هفته نوآورانه همیشگی وحدت برای وحدت جهان اسلامگزارش جام جم آنلاین البرز: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: http://jamejamonline.ir

حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم وحدت امت اسلامی را یکی از راهبردهای قدرت این امت در همه اعصار می دانستند و در تحقق آن کوشیدند به گونه ای که شکوه جامعه اسلامی در عصر رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) بازخورد پیشنهادی بود بنابراین در شرایطی که دشمنان در صدد ایجاد انشعاب و قیام در میان امت اسلامی هستند، اهمیت وحدت در جامعه اسلامی احساس می شود. امروز بیشتر از همیشه

از نظر امام خمینی (ره) وحدت اسلامی متضمن نوعی توافق شناختی و ارزشی است که منشأ الهی و معنوی دارد و مصادیق هنجاری و رفتاری آن به صورت نظری و عملی در کتاب و سنت تدوین شده است. چنین وحدتی حاصل انرژی عاطفی، تلاش و اعتماد متقابل افراد و گروه هاست که هدف شریعت، منبع قدرت، عامل اصلاح و ترقی و جلوگیری از فساد در جامعه است.

«یکی از اهداف بزرگ شرایع و پیامبران بزرگوار صلی الله علیه و آله و سلم که علاوه بر اینکه هدفی مستقل است، وسیله ای برای پیشبرد اهداف عالی است و در شکل گیری مدینه فاضله مشارکت کامل دارد. توحید کلمه و توحید ایمان و اجتماع در امور و پیشگیری. یکی از بدرفتاری های ظالمانه ارباب سوء استفاده ای است که به فساد مردم و نابودی مدینه فاضله می انجامد. و این هدف بزرگ که مصلح اجتماعی و فردی است جز در سایه وحدت ارواح و اتحاد همه خانواده و برادری و صداقت قلب و صفای باطن و ظاهر و اعضای کلیسا محقق نمی شود. . جامعه باید یک نفر شود، یک نوع انسانیت، و جمعیت یک فرد است و افراد اعضا و اجزای آن هستند. و همه تلاش ها حول یک هدف بزرگ الهی و یک هدف بزرگ فکری است که به نفع جامعه و فرد است.

از دیدگاه مقام معظم رهبری جهان اسلام حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) وحدت امری تاکتیکی و استراتژیک نیست، بلکه یک اصل اسلامی است. وحدت یک اصل اسلامی است. این بیان معظم له علاوه بر تبیین حقیقت وحدت و منشأ دینی آن، پاسخی است به دیدگاه هایی که وحدت را امری صرفاً تاکتیکی یا راهبردی می دانند. لذا وحدت را یکی از وظایف و نیازهای دین مبین اسلام معرفی می کنند.

خداوند در قرآن همه پیروان ادیان توحیدی را بر اساس اشتراک به وحدت فرا می خواند. آیات فراوانی در قرآن وجود دارد که بر وحدت مسلمانان و یکپارچگی آنها تأکید دارد. از نظر عقل و منطق، کسانی که خدا و پیامبرش و کتاب پیامبر را قبول دارند; آنها باید در یک جبهه باشند. کتاب مقدس مسلمین با اینکه بر وحدت آنها تاکید دارد، از تفرقه و تشتت میان مسلمانان نهی کرده است. قرآن کریم دراین باره می فرماید: وَ اعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْکُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنتُمْ عَلَیَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَکُم مِّنْهَا. همگی به ریسمان دین خدا چنگ زنید، اختلاف نکنید و این نعمت بزرگ خدا را به یاد آورید که دشمن یکدیگر بودید و خداوند مهربانی و شفقت را در دل شما قرار داد و به فضل الهی همگی متدین شدید. برادران در میان خود، و اگر در ورطه آتش بودید، خداوند شما را نجات داد.

