نوجوانان و پیرسینگ بدن

از کنار آنها در خیابان ها یا در مرکز خرید رد شده اید و با کنجکاوی نگاه کرده اید و احتمالاً با انزجار دور شده اید. می دانید منظور من چیست – آنها نوجوانان امروزی هستند – همان چیزی که قبلاً حواشی بود، ضد فرهنگ، که اکنون بیشتر به جریان اصلی تبدیل شده اند، آنهایی که حلقه های بینی و زبان های سوراخ دار دارند. شما بی صدا تعجب می کنید که “چطور می توانند اینطور غذا بخورند یا بینی خود را باد کنند؟” و سپس دختر 16 ساله شما یک روز از مدرسه برمی گردد و در مورد حلقه ناف جدید دوستش مالوری صحبت می کند. او فکر می کند خوب است و یکی می خواهد. شما در برابر این ایده به بن بست رسیده اید، اما چگونه با این وضعیت کنار می آیید؟

برخی از نوجوانان به “نه تا زمانی که زیر سقف من هستی” پاسخ مثبت می دهند و منتظر می مانند تا از خانه خارج شوند یا به دانشگاه بروند. سایر نوجوانان ممکن است بگویند “خب پس من فقط می روم” و بیرون می روند. به گفته وودینویل، واشنگتن، درمانگر، الین پول، “شما بهترین نوجوان خود را می شناسید.” شما باید بدانید که چه نوع محدودیت هایی کارساز هستند و چه نوع محدودیت هایی کارساز نیستند. اگر نوجوان شما کسی است که می توانید با او استدلال کنید، از او بخواهید که به شما در تحقیق درباره موضوع کمک کند، و اگر بعد از تحقیق هنوز ایده خوبی به نظر می رسد، می توانید مذاکره کنید.

با هم درباره موضوع تحقیق کنید و همه حقایق را به دست آورید، از جمله نشستن بر روی روش شخص دیگری تا شما و نوجوانتان تصویری واقع بینانه از آنچه اتفاق می‌افتد به دست آورید. پیرسینگ بدن دقیقا چیست؟ بادی پیرسینگ ایجاد سوراخی با سوزن در قسمتی از پوست به منظور عبور حلقه یا گل میخ از آن قسمت است. این قسمت از پوست ممکن است ناف، ابرو، سوراخ بینی، تیغه بینی، گوش، نوک پستان، زبان و غیره باشد. سوراخ هایی که برای سوراخ کردن بدن ایجاد می شود، دائمی هستند، حتی اگر پس از یک سال اول، فرد دیگر هرگز از زیورآلات بدن خود استفاده نکند.

علاوه بر دائمی بودن، پیرسینگ با خطرات خطرناکی برای سلامتی همراه است. پیرسینگ بدن می تواند به طور دردناکی عفونی شود. و به گفته دکتر Absar H. Haaris، از بیمارستان سنت اگنس در فیلادلفیا، انجام سوراخ کردن بدن “خطر ابتلا به هپاتیت B و/یا C” و HIV/AIDS را افزایش می دهد. افزایش خطر آنقدر زیاد است که صلیب سرخ آمریکا و بانک‌های خون منطقه‌ای شروع به امتناع از اهدای خون از افراد مبتلا به پیرسینگ کرده‌اند.

خطرات سلامتی و جای زخم دائمی اثرات بلندمدت آن است، اما تاثیرات فوری پیرسینگ بدن چیست، زیرا اغلب نوجوانان بیش از ده یا 20 سال آینده به زمان حال فکر می کنند؟ پیرسینگ بدن فرآیندی دردناک است و اگر فرد از ترس غش غذا نخورده باشد، اکثر شرکت های معتبر این پیرسینگ را انجام نمی دهند. (از بیهوشی استفاده نمی شود.)

