هشدار – امانتدار شدن می تواند به ثروت شما آسیب جدی وارد کند

این یک داستان واقعی است که در Aotearoa (نیوزیلند) اتفاق افتاده و ریشه های آن به دهه 50 باز می گردد.

در دهه 1950، دو رویداد کاملاً مستقل رخ داد. در آن زمان، هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که چگونه این دو رویداد منزوی با چنین قدرت و اشتیاق در قرن آینده در هم آمیخته می‌شوند.

اولین رویداد در حدود کریسمس، 1953، در یک شهر کوچک در Aeoteora اتفاق افتاد، جایی که پسری به نام چارلز هوهپا در یک خانواده مائوری محترم به دنیا آمد، که از زمان های بسیار قدیم رئیس بودند. در واقع، هنگامی که پدربزرگ چارلز در سال 1907 درگذشت، هزاران مائوری در سوگ بودند، احترامی که برای هوهپا ایوی قائل بودند.

رویداد دوم حدود 6 سال بعد، در اوکلند اتفاق افتاد، جایی که کشیش ویلیام آنتائوس بلومفیلد و همسرش آلدیث ایزابل بلومفیلد، مأموریت مردمی پرستش در آزادی (PWF) را به عنوان یک مرکز کمک‌های اولیه برای جمع‌آوری افراد راه‌اندازی کردند. کسانی که در بحران بودند یا با بحران احتمالی مواجه بودند یا قربانیان تلفات و موقعیت های بحرانی بودند.

کشیش بلومفیلد ایده های بسیار مشخصی در مورد نحوه انجام ماموریت خود داشت. این بنا به‌عنوان یک «کلیسا» ایجاد نشد، بلکه سازمانی بود که اگرچه از اعتقادات مسیحی پیروی می‌کرد، اما به جامعه می‌رفت و سعی می‌کرد افرادی را که از ریل سقوط کرده بودند نجات دهد، و لزوماً به موارد رسمی‌تر پاسخ نمی‌داد. رویکرد یک محیط کلیسا.

او در مأموریت خود به قدری موفق بود که در اوایل دهه 60، کشیش بلومفیلد موفق شد (با فروش هر بار یک آجر به حامیان خود)، مبلغی را جمع آوری کند تا بتواند خانه کوچکی را که به عنوان پایگاه خود استفاده می کرد، خریداری کند. در اوکلند در عرض سه سال او همچنین موفق شد وام مسکن را به طور کامل پرداخت کند.

همچنین، به دلیل کارهای خوب او، ماموریت او برای کمک به ملکه الیزابت جوان در سال 1963 انتخاب شد.

با این حال، در اواخر دهه 70، تعدادی از جماعت توسط گروه مذهبی دیگری، فرقه «فقط عیسی»، که در آن زمان در ایالات متحده رایج بود، جذب شدند. اکنون، یکی از پله های موفقیت کشیش بلومفیلد، توانایی او برای جلب نظر هر کسی که در وضعیت مضطرب است، صرف نظر از نژاد، عقیده، رنگ یا مذهب بود.

سپس یک سری درگیری‌های درونی بین معتمدان اصلی ماموریت PWF و این گروه جایگزین آغاز شد که در نهایت خود را به ماموریت پناهگاه عدن تشکیل داد و این دشمنی تا امروز ادامه داشت.

پس از مرگ کشیش بلومفیلد در سال 1973، این گروه رقیب تقریباً از هر شکلی از روش های پنهانی و در برخی موارد خشونت آمیز برای رسیدن به اهداف خود استفاده کردند. به سختی روشی که یک گروه مراقبتی فرضی باید عمل کند. با این حال، متولیان باقیمانده بر مفاهیم اصلی ماموریت PWF محکم ایستادند.

در سال 1984، دو رویداد اولیه مبتنی بر دهه 50 گرد هم آمدند، زیرا در این سال بود که رئیس جوان آن زمان، چارلز هوهپا، که از پیروان همیشگی مأموریت PWF بود، توسط معتمدان بازمانده دعوت شد تا به آنها در هیئت مدیره بپیوندد. Trustees بازمانده نیاز به درک بیشتری از فرآیندهای قانونی داشتند، زیرا Eden Refuge Trust اکنون شروع به استفاده از هر ترفند موجودی می‌کرد که می‌توانست به ذهنش خطور کند، تا بتواند دارایی‌ها و جهت‌گیری ماموریت PWF را از ماموریت اصلی خارج کند.

این آغاز تلاش رئیس چارلز برای حفظ و حفظ خواسته های اصلی ماموریت شد، که قرار بود بیش از 25 سال دیگر ادامه یابد.

برای ترسیم تصویری از مخالفان PWF، در یک جلسه یکشنبه، کشیش تازه منتخب، کشیش ری کراسلند، توسط رهبران گروه پناهگاه عدن، و در بسیاری موارد، پیروان سرسخت PWF به زور از منبر خارج شد. ماموریت از ساختمان خارج شد.

