همه سازمان ها باید اختیارات قانونی خود را حفظ کنند


واکنش معاون حقوقی و امور استان های وزارت رهبری پس از لغو کنسرت در اهواز؛

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از لغو کنسرت سیروان خسروی در اهواز گفت: همه نهادها باید مجوزهای قانونی خود را حفظ کنند.

به گزارش صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، سید محمد هاشمی معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به شایعات لغو این برنامه کنسرت سیروان خسروی در اهواز گفت: در خصوص لغو کنسرت ها از سوی برخی مراجع، صدور مجوز کنسرت بر اساس قانون و با ملاحظه و موافقت تمامی مراجع ذیربط و ادارات کل رهبری اسلامی استان ها صورت می گیرد. مجوز را صادر کند.» پس از کسب موافقت سایر مراجع ذیربط.

معاون حقوقی مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اضافه کرد: در اجرای کنسرت رعایت تمامی موارد شرعی و قانونی یکی از الزامات صدور مجوز و حتی ملاحظات محلی از جمله در نظر گرفتن است. محل برگزاری کنسرت از نظر ترافیکی و مواردی از این قبیل توسط سایر نهادهای ذیربط بررسی شده و قبل از صدور مجوز اظهار نظر می کند. لذا از نهادهای ذیربط انتظار می رود قبل از صدور مجوز ملاحظات خود را در نظر گرفته و سپس تاییدیه خود را اعلام کنند.

سید محمد هاشمی همچنین به روند برگزاری کنسرت اخیر در شهر اهواز اشاره و تاکید کرد: در خصوص برگزاری کنسرت در شهر اهواز، روند مذکور به صورت قانونی پیگیری شد و در صورت بروز مسائل جدید، انتظار می رود تمامی دستگاه ها هماهنگی لازم را انجام دهند. و مشکل را با مردم به صورت شفاف در میان بگذارند

معاون حقوقی و امور استان های وزیر ارشاد ادامه داد: با توجه به بررسی هیئت تامین استان برای تغییر محل برگزاری کنسرت در صورت تمایل و امکان برگزارکننده کنسرت در مکان جدید و همچنین تغییر مکان نظر و اعلام موافقت نهادهای ذیربط، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمادگی کامل برای همکاری و مشارکت را دارد.

سیدمحمد هاشمی در پایان تصریح کرد: همانطور که قبلا اعلام کرده ایم رعایت مسائل شرعی و قانونی خط قرمز تصمیم گیران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، بنابراین انتظار می رود زمانی که مجوز بر اساس قانون صادر شود. صادر می شود، همه نهادها از آن حمایت می کنند و به بقای اجتماعی و عدم تضییع حقوق شهروندی توجه می کنند.

انتهای پیام/