نکات بهداشتی برای مسافران

مسافرت در کانادا

هر سال بیش از یک میلیون بازدید کننده برای کشف این سرزمین وسیع به کانادا می آیند. از شهرهای جهان وطنی گرفته تا رشته کوه های باشکوه، مناظر کانادا به اندازه مردم آن متنوع است. سفر، چه در خارج از کشور و چه در کشور خود، یک تجربه بسیار مفید است، اما همیشه خطرات بالقوه سلامتی وجود دارد. بازدیدکنندگانی که به کانادا سفر می‌کنند، عاقلانه هستند که قبل از شروع سفر، تعدادی از نکات بهداشتی را در نظر بگیرند.

فضای باز بزرگ

برای علاقه مندان به فضای باز، کانادا یک زمین بازی واقعی است. کانادا که دارای دریاچه ها و جنگل های بی شماری است، مقصد ایده آلی برای جویندگان ماجراجویی است. برای اطمینان از اینکه بیماری تعطیلات شما را خراب نمی کند، از عوامل محیطی آگاه باشید. آب و هوا در کانادا می تواند از استانی به استان دیگر بسیار متفاوت باشد، بنابراین باید لباس های مناسب آب و هوا را بسته بندی کنید. برای اطمینان از آمادگی شما برای شرایط آب و هوایی شدید کانادا، حتما در مورد منطقه ای که از آن بازدید خواهید کرد تحقیق کنید. عدم پوشیدن لباس مناسب ممکن است منجر به به خطر افتادن سلامتی شما شود. در ماه های تابستان حتماً با دافع حشرات از خود در برابر انواع حشرات محافظت کنید. بیشتر آنها فقط آزاردهنده هستند، اما نیش یک پشه آلوده می تواند اثرات بالقوه خطرناکی داشته باشد.

کیفیت هوا و آفتاب

مراکز شهری کانادا برخی از بهترین رویدادهای فرهنگی را در آمریکای شمالی ارائه می دهند، و مانند همه شهرهای بزرگ در سراسر جهان، شهرهای کانادا نیز می توانند به دلیل ترافیک و صنعت در معرض کاهش دوره ای کیفیت هوا باشند. برای آن دسته از مسافرانی که مستعد مشکلات تنفسی هستند، هوشمندانه است که قبل از ترک خانه خود را با داروهای لازم مجهز کنند. علاوه بر این، آلرژن‌های فصلی مانند گرده گل و ابروسیا در بیشتر شهرهای کانادا شایع هستند و می‌توانند توانایی شما برای لذت بردن از فضای باز را کاهش دهند. در طول تابستان، شهرهای کانادا مجموعه قابل توجهی از جشنواره ها و سایر رویدادهای خاص را ارائه می دهند، اما اگر از خود در برابر آفتاب محافظت نکنید، می توانید به راحتی از لذت آنها محروم شوید. شاخص UV در ماه های تابستان می تواند بسیار بالا باشد و مسافران می توانند اثرات بد قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های خورشید را تجربه کنند.

فوریت های پزشکی

نکات بهداشتی مفید هستند، اما تضمین نمی کنند که در طول سفر در سلامتی مطلوب بمانید. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر قبوض پرهزینه پزشکی داشتن بیمه درمانی معتبر است. اگر از کشور دیگری به کانادا سفر می کنید، بیماری می تواند بار مالی سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد. قبل از ترک کشور خود، حتماً بیمه درمانی خریداری کنید که در صورت بروز اورژانس پزشکی شما را پوشش دهد.

پوشش استانی؟

اگر مقیم کانادا هستید و از استان دیگری بازدید می کنید، توجه داشته باشید که طرح سلامت استانی شما تمام هزینه های پزشکی خارج از استان را پوشش نمی دهد. به عنوان مثال، شهروندان انتاریو متوجه خواهند شد که OHIP هزینه‌های آمبولانس و هزینه‌های دندانپزشکی تصادفی در استان دیگری را تامین نمی‌کند. یک تحقیق کوچک شما را از موارد حذف شده در پوشش سلامت استان مطلع می کند. اگر احساس نمی کنید که مراقبت های بهداشتی استانی شما کافی است، ممکن است عاقلانه باشد که قبل از سفر بیمه درمانی تکمیلی خریداری کنید.

زیبایی های زیادی برای کشف و تجربه در کانادا وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که با حفظ سلامتی خود از سفر خود نهایت لذت را می برید!