نگرانی های سوفل قلب سلامت گربه

اگر دامپزشک به ضربان قلب یک گربه گوش دهد و صدای غیرعادی بشنود، ممکن است به آزمایشات بیشتری نیاز داشته باشد، اما به طور کلی، سوفل قلب را تشخیص می دهد. دامپزشک به ضربان قلب، ریتم قلب و صداهای قلب گوش می دهد تا تشخیص دهد که آیا قلب هر گونه بی نظمی دارد یا خیر. سلامت گربه تعیین می کند که آیا نگرانی برای این بیماری قلبی وجود دارد یا خیر.

انواع سوفل قلب سلامت گربه

دو نوع شرایط فیزیولوژیکی و پاتولوژیک هستند. سوفل فیزیولوژیکی زمانی ایجاد می شود که تب یا کم خونی وجود داشته باشد. سوفل پاتولوژیک زمانی ایجاد می شود که یک بیماری بر دریچه ها و عضله قلب گربه تأثیر بگذارد. محققان آزمایشاتی را برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد سوفل قلب سلامت گربه انجام دادند.

یک بیمارستان حیوانات در بوستون آزمایشی را روی صد گربه انجام داد و دریافت که بیست و یک درصد از گربه‌ها سوفل قلبی داشتند. از بیست و یک درصد، به هفت گربه اکوکاردیوگرافی داده شد و شش گربه در واقع یک مشکل قلبی به نام کاردیومیوپاتی هیپرتروفی داشتند. نتیجه این مطالعه نشان داد که گربه های سالم ممکن است علائم سوفل قلبی را نشان دهند، اما بدون آزمایش مناسب، نتیجه و تشخیص قطعی نیست.

سوفل قلب با درجه ها اندازه گیری می شود. شش نوع مختلف گرید از I تا VI وجود دارد که درجه VI شدیدترین و درجه یک خفیف است. دامپزشکان سوفل قلب را درجه بندی می کنند، اما سوفل درجه شش آن را به بدترین سوفل قلبی در گربه تبدیل نمی کند.

مشکلات سوفل قلب سلامت گربه

برخی از بچه گربه ها با سوفل قلبی به دنیا می آیند که تا شش ماهگی ناپدید می شوند. سوفل قلبی اتفاقی در گربه هایی رخ می دهد که سالم به نظر می رسند، اما ممکن است نشانه هایی از ضعف و تغییر رنگ در پوست و زبان نشان دهند. گربه ای که نشانه های سلامت ضعیف را نشان می دهد ممکن است سوفل قلبی را نیز تجربه کند. تنها راه برای تشخیص سوفل قلبی انجام آزمایشات است.

تنها راه برای تعیین چندتایی سوفل قلب، سونوگرافی است. اگر نیاز دارید که گربه خود را عقیم یا عقیم کنید، ممکن است دامپزشک برای تعیین شدت سوفل قلب قبل از انجام عمل، بر روی اشعه ایکس یا سونوگرافی n اصرار کند. گربه‌ای که با سوفل قلبی متولد می‌شود، معمولاً به جای گربه‌های مسن‌تر که بعداً در زندگی دچار سوفل قلبی می‌شود، نوع درجه پایین‌تری دریافت می‌کند.

سوفل قلب گربه در بیشتر موارد به هیچ نوع درمانی نیاز ندارد، مگر اینکه شدید شود یا مشکلات سلامتی دیگری ایجاد کند. گربه‌ها پتانسیل نارسایی احتقانی قلب را دارند، اگرچه نادر است، اما ممکن است دامپزشک شما در صورت وجود سوفل قلب، آزمایش‌هایی را برای گربه‌تان تجویز کند. اگر شک دارید که گربه شما سوفل قلب دارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک معاینه برای تعیین درجه سوفل داشته باشید و سپس توصیه های دامپزشک را در مورد مراقبت و درمان گربه خود دنبال کنید. گربه به زندگی سالم و شاد نیاز دارد و فقط شما شخصیت و فعالیت های گربه خود را می شناسید.