وبا چیست؟


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینوبا یک بیماری حاد و اسهال است که در اثر عفونت باکتریایی روده ایجاد می شود. باکتری وبا معمولاً در آب یا غذای آلوده به مدفوع افراد آلوده به باکتری وبا یافت می شود.

این بیماری معمولاً در مکان هایی با تصفیه آب ناکافی، اجابت مزاج نامناسب و غیربهداشتی مدفوع یا فاضلاب و همچنین در مکان هایی که بهداشت نامناسبی دارند، ایجاد و گسترش می یابد. باکتری وبا می تواند در رودخانه های نمکی و آب های ساحلی نیز زندگی کند.

چگونه انسان به وبا مبتلا می شود؟

شایع ترین راه انتقال این بیماری نوشیدن آب یا غذای آلوده به باکتری ویبریو کلرا است، عفونت دست نیز می تواند باعث انتقال بیماری شود. در طول اپیدمی وبا، منبع عفونت معمولاً مدفوع فرد مبتلا است که منجر به آلودگی آب یا غذا می شود. در مناطقی که تصفیه فاضلاب و آب آشامیدنی امکان پذیر نیست، بیماری می تواند به سرعت گسترش یابد. این بیماری معمولا از طریق تماس مستقیم از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود. بنابراین تماس تصادفی با فرد آلوده عامل خطری برای بیماری نیست.

علائم وبا

عفونت وبا اغلب خفیف یا بدون علامت است، اما در برخی موارد می تواند شدید باشد. حدود 75 درصد از افراد آلوده به این میکروب علائم بالینی واضحی ندارند و حدود 20 درصد دارای علائم اسهال خفیف تا متوسط ​​هستند که از اسهال ناشی از سایر ارگانیسم ها قابل تشخیص نیستند. تقریباً از هر ده بیمار مبتلا به وبا، یک نفر دچار علائم جدی مانند اسهال آبکی، استفراغ و گرفتگی عضلات پا می شود. در این افراد کم آبی سریع منجر به کم آبی و شوک می شود و بدون درمان در عرض چند ساعت مرگ اتفاق می افتد.

دوره کمون بیماری فاصله بین نفوذ باکتری وبا و بروز علائم بالینی است که معمولاً بین دو تا سه روز است، اما این زمان می تواند از چند ساعت تا 5 روز طول بکشد.

چه کسانی بیشتر از همه از وبا رنج می برند؟

وبا ارتباط تنگاتنگی با سلامتی دارد. افرادی که آب آشامیدنی ناسالم می نوشند یا در مناطقی زندگی می کنند که وضعیت بهداشتی ضعیفی دارد و مدفوع و فاضلاب در شرایط غیربهداشتی دفع می شود، در معرض بالاترین خطر ابتلا به وبا هستند.

اگر فکر می کنید که شما یا یکی از اعضای خانواده ممکن است مبتلا به وبا باشید، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. از آنجایی که کم آبی می تواند به سرعت رخ دهد، جایگزینی سریع مایعات مهم است.

اگر پودر ORS برای محلول مایع خوراکی دارید، بلافاصله مصرف آن را شروع کنید. تجویز سریع مایعات می تواند زندگی را نجات دهد. نوشیدن ORS را در خانه و تا زمانی که برای دریافت مراقبت های پزشکی به مرکز پزشکی نرسیده اید، ادامه دهید. اگر فرد مبتلا به اسهال آبکی حاد شیرخوار است، ادامه شیردهی توصیه می شود.

تشخیص و درمان وبا

وبا با تجزیه و تحلیل مدفوع تشخیص داده می شود. برای انجام این آزمایش بیمار باید نمونه مدفوع یا سواب مقعدی تهیه کرده و به آزمایشگاه ارسال کند تا این آزمایش به صورت رایگان در سیستم بهداشت و درمان کشور انجام شود.

اساس درمان وبا جبران فوری آب و املاح از دست رفته در اثر اسهال است. در واقع می توان آن را به راحتی و با موفقیت درمان کرد. این بیماران باید مقدار زیادی محلول مایع خوراکی بنوشند که بسته به درجه کم آبی، یک کیسه پودر ORS را در یک لیتر آب جوشیده سرد حل می کنند. افرادی که علائم شدید دارند و در معرض خطر کم آبی شدید هستند نیاز به جایگزینی مایعات داخل وریدی دارند.

بدون دسترسی به مایع درمانی، میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به وبا 30 تا 50 درصد است که با مایع درمانی سریع و مناسب این میزان به کمتر از یک درصد کاهش می یابد.

استفاده از آنتی بیوتیک های مناسب که در صورت لزوم توسط پزشک تجویز می شود، طول مدت بیماری را کاهش می دهد و از شدت بیماری می کاهد، اما به اندازه جبران کم آبی اهمیت ندارند. افراد مبتلا به اسهال و استفراغ شدید، به ویژه کسانی که در مناطقی که وبا دارند زندگی می کنند، باید فورا به پزشک مراجعه کنند.

وبا نمی تواند مستقیماً از فردی به فرد دیگر منتقل شود. بنابراین، تماس تصادفی با یک فرد آلوده معمولاً یک عامل خطر برای بیماری نیست.

روش های پیشگیری از وبا

بر اساس اعلام مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است:

از آب آشامیدنی سالم استفاده کنید. (آب لوله کشی تصفیه شده یا آب بطری شده)

_ در جاهایی که دسترسی به آب تصفیه شده، آب لوله کشی و آب چاه، آب مخازن، آب چشمه و … وجود ندارد، حتما قبل از نوشیدن آب را بجوشانید یا کلر بزنید.

از یخ های ناسالم، غذاهای ناسالم و غذاهای آماده، آب میوه ها و نوشیدنی هایی که در فضای باز عرضه می شوند و به ویژه محصولاتی که توسط فروشندگان دوره گرد عرضه می شوند، خودداری کنید.

از شنا در آب رودخانه ها، نهرها یا استخرهای آلوده خودداری کنید.

میوه ها و سبزیجات را حتماً قبل از مصرف بشویید و به درستی ضدعفونی کنید.

_ برای اطمینان از سلامت غذا، آن را کامل بپزید و از خوردن غذاهای خام یا نیم پز خودداری کنید.

قبل از صرف غذا، غذایی را که از قبل آماده کرده اید کاملاً گرم کنید.

از ظروف تمیز شسته شده با آب سالم و بهداشتی استفاده کنید.

حتماً قبل از پختن، پخش غذا و خوردن غذا و قبل از دادن غذا یا شیر به کودک، دست های خود را با صابون بشویید.

حتما بعد از رفتن به توالت و قبل از دست زدن به غذا دست های خود را با آب و صابون بشویید.

مواد غذایی را در یخچال نگهداری کنید و از قرار دادن مگس ها و سایر آلاینده ها خودداری کنید.

هنگام سفر غذا و آب سالم همراه داشته باشید یا از نوشیدنی ها و غذاهای بسته بندی شده استفاده کنید.

از اجابت مزاج غیربهداشتی خودداری کنید و حتما از توالت های بهداشتی استفاده کنید.