والدین از دروغ عذرخواهان نظریه انتقادی خسته شده اند

والدین از دروغ عذرخواهان نظریه انتقادی خسته شده اند


این روزها همه CRT است.

با شدت گرفتن بحث بر سر نظریه های انتقادی در مدارس دولتی ایالات متحده ، مقالات بزرگی مقالاتی منتشر کرده اند که منکر این است که نظریه انتقادی نژاد به طور گسترده در خارج از دانشکده های حقوق تدریس می شود ، در حالی که برخی دیگر بیشترین تفاوت فنی را بین CRT و سایرین نشان داده اند. تخصص های دانشگاهی مانند تحقیق درباره سفیدی ، آموزش انتقادی ، توانایی متقاطع ، شکنندگی سفید ، نظریه امتیاز سفید و موارد دیگر.

با این حال ، این معناشناسی برای والدینی که نگران آموزش مزخرف به فرزندان خود هستند ، بی فایده است.

اگرچه تفاوت های فنی بین پارادایم های مختلف انتقادی وجود دارد ، اما تقریباً همه این مفروضات اساسی را دارند: 1) نژادپرستی “همه جا” است. 2) سیستم های خنثی مانند پلیس یا آزمایش های استاندارد برای سرکوب اقلیت ها ایجاد شده است. 3) برای اثبات وجود این ظلم ، فقط باید توجه داشت که گروه های بزرگ در سطوح مختلف عمل می کنند. 4) راه حل این مشکل “برابری” است – یا نمایندگی متناسب همه گروه ها در همه تلاش ها.

هیچ یک از اینها اغراق آمیز نیست. این ادعا که نژادپرستی “روزمره” و دائمی است از ریچارد دلگادو ، یکی از بنیانگذاران CRT ناشی می شود. این ادعا که تفاوت های گروهی نژادپرستی یا سایر تعصبات را بیان می کند ، به همان اندازه که یک ابرام X. Candy از یک مزیت مهم ناشی می شود.

والدین بخش عمده ای از این ایده ها را رد می کنند ، نه به دلیل رنگارنگ بودن آنها یا به دلیل شادی بیش از حد آنها در حومه شهرها ، بلکه به این دلیل که معتقدند این کار اشتباه است. همانطور که توماس ساول و دیگران بیش از 40 سال است اشاره کرده اند ، این ایده که شکاف عملکرد بین گروه های بزرگ باید در نژادپرستی یا ژنتیک ریشه داشته باشد پوچ است.

گروهی از افراد که از نظر نژادی و مذهبی تفاوت دارند ، اغلب از نظر سایر ویژگی های فرهنگی و موقعیتی با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال ، رایج ترین سن برای یک سیاهپوست آمریکایی ، که می توان آن را معدل نسبتاً مودال نامید ، 27 است. شایع ترین سن برای سفیدپوستان آمریکایی 58 سال است. فقط به دلیل این تفاوت های سنی (و در نتیجه تجربه کاری) و چند ویژگی دیگر (مانند مناطقی که مردم در آن زندگی می کنند و نمرات آنها در آزمون های استاندارد استعداد) آنها گره می خورند. شکاف درآمد تقریباً به هیچ چیز نمی رسد.

بسیاری از ایده های مربوط به نژادپرستی که در مدارس آموزش داده می شود از سوی فعالانی مانند آبرام ایکس کندی آمده است.
عکس AP / استیون سن ، پرونده

در حقیقت ، هفت یا هشت نفر – بسته به نحوه شمارش آفریقای جنوبی – یکی از 10 گروه پردرآمد این روزهای ایالات متحده “افراد رنگین پوست” است.

ایده های CRT نمی توانند در برابر تحقیقات واقعی مقاومت کنند. پس از سالها تملق و چاپلوسی در رسانه های اصلی در مورد زندگی سیاهان اهمیت دارد ، یک مطالعه وسیع اخیر نشان داد که اکثر “بسیار لیبرال” آمریکایی ها معتقدند که پلیس در یک سال معمولی “حدود 1000” و “بیش از 10.000” سیاه پوستان را می کشد. به رقم واقعی سال گذشته: 18.

نمونه های مشابه زمانی ظاهر می شوند که اطلاعات جنایات و درگیری های بین المللی جدی گرفته شود. روزنامه های بزرگ دائماً داستان هایی در مورد سفیدپوستان وحشی یا گروه هایی که به اقلیت ها حمله می کنند ، می نویسند. در عین حال ، ارقام نظرسنجی قربانیان جنایات ملی ایالات متحده نشان می دهد که مانند سال 2019 ، تنها حدود 3 درصد از کل جنایات جدی در یک سال عادی جنایات خشونت آمیزی هستند که شامل جنایتکار سفیدپوست یا قربانی سیاه پوست یا قربانی سیاه و سفید است. ؛ برعکس ، 70-90 درصد از این موارد عموما سیاه و سفید هستند.

حقایق مهم هستند ، اما زمینه نیز مهم است. نظریه پردازان انتقادی برخی چیزها را می گویند که در واقع درست اما بی معنی هستند و اگر درک روشنی از تاریخ یا موضوعات دیگر نداشته باشند ، ممکن است گمراه کننده باشند.

به عنوان مثال ، این یک واقعیت غیرقابل انکار است که برده داری زمانی در ایالات متحده وجود داشته است. در عین حال ، این یک واقعیت غیر قابل انکار است که تقریباً هر ملت قدرتمند دیگری در تاریخ به بردگی گرفته شده است.

تجارت برده های ماوراء آفریقا ، تحت سلطه تجار عمدتا مسلمان ، حتی بیشتر از برده داری ترانس آتلانتیک به طول انجامید و افراد بیشتری (تقریباً 18 میلیون) را به بردگی گرفت. همان معامله گران غیراخلاقی در فروش اسرای جنگی یا ملوانانی که با پوست رنگ پریده غرق شده بودند تردید نکردند: تجارت برده بربری که به راحتی فراموش شد بیش از 1 میلیون برده قفقازی را در طول قرن ها به اربابان عرب و سیاه پوست فرستاد.

تمرکز برنامه های درسی و برنامه های درسی بر وحشت برده داری ، چه برسد به ماهیت جهانی آموزش و یا پایان آن توسط کشورهای غربی ، فقط به معنای “صادق بودن” نیست.

صادقانه بگویم: این عبارت واقعاً خلاصه ای از خواسته های والدین است. آنها مانند ایالات متحده یک برنامه درسی صادقانه ، عادلانه و منطقی غیرسیاسی می خواهند که زگیل ها و همه چیز را توصیف کند.

ویلفرد ریلی ، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی کنتاکی و نویسنده کلاهبرداری از جنایات نفرت است. برگرفته از مجله شهر.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *