نتایج مشمولان دریافت وام اضطراری مستمری بگیران اعلام شد


گزارش جام جم آنلاینمحمود مرتضایی فرد با اعلام نتایج ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری در سال 1401 گفت: ثبت نام اینترنتی ضروری 1401 برای بازنشستگان و کارکنان این صندوق در اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد.

وی افزود: بررسی سوابق متقاضیان اعم از کل مبلغ وام های دریافتی، پرداختی از سایر صندوق های صندوق بازنشستگی، میزان حقوق دریافتی و سایر موارد بر اساس میزان اعتبار تخصیص یافته توسط بهره برداری بررسی و اولویت بندی می شود. بانک

وی تصریح کرد: نتایج نهایی مشمولان این وام در پایان ماه جاری (تیرماه) اعلام و اولین دوره وام در مردادماه به حساب گروه اول واریز می شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری کارمزد این وام را 4 درصد عنوان کرد و گفت: 300 هزار نفر مشمول دریافت این وام مهم هستند و هشت بار وام مذکور را دریافت می کنند.

مرتضی فرد افزود: بر اساس توافقات منعقده با بانک موجود، وام و سقف پرداختی به مستمری بگیران و کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری افزایش یافته و میزان این وام در سال جاری به ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: 24 هزار نفر باقی مانده که برای دوره وام قبلی ثبت نام کردند، مشمول دریافت 15 میلیون تومان هستند.

منبع: فارس