نکاتی برای عضله سازی و سلامتی خوب

تلاش برای عضله سازی با خوردن بیش از حد بدون برنامه غذایی مناسب و ورزش های مناسب راه حلی نیست زیرا می تواند منجر به عواقب ناخواسته ای مانند ایجاد چربی شکم و مشکلات سلامتی مانند تجمع کلسترول، دیابت و سایر بیماری های مرتبط شود. این امر به ویژه در مورد افرادی که سبک زندگی سریعی دارند و مجبورند در حال حرکت با زمان محدودی برای مدیریت یک برنامه تمرینی منظم غذا بخورند، صادق است.

در نظر گرفتن یک رویکرد جامع، افزایش پایدار عضلات، وزن بدن سالم و همچنین سلامتی را تضمین می کند. بخش های مهم برنامه افزایش وزن که نمی توان نادیده گرفت عبارتند از:

i) یک رژیم غذایی غنی از پروتئین که تمام آمینو اسیدهای لازم برای افزایش عضله را فراهم می کند. گوشت قرمز بدون چربی برای عضله سازی سریع مفید است، اما از آنجایی که کلسترول مشکل بسیاری از ما است، خوب است که رژیم غذایی شامل گوشت سفید مانند مرغ، بوقلمون و ماهی نیز باشد. آجیل هایی مانند بادام، گردو و اسپند نیز مفید هستند زیرا پروتئین ها و همچنین اسیدهای چرب سالم مانند امگا 3 را که بخشی ضروری از رژیم غذایی عضله سازی است، کمک می کنند. پروتئین آب پنیر در صدر فهرست مکمل هایی قرار می گیرد که در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

2) یک رژیم غذایی پر کالری که شامل مصرف کربوهیدرات های کم گلیسمی مانند برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین و نان کامل می شود، برای دستیابی به افزایش وزن مفید خواهد بود. این تضمین می‌کند که بدن به استفاده از انرژی از بافت‌های عضلانی متوسل نمی‌شود و در نتیجه تلاش‌های ما برای افزایش عضله، به‌ویژه در حین تمرینات را نفی می‌کند.

iii) کراتین مکملی است که به رشد سریع ماهیچه های بدون چربی کمک می کند. این مکمل اغلب با برخی از اسیدهای آمینه ضروری و سوستامین همراه است. کراتین حداکثر قدرت، استقامت عضلانی و قدرت بی هوازی مورد نیاز برای تمرینات استقامتی بالا را بهبود می‌بخشد در حالی که سوستامین از کم آبی سلول‌ها جلوگیری می‌کند و تامین مجدد عضلات و ریکاوری عضلات را در حین و بعد از تمرین تضمین می‌کند. در ضمن ماهیچه های اسکلتی 95 درصد از کل کراتین بدن را در اختیار دارند در حالی که قلب، مغز و بیضه 5 درصد باقی مانده را نگه می دارند.

IV) تمرین بدنی با شدت بالا سومین جزء برنامه افزایش عضله است. به خوبی ثابت شده است که افزایش وزن زمانی رخ می دهد که مصرف غذای مغذی با تمرینات بدنی مناسب همراه باشد که سنتز پروتئین را تحریک می کند. متخصصان این رشته به طور کلی موافق هستند که برنامه تمرینی باید حداقل 3 بار در هفته انجام شود و هر جلسه باید تا نقطه ای انجام شود که ماهیچه ها کاملاً خسته شوند.

v) خواب کافی حداقل 8 ساعت در روز یکی از اجزای مهم برنامه افزایش وزن سریع است زیرا خواب به بدن اجازه می دهد تا هورمون رشد انسانی (HGH) را که برای افزایش وزن ضروری است آزاد کند. در صورت امکان، یک چرت کوتاه بعد از ظهر می تواند در برنامه روزانه قرار گیرد. آزاد شدن HGH در بدن که باعث رشد ماهیچه ها می شود، می تواند به عنوان عملکرد ترمیم کننده و ترمیم کننده خواب در نظر گرفته شود.

درست است که به دلیل عوامل ژنتیکی، تمایل افراد خاصی به چاق شدن و برخی دیگر به لاغر شدن وجود دارد. اگر آنها بدون یک رویکرد ساختاریافته برای دستیابی به وزن ایده آل بدن از طریق دریافت غذای مناسب و مکمل ها، خواب کافی و یک روال تمرینی مناسب به زندگی خود ادامه دهند. به نظر من، با برنامه غذایی مناسب همراه با مکمل های لازم، برنامه ورزشی مناسب و خواب کافی، هر فردی که لاغر است می تواند وزن اضافه کند، عضلانی تر شود و ظاهری زیبا داشته باشد.