نحوه توسعه اپلیکیشن Flutter برای مبتدیان و مزایا

زمانی بود که مشاغل برای اهداف فروش و خدمات به راه‌های سنتی مانند فضاهای آجر و ملات، تلفن و نامه‌های رسمی تکیه می‌کردند. دیگر نه! امروزه همان بنگاه‌های تجاری از دسکتاپ و لپ‌تاپ برای کارهای مذکور بهره‌برداری می‌کنند. در واقع، حتی این پلت‌فرم‌ها نیز در حال کوچک شدن هستند، زیرا مردم در سراسر جهان برای خرید محصولات/خدمات به تلفن‌های هوشمند روی آورده‌اند و آن هم تنها با چند ضربه. چگونه؟ البته از طریق اپلیکیشن های اختصاصی موبایل.

جای تعجب نیست که صنایع تولیدی، تجاری و خدماتی به این روش شهودی برای جذب مشتریان مهاجرت می کنند و در عین حال مشکلات آنها را به سرعت درگیر می کنند و به آنها رسیدگی می کنند. در حالی که تعداد کاربران برنامه های تلفن همراه در کشورهای در حال توسعه هر سال دو رقمی در حال افزایش است، کشورهای توسعه یافته در حال حاضر از نظر استفاده به چندین نقطه عطف رسیده اند. بنابراین، چه چیزی باعث محبوبیت این برنامه ها می شود؟ دلایل مختلفی وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

– برنامه های موبایل بصری هستند.

– برنامه های موبایل سبک وزن هستند و به همین دلیل از حافظه استفاده نمی کنند.

– کار با برنامه های موبایل آسان است.

– برنامه های موبایل از نظر نمایش و انجام وظایف روزانه پاسخگو هستند.

به طور خلاصه، آنها به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان تبدیل شده اند. چه بخواهید بلیط رزرو کنید، غذا از رستوران سفارش دهید، کالا بخرید یا به صورت آنلاین فیلم تماشا کنید، کلمه اصلی برنامه موبایل است.

برخی از حوزه‌های تجاری که این برنامه‌ها در آنها نقش مهمی دارند –

مراقبت های بهداشتی – شرکت ها می توانند به سرعت به روز رسانی کنند، پیام های مهم و یادآوری ها را از طریق این اپلت ها به مشتریان خود ارسال کنند. این نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه یک روش شگفت انگیز برای رسیدگی به مسائل مشتری در زمان واقعی است.

خدمات پس از فروش – اکنون این حوزه ای است که کسب و کارها واقعاً می توانند تأثیر زیادی بگذارند. با پاسخگویی سریع به درخواست های خدمات، شرکت های تولیدی و تجاری می توانند پایگاه بزرگی از مشتریان راضی ایجاد کنند. این به نوبه خود باعث ایجاد دامنه و جهش برای رشد آینده می شود.

برنامه مستقل – برنامه های تلفن همراه مستقل مانند ورودی و خروجی CRM ها می تواند به کسب و کارها کمک کند تا با مشتریان به شیوه ای یکپارچه ارتباط برقرار کنند، گلوگاه ها را برطرف کنند، با فروشندگان ارتباط برقرار کنند و جلساتی را برای پیگیری اهداف روزانه برنامه ریزی کنند. علاوه بر این، می‌توان از داده‌های برنامه به روشی هوشمندانه برای ترسیم برنامه‌های آینده استفاده کرد.

به دلیل این دلایل است که بازار برنامه های تلفن همراه با سرعتی سوزان در حال رشد است، زیرا کسب و کارهای بیشتری به مزایای ارائه یک اپلیکیشن برای مشتریان خود پی می برند. علاوه بر این، برنامه‌ها رشد عظیمی را تضمین می‌کنند و آن لمس انسانی و ارتباط بین شرکت و مشتریان/فروشندگان را فراهم می‌کنند. که چرخه های فرآیند کسب و کار را در یک پر دیگر در کلاه خود ساده می کند.

جالب اینجاست که نرم افزار Flutter از شرکت توسعه Flutter باعث می شود فرآیند ساخت اپلیکیشن کمتر خسته کننده شود. در زیر یک مثال مبتدی در مورد نحوه ساخت اپلیکیشن “Hello World” در فلاتر ذکر شده است؟

کافی است پس از دانلود از وب سایت توسعه دهنده اپلیکیشن Flutter را نصب کنید و سپس دستور زیر را اجرا کنید. اتفاقاً نیازی به کامپایلر یا برنامه تکمیلی نیست.

کد را اینجا چک کنید.

بنابراین، چرا باید این مرحله را آغاز کنیم؟ پاسخ این است که بدانید آیا تمام اجزا و وابستگی ها به درستی ثبت شده اند یا خیر. در زیر یک خروجی معمولی پس از اجرای دستور بالا ذکر شده است. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که همه اجزا مورد نیاز نیستند، به خصوص ویرایشگر که می توانید مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید.

برای مشاهده کد روی لینک بالا کلیک کنید.

