هشدار پلیس نسبت به فروش وکالتنامه


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینسرهنگ عین الله جهانی با بیان مشکلات و عواقب خرید و فروش وکالتی خودرو گفت: یکی از مشکلاتی که گاها برای هموطنان پیش می آید، وکالت نامه خودروها است. بارها گفته ایم که نباید وسیله نقلیه را به صورت وکالتی بفروشید یا بخرید.

وی افزود: وکالتنامه ارائه شده هزینه های خاص خود را دارد و باید به دفترخانه پرداخت شود. وکالتنامه نیز دارای مدت اعتبار است که پس از انقضای آن طبق قانون در صورت فوت یا جنون یکی از طرفین منقضی می شود. نامعتبر اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک راهداری ادامه داد: همچنین در زمان فروش وکالتی خودرو، خریدار با پلاک متعلق به فروشنده تردد می کند و نام فروشنده ثبت و نام فروشنده ثبت می شود. البته عواقب قانونی دارنده پلاک.

سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر ممکن است خودرو فاقد اصالت باشد که باید توسط کارشناسان پلیس راهور از نظر رنگ، شاسی، موتور و … بررسی شود.

به گفته وی، بررسی شماره شاسی و بدنه و اقدامات مشابهی که توسط کارشناسان پلیس راهورو انجام می شود ضروری است که بر این اساس پلیس تاکید دارد که مبادلات با وسایل نقلیه نباید با وکالت و وکالت انجام شود. باید تنظیم شود. معرفی نامه و ارجاع به مراکز تعویض پلاک.