هنرمندان پیشتاز هستند که امید می بخشند و نشاط را در جامعه ایجاد می کنند


19 مهرماه چهاردهمین همایش ملی پیشکسوتان هنر در مشهد برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز 19 مهرماه در چهاردهمین همایش ملی پیشکسوتان هنر که در شهر مشهد برگزار شد، ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به نقش تاثیرگذار مسئولان و هنرمندان اشاره کرد. در افزایش آگاهی در جامعه گفت: مسئولان و اصحاب فرهنگ و هنر نقش بسزایی دارند. آنها در افزایش آگاهی و ایجاد امید و نشاط در جامعه نقش تعیین کننده ای دارند و با اقدامات خود می توانند سهم بسزایی در صلح و وحدت ملی در جامعه داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز اکثر هنرمندان در امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه پیشرو هستند زیرا به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام ملی است.

اسماعیلی با بیان اینکه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار خدمت به اهالی فرهنگ و هنر را دارند، گفت: منافع ملی عزیز ایران در گرو وحدت و وحدت است و نباید اجازه دهیم کوچکترین آسیبی به ملی وارد شود. وحدت.” معلمان مردم در راه میهن پرستی و ایجاد وحدت ملی بودند و انشاالله با هم این راه را طی خواهیم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه امنیت کشور به راحتی محقق نشد، خاطرنشان کرد: با وجود تحولات خاص، باید با اطمینان گفت که ایران عزیز ما یک نقطه است. صلح و ثبات در منطقه، بنابراین قدرت های بزرگ جهان چاره ای جز تسلیم در برابر عظمت ایران ندارند.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: مرگ دلخراش دختر عزیز و کُرد کشور همه را متاثر کرد و رئیس جمهور شخصا از روز اول وقوع این حادثه با وجود اینکه در سفر خارجی بود دستور نظارت بر این پرونده را صادر کرد و حتی با پدر تماس گرفت. متوفی بلافاصله پس از بازگشت به ایران، اما عده ای همراه با رسانه های تحریک آمیز و کذب این موضوع را بهانه ای برای تحریک در جامعه قرار دادند که با هوشیاری اقشار مختلف مردم، توطئه و توطئه مردم این کشور مختل شد. دشمنان قسم خورده ملت ایران

همچنین در پایان این مراسم که با حضور 137 نفر از پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری برگزار شد، بیانیه چهاردهمین همایش ملی پیشکسوتان هنر با تاکید بر حفظ امنیت ملی و ایجاد تقریب، انسجام قرائت شد. و وحدت ملی در شرایط فعلی.

پیشکسوتان هنر، اعضای مؤسسه پیشکسوتان هنر کشور در بخشی از این بیانیه با توجه به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر برخورد مثبت مسئولین نسبت به انتقادات در خصوص اصلاحات، گشایش مراکز گفتگو، انتقاد و حتی اعتراض به برخی موضوعات . و نحوه اجرای برخی قوانین و حفظ امنیت ملی بر حرمت پرچم و وحدت و وحدت ملی تاکید داشتند.

این هنرمندان در بخشی دیگر از این بیانیه با اشاره به شأن و جایگاه والای هنرمندان پیشکسوت خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای رساندن موسسه هنرمندان پیشکسوت به سطح ملی و پیگیری وعده های رئیس جمهور مبنی بر ضیافت افطاری شدند. با حضور هنرمندان و توجه بیشتر سازمان ها و نهادها توسعه متنوع فرهنگی و هنری موسسه پیشکسوتان هنر از دیگر خواسته های هنرمندان در این بیانیه بود.

چهاردهمین همایش ملی هنر پیشکسوتان شب گذشته یکشنبه 19 مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. و سید جمید پوراحمدی مدیر کل صندوق اعتباری هنر و همچنین تجلیل از خانواده هنرمندان فقید صادق تومفی حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی در مشهد مقدس برگزار شد.

انتهای پیام/