پس از ایجاد محیط مورد نظر، مکانی را برای ساخت اولین برنامه خود انتخاب کنید و سپس موارد زیر را اجرا کنید:

برای مشاهده کد روی لینک بالا کلیک کنید.

دستور / دستورالعمل / کد بالا دایرکتوری ها و فایل های زیر را ایجاد می کند

برای مشاهده کد روی لینک بالا کلیک کنید.

تبریک می گویم! پوسته خام برای برنامه ایجاد شده است که به دلیل سادگی فقط از یک فایل – main.dart استفاده می کند. مرحله بعدی این است که محتوای این فایل را حذف کرده و کد زیر را جایگزین کنید.

برای مشاهده کد روی لینک بالا کلیک کنید.

بنابراین، کد بالا به چه معناست؟ خط اول در کد درخواست material.dart، مجموعه ای از اجزاء / ویجت های مختلف موجود در برنامه IDE نیز کتابخانه نامیده می شود. اینها دکمه ها، فرم ها، طرح بندی ها، انیمیشن ها و غیره هستند. خط بعدی کد “runApp” یک ویجت محلی در ویجت ریشه ایجاد می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، توسعه برنامه Flutter همه چیز در مورد ویجت ها (توکار و سفارشی) است.

دو خط بعدی وضعیت ویجت (حالت بدون حالت یا فعال) را مشخص می کند که معمولاً از طریق آن به دست می آید. createState() روش. این برنامه در دسته بندی قبلی قرار می گیرد و بنابراین به دستور “build” نیاز دارد. ساختن و اجرای برنامه‌های بدون حالت مانند برنامه‌هایی که فقط متن یا تصویر دارند، آسان است. مرحله آخر اجرای این کد است. خوشبختانه، Flutter همین کار را از یک پنجره انجام می‌دهد و به پلتفرم کامپایلر/اجرای متفاوتی نیاز ندارد. بسته به روش ترجیحی و دستگاه متصل یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

برای مشاهده کد روی لینک بالا کلیک کنید.

همچنین می توانید از شبیه سازهای داخلی در صورتی که هیچ دستگاهی متصل نیست استفاده کنید.

جالب اینجاست که Flutter مبتنی بر چارچوب برنامه نویسی شی گرا است که دارای مفاهیم جذاب در قالب اجزای بومی است که به برنامه نویسان اجازه می دهد برنامه های کاربردی بصری و بسیار پیچیده ای ایجاد کنند که انعطاف پذیر، ایمن و آماده برای آینده هستند و دوره توسعه بسیار کم نیاز دارند. Flutter که به عنوان یکی از محبوب ترین فریم ورک ها برچسب گذاری شده است، مؤلفه های برنامه شگفت انگیزی مانند انیمیشن ها، کار دیجیتالی حرکتی و مجموعه ای از ویژگی های بومی را ارائه می دهد. علاوه بر این، این برنامه ها پاسخگو هستند و بنابراین مستقل از دستگاه هستند.

در اینجا برخی از ویژگی‌های بی‌صدا وجود دارد که مطمئناً هر برنامه‌نویس برنامه جدیدی را لبخند می‌زند.

کد پلت فرم متقابل – یک تکه کد برای آن بنویسید iOS و پلتفرم های اندروید بله، Flutter از کد منبع واحد برای ساخت برنامه های کاربردی چند پلتفرمی استفاده می کند. این نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه های توسعه می شود، بلکه زمان توسعه را نیز به شدت کاهش می دهد.

ابزارک های داخلی – ویجت های داخلی و سفارشی سازی به برنامه نویسان اجازه می دهد تا به سرعت برنامه ایجاد کنند. مواد یا ویجت‌ها جوهره Flutter را تشکیل می‌دهند که به راحتی قابل استقرار و ویرایش است.

استقرار سریع – آزمایش با ویجت ها، کدها و اجزای مختلف بسیار ساده است. این به نوبه خود زمان آزمایش را کاهش می دهد و بنابراین استقرار نیز سریع است.

بارگذاری مجدد داغ – این یکی از ویژگی هایی است که باعث می شود Flutter در میان انبوه دیگر IDE ها و پلتفرم های توسعه متمایز شود. پس از هر رفع اشکال یا اصلاح طراحی، برنامه خود را دوباره بارگیری کنید تا تغییرات را مشاهده کنید. نیازی به کامپایلر خارجی یا پلت فرم رمزگشایی نیست.

تعمیر و نگهداری بدون دردسر – وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری برنامه می‌شود، فلاتر در جایگاه دوم قرار نمی‌گیرد. به دلیل ویجت های آماده، کد به حداقل می رسد که به نوبه خود باعث کاهش افزونگی می شود.

اگر یک برنامه نویس مبتدی اپلیکیشن موبایل هستید یا قصد دارید برای یک شرکت توسعه نرم افزار کار کنید، باید فلاتر را امتحان کنید. این یک IDE غنی و آماده آینده است که دارای سازگاری بین پلتفرم و ادغام آسان اجزای شخص ثالث است.