هیپنوتیزم برای کاهش وزن طبیعی در مقابل جراحی باند معده و هیپنوباندینگ

بانداژ معده جراحی یک روش پزشکی برای محدود کردن فیزیکی دریافت غذا برای درمان چاقی است. محبوبیت بانداژ معده جراحی منجر به اختراع “hypnobanding” شد که بانداژ معده هیپنوتیزم مجازی، ارزان تر و از نظر فیزیکی ایمن تر بود. هر دو روش در مقایسه با هیپنوتیزم برای کاهش وزن طبیعی که از هیپنوتیزم برای بازگرداندن ارتباطات طبیعی بین بدن و ذهن استفاده می کند، دیوانه کننده به نظر می رسند.

چرا کسی باید یک مداخله پزشکی محدود کننده و تهاجمی را به جای آزادی توانمند کاهش وزن با لذت بردن از غذا خوردن طبیعی انتخاب کند؟ چرا هیپنوتیزم را محدود به تقلید از روش پزشکی، اجرای مثله کردن مجازی بدن کنیم؟ وقتی قدرت ضمیر ناخودآگاه و آنچه را که می توان در هیپنوتیزم درمانی به دست آورد را درک کرد، دیوانه کننده به نظر می رسد.

جنبه های فیزیکی کاهش وزن از نقطه نظر منطقی ساده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که کالری کمتری نسبت به نیاز بدن مصرف می کنیم تا بدن از ذخیره طبیعی خود استفاده کند و چربی را به انرژی تبدیل کند. مشکل در غلبه بر عوامل ذهنی و اجرای این قانون ساده فیزیکی است.

چاقی و اضافه وزن معمولاً یک مسئله ذهنی است، با استثناء برخی از شرایط پزشکی نادر. هر برنامه کاهش وزن با شکست مواجه خواهد شد مگر اینکه عوامل روانی درمان و برطرف شوند و هیپنوتیزم درمانی بهترین ابزار برای کمک به این روند است. این باید با یادگیری اصول زندگی سالم، تغذیه و ورزش دنبال شود. گام بعدی کاهش فیزیکی دریافت انرژی است. اگرچه گام های قبلی برای موفقیت طولانی مدت ضروری است، هیچ کاهش وزنی وجود ندارد مگر اینکه الگوهای غذایی تغییر کند.

صنعت پزشکی یک روش بسیار محبوب برای محدود کردن مصرف غذا از نظر فیزیکی ارائه می دهد – روش جراحی که باند معده نامیده می شود. این روش شامل قرار دادن باند جراحی در اطراف قسمت فوقانی معده، ایجاد یک کیسه کوچک است که مقدار غذای قابل مصرف را محدود می کند. مصرف غذای بیمار از نظر فیزیکی محدود است، بنابراین، معمولاً در صورت عدم وجود عوارض پزشکی، کاهش وزن به دنبال دارد.

روش باند معده به عنوان ایمن ترین روش جراحی که برای مبارزه با چاقی با محدود کردن دریافت غذای فیزیکی طراحی شده است، تبلیغ می شود. با این حال، خطر عوارض پزشکی جدی همچنان بالا است، به خصوص خطر طولانی مدت، به طوری که از هر سه بیمار، یک بیمار دچار عوارض دیررس می شود و از هر پنج بیمار، یک مورد نیاز به عمل جراحی بزرگ در طی یک دوره هفت ساله {1} پس از جراحی اولیه دارد. . باند معده گران است، اما می توان بودجه را ترتیب داد، بنابراین از آنجایی که به طور گسترده توسط صنعت پزشکی تبلیغ می شود، بسیار محبوب شده است.

ماهیت روش باند معده محدود کردن مصرف غذا از نظر فیزیکی است. در واقع فرض می کند که فرد نمی تواند مسئولیت رفتار خود را بپذیرد و باید از نظر فیزیکی محدود شود. من در مورد روش های مشابه دیگری شنیده ام که حدود صد سال پیش استفاده می شد – نوعی روش دندانپزشکی که فک های بیمار را به هم متصل می کرد تا آنها نتوانند غذا بخورند. همچنین کلینیک های خاصی وجود داشت که مانند زندان عمل می کردند و غذا خوردن را غیرممکن می کردند.

باند معده مانند این زندان ها عمل می کند: در دراز مدت خیلی خوب نیست. تحقیقات {1} نشان می دهد که میزان موفقیت پس از هفت سال تنها 40 درصد است و در این تحقیق موفقیت به معنای از دست دادن بیش از 25 درصد از وزن اضافی است. به عنوان مثال، اگر وزن اولیه بیمار 120 کیلوگرم و حداکثر وزن سالم برای این فرد 70 کیلوگرم باشد، اگر وزن بیمار 107 کیلوگرم باشد، این روش موفقیت آمیز محسوب می شود. این تحقیق نشان نمی دهد که چه تعداد از بیماران واقعاً تمام وزن اضافی خود را از دست می دهند و در محدوده وزن سالم خود باقی می مانند.

