همکاری بین ساترا و وزارت ارتباطات برای یک اقتصاد فراگیر صوتی و تصویری پر رونق


در شانزدهمین جلسه کمیته اقتصاد، محتوای شبکه ملی اطلاعات مطرح شد:

شانزدهمین نشست کمیته اقتصاد محتوای شبکه ملی اطلاعات به همت سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (SATRA) برگزار شد.

همکاری بین ساترا و وزارت ارتباطات برای ترویج اقتصاد صوتی و تصویری فراگیرگزارش صبا به گزارش روابط عمومی سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (ساترا)، در شانزدهمین جلسه کمیته اقتصاد محتوایی شبکه ملی اطلاعات، اعضای کمیته بر لزوم تقسیم کار و همگرایی این وزارتخانه بحث و تبادل نظر کردند. سازمان های ارتباطات و صدا و سیما نسبت به اجرای احکام مربوط به صوت و تصویر جهانی در سند طرح کلی و معماری شبکه ملی اطلاعات تاکید کردند.

تلاش مشترک بین دولت و ساترا در حال ترویج اقتصاد محتوایی است

محمد صادق افراسیابی در ابتدای این جلسه معاون کاربری و مقررات اجتماعی ساترا با بیان دستاوردهای گذشته کمیته اقتصاد محتوا گفت: جلسات کمیته اقتصاد محتوا در راستای تحقق اهداف تعیین شده برای محتوا برگزار می شود. در سند شبکه ملی اطلاعات و این جلسات منجر به تکمیل توافق وزارت ارتباطات و بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای افزایش سهم 30 درصدی رشد بازی های داخلی در کشور شد و اکنون زمان آن فرا رسیده است که بررسی وضعیت شبکه تلویزیونی خانگی و سایر نمونه های صوتی و تصویری مهیج برای پیاده سازی شاخص مصوب در سند شبکه ملی اطلاعات با توافق وزارت ارتباطات و سترا.

در ادامه این نشست سید مهدی حاتمیان مدیرکل اداره تحقیقات اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه بیشترین مصرف ترافیک اینترنت در کشور مربوط به پیام رسان ها، شبکه های اجتماعی، کاربر محوری است، گفت: رسانه های جمعی و شبکه های تلویزیونی خانگی وزارت ارتباطات در نظر دارد در راستای اجرای کامل سند شبکه ملی اطلاعات در این دولت و حمایت از رونق اقتصاد محتوای بومی مطابق با شاخص های تعریف شده در طرح جامع و معماری شبکه ملی اطلاعات گام بردارد.

در ادامه علیرضا بهادری، مدیر کل فناوری‌های نوین و سامانه‌های ساترا گفت: در ابتدای دولت سیزدهم تفاهم متقابلی بین وزارت ارتباطات و سترا در برخی زمینه‌ها شکل گرفت و این تفاهم می‌تواند مبنایی باشد. برای شروع مسیر توسعه و گسترش همکاری ها.

تدارک قانونی قوانین تنظیمی ساترا

روحانی نژاد معاون تنظیم و تنظیم مقررات رادیویی وزارت ارتباطات درباره اهداف عملیاتی همکاری وزارت ارتباطات و وزارت ارتباطات گفت: اگرچه اهداف عملیاتی همکاری وزارت ارتباطات و وزارت ارتباطات است. سازمان صدا و سیما در سند شبکه ملی اطلاعات قید شده است، اما برای عملی شدن تفاهم بین وزارت ارتباطات و وزارت ارتباطات، ساترا تمایل دارد از پتانسیل کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ترجمه مفاد ابلاغی استفاده کند. توسط ساترا به قوانین مربوطه.

نوید همایونی مدیر عامل شرکت پایش ساترا با اشاره به مبانی قانونی قوانین ساترا گفت: ما معتقدیم در اقتصاد محتوا باید سیاست به گونه ای باشد که تمایل کاربر به استفاده از ترافیک داخلی تغییر کند و کاربر آگاهانه ترافیک داخلی را انتخاب کند. . .

ایجاد کارگروه مشترک برای تدوین سند همکاری

در ادامه این جلسه، سایر اعضای کمیته نظرات خود را در خصوص سند همکاری وزارت ارتباطات و سازمان صدا و سیما برای اجرای اهداف عملیاتی شبکه ملی اطلاعات در حوزه جهانی صوتی و تصویری بیان کردند. و همچنین جزئیات سند همکاری بین وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای مصوب جهانی صوتی و تصویری برای حمایت از توسعه اکوسیستم صوتی و تصویری فراگیر، تقویت نظارت فکری، حمایت از حقوق کاربران و تلاش برای افزایش سهم محتوای بومی در حوزه کودک و نوجوان باید توسط کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان سترا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات تدوین شود.

انتهای پیام/