همانطور که از به هم پیوستن قطرات آب و نهرهای آب و پیوستن نهرهای کوچک به یکدیگر نهر بزرگی تشکیل می شود، با پیوستن انسان ها صفوف بزرگی تشکیل می شود که کمر هر دشمنی را می لرزاند و او را به وحشت می اندازد. . وحدت را می توان نخ تسبیح دانست که مهره ها را به هم چسبیده و ارتباط منظمی بین آنها برقرار می کند و آنها را از پراکندگی، رانش و از دست دادن محافظت می کند و اگر این نخ پاره شود، یکپارچگی مهره ها به هم می خورد. و هر کدام به کناری خواهند رفت.

اتحاد و پیشرفت مسلمانان زنگ خطری است برای مستکبران

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در این خصوص گفت: وحدت یعنی وحدت و وحدت مسلمانان به معنای اتحاد و وفاق مسلمانان در سایه توحید و نبوت و قرآن و عدم تکیه بر ویژگی های دینی و قومیتی است. ” تفاوت

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ابراهیمیان وی افزود: وحدت چیزی است که شکوه و عظمت مسلمانان به آن بستگی دارد و نکته مهمی است که پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) پیروان خود را با لحنی شیوا و رسا به آن دعوت می کند.

وی ادامه داد: در دنیای امروز حضور بیش از یک میلیارد مسلمان و پیشرفت و تعالی بی سابقه برخی کشورهای اسلامی به ویژه ایران نگرانی استکبار جهانی را به دنبال دارد و قطعاً آرام نخواهند بود.

ابراهیمیان تصریح کرد: دشمنانی که از ابتدای اسلام ضربات سنگینی از این امت متحد خورده اند، در صورت غفلت مسلمانان از اختلافات آنها سوء استفاده کرده و به آن دامن می زنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: دوری از اسلام اصیل و قرآن کریم، تعصب و لجاجت بدون دلیل و منطق، قومیت و نژادپرستی، سکولاریسم و ​​تفرقه قدرت های بزرگ به منظور تسلط بر مسلمانان و منابع مالی و فکری آنان. این را می توان بخشی از دلایل اختلاف بین مسلمانان دانست.

وی افزود: در جهان اسلام، هرکس به دنبال وحدت مسلمانان باشد و در این راه تلاش کند، کار تقوایانه ای انجام می دهد و از سوی دیگر، هرکس به هر انگیزه و دلیلی به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان باشد، کار بدی انجام می دهد. «مرکز واحد را اطاعت می کند و ترتیب خاصی ایجاد وحدت می کند.

ابراهیمیان گفت: موفقیت پیروان مکتب با اتحاد آنها حاصل می شود. مسلمانان اصول، مبانی و اهداف مشترکی دارند. اگر با وجود کثرت جمعیت و همه نعمت های الهی گرفتار بلاها و ناکامی ها و بلاها هستند، دلیل اصلی آن عدم رعایت عملی این اصول و مبانی است. عامل اصلی مشکلات جهان اسلام تفرقه و عدم انسجام و تعهد به این مرکز و ستاد واحد است.

وی افزود: دشمنان عزم خود را جزم کرده اند تا از تفکر انحرافی یعنی اسلام آمریکایی و انگلیسی استفاده کنند که هیچ صلاحیت قانونی ندارد و مبتنی بر خودخواهی و دنیاپرستی است که ثمره آن داعش و امثال داعش در این روزهای نابسامان است. جهان، برای حمله به اسلام و مسلمانان دائما استفاده می کنند.

ابراهیمیان گفت: این اتفاقات و حوادث را به تعبیر رهبر انقلاب نگاه کنید که در کشور عزیز ما آشوب ایجاد می کنند و می خواهند ایران را تجزیه کنند و بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست دشمنان، خشکاندن ریشه این تفکر علیه وحدت در جهان اسلام است. با اتحاد و همبستگی به ندای قرآن و اسلام با شعار «و چنگ زنید به عشق خدا و پراکنده نشوید در هفته وحدت» عمل کنیم تا در همه عرصه ها پیروز باشیم. “

به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) استان البرز معروف به ایران کوچک پر از نور و شادی شد و آیین های ویژه ای با حضور شیعیان در این استان برگزار شد. و قبایل اهل سنت و دین