Hypnobanding قرار دادن ذهنی نوار معده مجازی در هیپنوتیزم است. اجرای نوار معده مجازی از نزدیک روند پزشکی را دنبال می کند، اما از آنجایی که این روش شامل جراحی فیزیکی نمی شود، خطرات پزشکی مرتبط با یک روش جراحی را به طور کامل حذف می کند. باند خواب آور عملاً مقدار غذایی را که می توان مصرف کرد محدود می کند و علائم فیزیکی مشابه نوار معده واقعی را ایجاد می کند. آیا می توان این را هیپنوتیزم درمانی نامید؟

هیپنوتیزم درمانی روشی است که در هیپنوتیزم انجام می شود که به ما امکان می دهد از منابع نامحدود ضمیر ناخودآگاه خود برای ایجاد تغییرات دلخواه در هر سطحی از وجود خود – عاطفی، ذهنی و فیزیکی استفاده کنیم. هیپنوتیزم درمانی بسیار بیشتر از دارو است که به مداخلات فیزیکی، معمولاً مقتدرانه و محدودکننده محدود می شود. هیپنوتیزم درمانی قدرت بخش است، آزادی و خودشناسی را ارتقا می دهد و اجازه می دهد تا تعادل طبیعی را در سطح بدن بازگرداند.

ایده استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه برای محدود کردن دریافت غذا با ایجاد نوار معده بسیار دیوانه کننده است. اجرای باند مجازی از ارتباط بین ذهن و بدن برای تغییر شکل عملی بدن و ایجاد توهم علائم فیزیکی چنین تغییر شکلی استفاده می کند. چقدر توانمند است؟ ممکن است مفید به نظر برسد، اما فقط در مقایسه با باندینگ معده جراحی.

عوامل روانی چاقی باید به موازات هر مدل فیزیکی کاهش وزن حل شود. هیپنوباندینگ معمولا توسط هیپنوتراپیست هایی انجام می شود که خیلی بیشتر از اجرای مجازی نوار معده ارائه می دهند، بنابراین من انتظار دارم که میزان موفقیت به اندازه مدل جراحی پایین نباشد. با این حال، ایده بستن مجازی معده ناشی از درک نادرست قدرت هیپنوتیزم و عملکرد طبیعی بدن است. به جای استفاده از آزادی اراده آزاد برای یادگیری و اجرای لذت طبیعی از تغذیه سالم با برقراری ارتباط ساده با بدن، با محدود کردن آزادی عمل می کند، همان کاری که بانداژ فیزیکی معده انجام می دهد.

هیپنوتیزم درمانی راه حل بسیار موثرتر و توانمندتری برای کاهش وزن فیزیکی ارائه می دهد. در هیپنوتیزم، ذهن مستقیماً با بدن ارتباط برقرار می کند. در هیپنوتیزم، شخص می تواند مستقیماً از بدن بخواهد که شروع به استفاده از چربی بدن برای انرژی کند و نتایج فوری را به همراه داشته باشد. در هیپنوتیزم، فرد به راحتی سایر ارتباطات طبیعی بدن و ذهن را بازیابی می کند: گرسنگی طبیعی زمانی که بدن به غذا نیاز دارد، میل طبیعی به غذای سالم و احساس رضایت طبیعی زمانی که بدن غذای کافی داشته باشد. اینها عملکردهای طبیعی بدن هستند. در فرهنگ ما، این ارتباطات بین بدن و ذهن معمولا در اوایل کودکی از بین می رود.

ارتباطات طبیعی بین بدن و ذهن می تواند توسط یک هیپنوتراپیست ماهر در یک جلسه هیپنوتراپی بازیابی شود. شادی و آزادی حاصل از اجرای غذای سالم طبیعی با افزایش انرژی ناشی از افزایش نرخ متابولیسم همراه است. منجر به لذت طبیعی از فعالیت بدنی می شود. این یک روش طبیعی است که نحوه عملکرد بدن را بازیابی می کند، بنابراین بسیار ساده تر از هر تغییر شکل بدن مجازی اجرا می شود. کاهش وزن به راحتی دنبال می شود و دائمی است.

1.Suter M، Calmes J، Paroz A، و همکاران. تجربه 10 ساله با بانداژ معده لاپاروسکوپی برای چاقی مرضی: عوارض طولانی مدت و نرخ شکست بالا. جراحی چاقی. 2006؛ 16: 829-835.