در یک نقطه، در سال 1985، رئیس چارلز، که اکنون تنها معتمد باقی مانده برای PWF است، قفل های ساختمان را عوض کرد. چند هفته بعد، رهبران Eden Refuge Trust راه خود را به داخل ساختمان شکستند و قفل ها را عوض کردند. رئیس چارلز پلیس محلی را احضار کرد، که وقتی مجوز رئیس به عنوان امین انحصاری نشان داده شد، مردم عدن را به اجبار تجاوز از خانه بیرون کردند.

بنابراین، یک مرد برای سالهای متمادی بیداری آغاز شد تا ایمان را به عنوان تنها معتمد باقیمانده با اهداف اصلی مأموریت PWF، در مواجهه با تشدید شدید، حفظ کند. بسیاری از مردان دیگر از چنین موقعیتی دور می شدند، اما رئیس چارلز قاطعانه ایستاد.

با این حال، در اوایل سال 2000 آشکار شد که تنها راه واقعی برای غلبه بر این آزار و اذیت مداوم PWF و جماعت وفادار آن، دفع کامل ساختمان و جستجوی مکان‌های بزرگتر و مناسب‌تر است.

پس از دردسرهای حقوقی بسیار بیشتر، زمانی که Eden Trust سعی کرد اخطارهایی را در مورد این ساختمان صادر کند، رئیس چارلز موفق شد این ساختمان ویران و محکوم شده را در سال 2002 فقط به مبلغ 350000 دلار نیوزیلند از بین ببرد. از آنجایی که ساختمان اصلی نیز بسیار کوچک شده بود. از آنجایی که شورای محلی به دلیل مشکلات اساسی محکوم شد، و بودجه کافی از درآمد حاصل از فروش وجود نداشت، ایده رئیس چارلز این بود که عواید ناچیز فروش را بگیرد، اوراق قرضه ای را به متولیان امضا کند، و او اینها را سرمایه گذاری کرد. سرمایه در یک سرمایه گذاری اروپایی این به او کمک می‌کرد تا بودجه کافی به دست آورد تا مکان‌های جدید، بزرگ‌تر و مناسب‌تر پیدا شود. این همچنین PWF را از جاه طلبی های Eden Refuge Trust که صاحب آن اکنون مجموعه ای از کلوپ های شبانه را در مجموعه خود گنجانده است، کاملاً دور می کند.

مشکل حل شد…؟ ادامه مطلب

به دلیل قدرت ظاهری شخصیت رئیس، او در سال 2008 به عنوان مدیر اجرایی بسیج منابع یک سازمان غیردولتی به رسمیت شناخته شده از سوی سازمان ملل، World for World Organisation انتخاب شد. در اینجا، رئیس چارلز کنترل بودجه عظیم بشردوستانه را در دست داشت.

به همین ترتیب، در سال 2006، زمانی که رئیس چارلز در اسپانیا زندگی می کرد، کنفدراسیون سران مائوری بزرگترین افتخار ملت مائوری را به او اعطا کرد – او به عنوان اولین فرمانروا – محافظ انحصاری ملت مائوری انتخاب شد.

تقریباً در همان زمان، از آنجایی که هنوز از طرف Eden Refuge Trust سروصدا وجود داشت، یک سوگند نامه 18 صفحه ای توسط رئیس نوشته شد و در سفارت نیوزلند در مادرید به عنوان یک ممیزی کامل درباره آنچه که در زمانی که رئیس بود اتفاق افتاده بود، نوشته شد. متولی در ماموریت PWF. جالب اینجاست که افرادی که سازمان Word For World و کنفدراسیون سران را اداره می‌کردند، همگی از مبارزات رئیس چارلز آگاه بودند و علی‌رغم شایعات، همچنان او را به مقامات عالی در سازمان‌های خود انتخاب کردند.

بنابراین، تعجب را تصور کنید، وقتی که Eden Refuge Trust، که ادعا می‌کند نماینده PWF است، در سال 2006 یک پرونده قضایی علیه رئیس چارلز به راه انداخت.

یک مورد واضح از “موردی برای پاسخگویی وجود ندارد؟” بله، اگر مدارک مندرج در سوگندنامه رئیس دادگاه توسط دادگاه پذیرفته شده باشد. و همچنین، اگر رئیس، که تا به حال از وضعیت سلامتی بسیار بدی رنج می برد، اجازه داشت پرونده خود را از طریق لینک ویدیویی ارائه دهد.

بنابراین، اکنون باید چند سوال بزرگ مطرح شود.

چگونه بود که هیچ یک از شواهد رئیس در دادگاه پذیرفته نشد و در نتیجه او در مورد تمام اتهامات ساختگی که توسط Eden Refuge Trust مطرح شده بود، مجرم شناخته شد؟

ماجرا به همین جا ختم نمی شود و عدالت – بی آلایش و بی طرفانه – با همه حقایق مربوطه، پیروز خواهد شد.

هشدار بسیار جدی است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بر خلاف اعتقادات اخلاقی شما متاثر نمی شوند، پس امانت دار بودن واقعاً می تواند به ثروت شما آسیب جدی وارد کند.