نتایج تحقیقات پزشکی برای دستگاه Sun Ancon Chi

دانشگاه فلیندرز، آدلاید (بخشی از دپارتمان بهداشت استرالیا، دانشکده پزشکی علوم بهداشتی) یک پروژه تحقیقاتی پزشکی را از 15 ژوئن 2000 به درخواست Hsin Ten Enterprise استرالیا توسعه داد. هدف از این پروژه بررسی مزایای ماشین چی بود، به ویژه برای کسانی که از لنفودم ثانویه و ادم وریدی رنج می‌برند، اما نتایج همچنین بهبود وضعیت افراد بدون مشکل پزشکی شرکت‌کننده در تحقیق را نشان داد.

این پروژه توسط پروفسور نیل پیلر، یکی از لنفولوژیست های برجسته جهان، که بیش از 300 اثر ارائه و منتشر کرده و به شدت به برنامه های آموزشی و آگاهی بخشی متعهد است، رهبری شد. او در طول کارآزمایی بالینی توسط تیمی از افراد بسیار حرفه ای از جمله: خانم آماندا موزلی (مدیر پژوهش) – آقای آدریان استرمن (آمار شناس زیستی و اپیدمیولوژیست بالینی) دانشیار کالین کاراتی (آناتومیست) – آقای برایان بریجر (مهندس زیست پزشکی) کمک گرفت. دکتر جک والش (جراح عروق) – دکتر استفن بیرل (جراح).

لنف ادم ثانویه پاها پس از جراحی و رادیوتراپی 30 درصد افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. ادم وریدی 5 درصد از جمعیت بزرگسال را تحت تاثیر قرار می دهد. هر دو منجر به تورم، ناراحتی و اختلال در کیفیت زندگی می شوند. درمان مرسوم گران و مداوم است و کنترل کمی از بیمار دارد. هیچ درمان خوبی برای هر دو بیماری وجود ندارد.

هدف از این مطالعه یافتن و آزمایش اثربخشی درمانی بود که راحت، مقرون به صرفه، موثر و قادر به توانمندسازی مبتلایان باشد.

بیماران ادم وریدی:

شرکت کنندگان هر دو مرد و زن با میانگین سنی 59 سال بودند. بیش از 50 درصد آنها به دلیل واریس، بیماری عروقی و ترومبوز ورید عمقی قبلی (غیر فعال) در هر دو پا مشکل داشتند.

بیماران لنفودم ثانویه:

شرکت کنندگان هر دو مرد و زن بودند، لنف ادم آنها عمدتاً از طریق جراحی سرطان مربوط به سرطان روده، دهانه رحم، پروستات یا ملانوم ایجاد می شد. بیش از 45٪ لنف ادم در هر دو پا داشتند.

هر دو گروه به طور کلی درمان های دیگری مانند جوراب ساق بلند، ماساژ درمانی، لیزر درمانی و بالا بردن ساده را همزمان ادامه دادند.

آنچه مطالعه شامل موارد زیر بود:

آ) بیماران از طریق تبلیغات و کلینیک های سرپایی جذب شدند.

ب) آزمایش شامل 20 شرکت کننده عادی بود.

ج) ماشین ها به خانه برده شدند و به مدت 3 هفته با استفاده از رژیم زیر مورد استفاده قرار گرفتند:

-5 دقیقه صبح و 5 دقیقه بعد از ظهر برای 2 روز اول؛

-8 دقیقه صبح و 8 دقیقه بعد از ظهر از روز سوم تا هفتم.

-12 دقیقه صبح و 12 دقیقه بعد از ظهر از روز هشتم تا بیست و یکم.

د) اندازه گیری های عینی به صورت هفتگی و یک ماه بعد از درمان انجام شد.

حدود 2000 بیت داده از هر بیمار قبل، حین و بعد از هر ویزیت جمع آوری شد.

چه اندازه گیری ها و چگونه انجام شد:

آ) پرسشنامه ها: از افراد پرسیده شد که پاهایشان چه احساسی دارد و چه تاثیری بر کیفیت زندگی آنها دارد.

ب) تونومتری: سختی بافت اندازه گیری شد.

ج) پرومتری: دور پا و حجم مایع اندازه گیری شد.

د) Bioimpedence: ترکیب بدن و مایع درون پاها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

ه) لنفوسینتی گرافی: عملکرد سیستم لنفاوی مورد ارزیابی قرار گرفت.

و) فشار خون، نبض، آزمایش خون، جریان خون اندازه گیری شد.

نتایج تحقیق:

مزایایی که مردم می توانند از استفاده از Sun Ancon Chi Machine دریافت کنند در زیر فهرست شده است.

نتایج برای افرادی که مشکل پزشکی ندارند:

1. کاهش جزئی مایعات به اندام ها. گروهی که پاهای سالم طبیعی داشتند، کاهش 1.52 اونس / 45 میلی لیتر مایعات را در طول دوره 3 هفته تجربه کردند.

