شبکه پخش شد. مبارزه با ویروس کرونا تاثیر زیادی در رساندن پیام های موفقیت آمیز سلامت و پزشکی به مردم ایران دارد.

زالی خواستار آن شد که با توجه به تأثیر این تولید بر سلامت عمومی، پیمان جبلی دستور داد تا این برنامه به تولید و پخش برگردد.

وی در پایان نامه خود اطمینان داد که این دانشگاه با استفاده از چهره های شاخص پزشکی و صنعت بهداشت کشور تمام تلاش خود را برای ارائه محتوا و هرگونه همکاری بین سازمانی با این سازمان و برنامه به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/