هرمزگان در زمینه گردشگری و صنایع دستی فرصت های زیادی دارد


هرمزگان-جام جم آنلاین-نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان در حوزه گردشگری و صنایع دستی فرصت های زیادی دارد که می تواند به ریشه کنی بیکاری کمک کند.

دکتر احسان کامرانی همایش اشتغال و کارآفرینی حوزه هنری بندرعباس با اشاره به استعدادهای کشور گفت: ایران کشوری است که هر منطقه و استانی در آن فرصت ها و استعدادهای بسیاری در زمینه های مختلف دارد. .

وی در این خصوص افزود: استان گرمزگان نیز قابلیت ها و فرصت های خاص خود را در کشور دارد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گرمزگان خاطرنشان کرد: استان گرمزگان در عرصه هنر به ویژه صنایع دستی کشور جایگاه ویژه ای دارد که نیازمند تعریف و اجرای آن در سطح ملی و بین المللی است.

کامرانی گفت: در اجرای استعدادهای استان به ویژه صنایع دستی با اهداف مورد نظر فاصله داریم و اجرای این مهم در سطح ملی و بین المللی نیازمند اقدام جدی است.

وی افزود: ثبت آثار ویژه استان در بخش های مختلف یونسکو گام مهمی است که می تواند نقش بسزایی در اجرای توانمندی های هرمزگان در سطح بین المللی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گرمزگان گفت: بانوان گرمزگان می توانند نقش فعالی در اجرای فرصت های استان در حوزه صنایع دستی داشته باشند.

کامرانی با بیان اهمیت توسعه پایدار گفت: یکی از شروط مهم توسعه پایدار ایجاد اشتغال پایدار است تا صنایع دستی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و ایجاد فرصت های کارآفرینی داشته باشد.

وی گفت: از پتانسیل دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان برای معرفی، نوآوری و بازاریابی صنایع دستی استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گرمزگان خاطرنشان کرد: وجود صنایع دستی در دانشگاه های گرمزگان مزیت نسبی مهمی است که می تواند به توسعه صنایع دستی کمک کند.

کامرانی بیان کرد: توجه به صنعت گردشگری و صنایع دستی در هرمزگان می تواند تاثیر زیادی در افزایش تولید و ایجاد اشتغال جدید در استان داشته باشد و تحقق این امر استفاده از همه فرصت های گردشگری و صنایع دستی است.

وی افزود: با توجه به پتانسیلی که هرمزگان در بخش های مختلف دارد، می توان با توانمندسازی آنان گام های مهمی در جهت ریشه کنی بیکاری به ویژه اشتغال زنان برداشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گورمزگان گفت: با استفاده از هر فرصتی از توسعه صنایع دستی در استان حمایت می شود.