2. کاهش وزن گروهی که پاهای سالم طبیعی داشتند به طور متوسط ​​1.32 پوند / 0.6 کیلوگرم در طول سه هفته از دست دادند. این مقدار در چنین دوره کوچکی مقدار قابل توجهی است.

3. کاهش درصد چربی بدن.

نتایج برای افراد مبتلا به لنف ادم ثانویه ناشی از آسیب لنفاوی و افراد مبتلا به ادم وریدی از طریق نارسایی وریدی:

1. کاهش قابل توجه در حجم و دور اندام. مایع خارج سلولی برای گروه مبتلا به لنف ادم ثانویه در طول دوره سه هفته کاهش یافت. در یک ماه پیگیری مایعات افزایش یافته بود اما به سطح اولیه خود برنگشته بود.

2. از دست دادن قابل توجه مایع ادم از اندام ها. گروه مبتلا به ادم وریدی کاهش 14.87 اونس / 440 میلی لیتر در مایع پا را در طول سه هفته تجربه کردند. اگرچه سطح مایعات در پیگیری یک ماهه افزایش یافته بود، اما به سطح اولیه خود برنگشتند.

3. کاهش قابل توجه وزن. میانگین کاهش وزن برای گروه مبتلا به ادم وریدی 3.19 پوند / 1.45 کیلوگرم در طول سه هفته بود. این در پیگیری یک ماهه ثابت باقی ماند. از بین افرادی که مبتلا به لنفودم ثانویه بودند، میانگین کاهش وزن 1.10 پوند / 0.5 کیلوگرم بود و این میزان در پیگیری یک ماهه ثابت باقی ماند.

4. کاهش درصد چربی بدن.

5. بهبود درناژ لنفاوی. لنفوسینتی گرافی بهبود قابل توجهی را در عملکرد لنفاوی نشان داد.

6. بهبود قابل توجهی در علائم ذهنی. اکثر شرکت کنندگان کاهش درد، سفتی، سنگینی، خشکی پوست، تفاوت اندازه اندام، گرفتگی، سوزن سوزن، احساس سوزش و تفاوت دما را گزارش کردند.

7. رضایت از درمان و بهبود کیفیت زندگی. اکثر شرکت کنندگان (88٪) از رژیم درمانی راضی بودند. بهبودهای قطعی با احساس کنترلی که شرکت کنندگان بر وضعیت خود داشتند، دامنه حرکتی خود، تأثیر مثبتی که در زندگی روزمره تجربه کردند، و افزایش توانایی آنها برای ورزش وجود داشت.

اهمیت تحقیق:

نتیجه گیری پروفسور پیلر و دانشگاه پزشکی فلیندرز پس از تجزیه و تحلیل کامل داده ها این است که دستگاه چی که به طور مکرر استفاده می شود، پتانسیل زیادی در حفظ سلامت و مدیریت بیماری برای کسانی که از لنف ادم ثانویه و ادم وریدی پاها رنج می برند، دارد.

با در نظر گرفتن هزینه بالای درمان های سنتی برای لنفودم ثانویه و ادم وریدی، دستگاه چی یک جایگزین ارزان، موثر و راحت است. برای افرادی که هیچ شرایط پزشکی ندارند، Sun Ancon Chi Machine راهی برای کاهش وزن و چربی بدن بدون نیاز به پرداخت هزینه عضویت در باشگاه یا انجام رژیم‌های ورزشی غیرعملی و شدید ارائه می‌دهد.

نتیجه:

تحقیقات گسترده انجام شده توسط دانشگاه فلیندرز تعهد Hsin Ten به مشتری را نشان می دهد. این تحقیق پیشگامانه Hsin Ten و Sun Ancon Chi Machine را از شرکت های تولید کننده ماشین های تقلید جدا کرده است.

– Sun Ancon Chi Machine تنها ماشین چی است که توسط تحقیقات علمی و پزشکی با کیفیت بالا پشتیبانی می شود.

– هرگز قبلا (یا از آن زمان) هیچ دانشگاهی واقعاً چنین محصولی را تأیید نکرده است.

– همه مزایا را تجربه کردند، نه فقط بیماران لنفودم ثانویه و ادم وریدی.

– دانشگاه فلیندرز به طور مستقل 3 جزوه را تهیه کرده است که نتایج تحقیقات را با جزئیات شرح می دهد و شرایط لنفودم ثانویه، ادم وریدی و توصیفات پیگیری بیمار را تشریح می کند.

– دستگاه Sun Ancon Chi Machine اکنون توسط اداره کالاهای درمانی استرالیا بر اساس نتایج تحقیقات و همچنین در ژاپن و کانادا به عنوان یک دستگاه پزشکی شناخته شده است.

– هیچ ماشین چی تقلیدی نمی تواند همان مزایایی که ماشین چی سان آنکون در نتایج تحقیقات ذکر شده است را داشته باشد.