همه چیز درباره مشاغل پرستاری در استرالیا

امروزه انتخاب های بیشتری برای پرستاران نسبت به قبل وجود دارد، به ویژه از نظر مکان و زمان کار. کمبود پرستار در سراسر جهان وجود دارد و برای مدتی ادامه خواهد داشت. این امر از طریق تعدادی از عوامل ایجاد شده است که از جمله آنها می توان به پیشرفت در فناوری پزشکی، روش ها و داروها اشاره کرد که همگی به رشد بخش مراقبت های بهداشتی و مهمتر از آن امید به زندگی در جمعیت عمومی کمک کرده اند. این امر باعث افزایش تقاضا برای خدمات مراقبت از سالمندان نیز شده است و کمبود پرستار را بیشتر می کند. این بدان معناست که کمبود کار برای پرستاران واجد شرایط وجود ندارد و مشاغل پرستاری در بسیاری از مناطق فراوان است.

مانند تمام نقاط جهان، مشاغل پرستاری در استرالیا همیشه مورد تقاضا هستند. دولت استرالیا دریافت ویزای کار برای پرستاران را تا زمانی که آموزش و تجربه کاری آنها معیارهای خاصی را داشته باشد نسبتاً آسان کرده است. پس از ایالات متحده آمریکا و انگلستان، استرالیا یکی از بهترین کشورها برای جستجوی شغل پرستاری است. وقتی مشاغل پرستاری در استرالیا را به صورت آنلاین جستجو می کنید، تعداد زیادی از آژانس های استخدامی را خواهید دید که امکانات و گزینه های مربوط به فرصت های شغلی را ارائه می دهند. قبل از فکر کردن یا درخواست برای مشاغل پرستاری در استرالیا، برای پرستاران اجباری است که در سازمان ثبت ملی AHPRA ثبت نام کنند.

استرالیا کشوری نسبتاً خوش‌آمد برای پرستارانی است که می‌خواهند مهاجرت کنند، با این حال آنها باید صلاحیت خود را قبل از درخواست ارزیابی کنند. بسیاری از کشورها هستند که سیستم های مراقبت های بهداشتی آنها مشابه استرالیا است و بررسی های کمتری مورد نیاز است. در برخی شرایط ممکن است مدارک شما برای ارزیابی توسط شورای پرستاری استرالیا به وزارت مهاجرت و امور چند فرهنگی برای مهاجرت ارسال شود. در حال حاضر مشاغل پرستاری در استرالیا با تقاضای بالایی روبرو هستند و درخواست های ویزا برای این دسته در اولویت پردازش قرار می گیرند. پرستاران باید از سلامت خوبی برخوردار باشند و باید معاینه بهداشتی را پشت سر بگذارند.

نرخ حقوق پرستاران با سالها تجربه افزایش می یابد. پرستاری یک رشته تقریبا نامحدود با تعداد زیادی دسته بندی برای انتخاب است. بسیاری از پرستاران ترجیح می‌دهند به صورت تمام وقت، پاره وقت یا غیررسمی کار کنند که انعطاف‌پذیری خوبی برای شروع و کار برتر و یا ایجاد ترتیبات مراقبت از کودک دارد. به طور کلی حرفه پرستاری به عنوان A&E، مراقبت های ویژه، مامایی، مراقبت از سالمندان، جامعه، بهداشت مادر و کودک، آموزش، جراحی عمومی پزشکی، مدیریت، انکولوژی، اطفال طبقه بندی می شود. سلامت روان، پزشکی قانونی و اصلاحی، تئاتر و بهبودی و بهداشت حرفه ای و بسیاری موارد دیگر.

انگلیسی زبان ارتباط در مراقبت های بهداشتی در استرالیا است. بنابراین ضروری است که پرستاران بتوانند انگلیسی را روان صحبت کنند. از ژوئیه 2009 برای همه پرستاران و ماماهای واجد شرایط بین المللی اجباری است که مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی ارائه دهند. آزمون های زبان انگلیسی قابل قبول در استرالیا آیلتس و OET (تست انگلیسی شغلی) می باشد.

پرستاری در استرالیا دو سطح دارد

  1. پرستاران ثبت نام شده یا Reg Nurse Div 1: آنها فارغ التحصیلان دانشگاهی با دوره های سطح مدرک هستند که عموماً لیسانس پرستاری هستند.
  2. پرستاران ثبت نام شده یا Reg Nurse Div 2: آنها دارای گواهینامه یا دیپلم از طریق کالج های آموزش فنی هستند.

استرالیا دارای پنج ایالت و دو قلمرو است که تحت یک نهاد ملی پزشکان سلامت تنظیم کننده AHPRA متحد می شوند (به جز WA که متعلق به خود است، اما انتظار می رود به زودی به آن ملحق شود). پرستارانی که مایل به کار در استرالیا هستند باید در آژانس پزشکان سلامت استرالیا AHPRA (به استثنای WA) ثبت نام یا ثبت نام کرده باشند.