قبل از اینکه سوزن پوست را سوراخ کند، ناحیه ای که سوراخ انجام می شود با یک ضد عفونی کننده ضد باکتری تمیز می شود. سپس سوزن با فشار وارد پوست می شود، به سرعت بیرون کشیده می شود و یک گل میخ یا حلقه طلایی 14 عیار در جای آن قرار می گیرد. سپس این ناحیه یک بار دیگر با یک ضد عفونی کننده ضد باکتری تمیز می شود و باید طی چند ماه آینده حداقل سه بار در روز توسط “پریس” تمیز شود. جواهرات همچنین باید به همان اندازه چرخانده شوند تا پوست به حلقه یا گل میخ رشد نکند.

احتمال عفونت در چند ماه اول زیاد است، زیرا هر لباسی که به آن ناحیه ساییده شود، حداقل می تواند ناحیه را تحریک کند و در بدترین حالت آن ناحیه را آلوده کند. پیرسینگ‌هایی مانند سوراخ‌هایی که در ناف هستند، چهار تا شش ماه طول می‌کشد تا به درستی بهبود یابند، بنابراین احتمال عفونت نوجوان شما افزایش می‌یابد. اگر ناحیه بیش از حد آلوده شود، به درستی بهبود نیابد، یا واکنشی به زیورآلات فلزی نشان دهد، جواهرات باید برداشته شوند و زمان بهبودی در آن ناحیه وجود داشته باشد. این سوراخ همچنان وجود خواهد داشت، اما هیچ چیز نمی تواند در آن سوراخ ساکن شود.

در مجموع، خطرات پیرسینگ بدن برای سلامتی بسیار زیاد است. و همینطور هزینه های مربوطه. روش و طراحی (یا جواهرات) به تنهایی می تواند بین 60 تا 100 دلار هزینه داشته باشد. علاوه بر این که هزینه این عمل به خودی خود هزینه ای است که مد روز ممکن است برای نوجوان شما در آینده هزینه کند. بسیاری از شرکت‌ها افرادی را استخدام نمی‌کنند که سوراخ‌های بدن قابل مشاهده (یا حتی سوراخ‌های قابل مشاهده باقی‌مانده از یکی) باشند. پیرسینگ بدن ممکن است پتانسیل شغلی نوجوان شما را محدود کند، مگر اینکه او بخواهد در NBA باشد. (دنیس رادمن را در نظر بگیرید.) اما آیا تا به حال وکیل، پزشک یا برقکار را با حلقه بینی دیده اید؟

بنابراین، اگر نوجوان شما همچنان خواهان ظاهر “خوب” یک پیرسینگ بدن بدون تمام درد، هزینه و خطرات سلامتی باشد، چه گزینه هایی وجود دارد؟ جواهرات بدن برای افراد سوراخ نشده در فروشگاه هایی مانند Claire’s Boutiques موجود است. حلقه های بینی گیره دار و حلقه های ناف در انواع اندازه ها، سبک ها و رنگ های فلزی موجود هستند. جواهرات موقت بدن ممکن است برای دلجویی از نوجوان شما کافی باشد تا زمانی که هر دوی شما تحقیقات خود را در مورد روش ها به پایان برسانید. و اگر برای زندگی نوجوان شما اهمیت دارد، از او بپرسید که آیا او تا 18 سالگی صبر می کند، سن قانونی برای پیرسینگ در بسیاری از ایالت ها. پس اگر باز هم احساس نیاز کرد، به تو اجازه بده، اگر نه برکت. چون بعضی چیزها وقتی به اندازه کافی بزرگ شد باید خودش تصمیم بگیرد.

یک کتاب عالی در مورد این موضوع برای اطلاعات بیشتر:

خطرات خالکوبی و سوراخ کردن بدن توسط لورا ریبولد (گروه انتشارات روزن) نگاهی عینی به هنر بدن ارائه می دهد و اصطلاحات، تاریخچه، فرآیندها، خطرات و مراقبت را توضیح می دهد. این کتاب بخشی از مجموعه همه چیزهایی که باید بدانید است که به طور خاص برای نوجوانان نوشته شده است.