وب سایت ساترا دارای بخش اختصاصی برای گزارش افراد است/ تمامی مطالب تایید نشده است


رئیس ساترا در پخش زنده با شبکه «خبر» از توجه ویژه سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری به پیام های مردمی در حوزه صوتی و تصویری جهانی خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (SATRA)، گفت موکیسه رئیس جمهور ساترا دوشنبه گذشته 9 آبان مهمان بخش خبری «10:00» شبکه خبر بود. حمیدرضا مدگکمجری این بخش خبری درباره نظارت بر محتوای رسانه‌های صوتی و تصویری فراگیر در فضای مجازی، دریافت گزارش‌های عمومی، بسته‌های حمایتی ساترا از رسانه‌ها، جزئیات پخش مسابقه فوتبال جام جهانی و غیره با موگایس صحبت کرد. مسائل در این زمینه

رئیس ساترا در ابتدای این گفتگو درباره نحوه بررسی آثار منتشر شده در رسانه های صوتی و تصویری گفت: تنظیم و نظارت و صدور مجوز بر این رسانه ها بر عهده ساترا است. موضوع ممیزی یا نظارت محتوا در چند مرحله صورت می گیرد. یکی در مرحله صدور مجوز تولید است، یعنی زمانی که یکی از تولیدکنندگان محتوا برای ساخت سریال یا برنامه اقدام می کند. در این مرحله فیلمنامه یا طرح برنامه پس از ارسال به هیئت مربوطه بررسی می شود، ایرادات احتمالی مطرح می شود و در صورت نیاز به مشورت با کارگردانان متخصص برای کار، این کار نیز انجام می شود و در نهایت مجوز تولید صادر می شود. .

وی افزود: مرحله دیگر نظارت بعد از تولید محتوا است. در این مرحله آثار ایجاد شده برای انطباق با محتوایی که قرار بود ساخته شود یا محصولاتی که به صورت امنیتی تهیه شده اند مانند فیلم های دوبله خارجی توسط داوران در هیئت دیگری بررسی و در پایان صادر می شود. یک مجوز

محیسه در ادامه خاطرنشان کرد: نوع دیگر نظارت مربوط به راه اندازی بستر انتشار محتوا در فضای مجازی است که در این صورت پلتفرم مجوز راه اندازی را از ساترا دریافت می کند. با توجه به سوابق این پلتفرم و توانمندی مسئولان آن، دوره های آموزشی برای آنها برگزار می شود و با توجه به عملکرد صحیح در مراحل مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند. پشتیبانی سازمان صدا و سیما و پلتفرم های ساترا بر اساس این سیستم رتبه بندی است.

رئیس ساترا درباره تعداد رسانه های صوتی و تصویری که از این سازمان مجوز دریافت کرده اند، گفت: در حال حاضر حدود 300 رسانه از ساترا مجوز دریافت کرده اند و این 300 بستر دیجیتال بیش از 80 درصد بازار را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به نحوه دریافت مشاوره و انتقاد از کاربران پلتفرم خاطرنشان کرد: ما دو نوع رسانه ناشر محور و کاربر محور داریم. مسئولان هر دو نوع این رسانه ها موظفند زمینه پیام های مردمی را فراهم کنند. بنابراین رسانه‌های جمعی باید فرصتی را فراهم کنند که مثلاً از محتوای منتشر شده در رسانه‌های جمعی، از این نظر که با ارزش‌های ایرانی-اسلامی مطابقت ندارد، با رده‌بندی سنی مطابقت ندارد، گزارش دهند. با اطلاعات کار محتوای آن مطابقت دارد. ، و غیره. رسانه ها امکان گزارش دارند، ثانیاً سایت ساترا بخشی برای دریافت گزارش های عمومی با آدرس sapra.ir دارد که کاربران می توانند به آن مراجعه کرده و گزارش های خود را ثبت کنند.

رئیس سترا افزود: زمانی که گزارش در این اداره ارائه شود از رسانه ها مطالبه خواهیم کرد و معمولا در این شرایط رسانه ها اصلاحاتی را مد نظر قرار می دهند.

Mogise در ادامه خاطرنشان کرد: «در این شرایط که حجم محتوا بسیار زیاد است، بررسی خدمات به روش‌های مختلف انجام می‌شود، البته نه برای همه محتوا. بنابراین، محتوای آپلود شده لزوماً توسط ساترا تأیید نمی شود و تأیید نمی شود. اگر خانواده ها محتوای نامناسبی را مشاهده کردند، می توانند آن را گزارش کنند. هرچه بازدید بیشتر باشد، نقدها بیشتر می شود، اما در نهایت به سمتی می رویم که تمام محتوای حرفه ای رسانه نقد داشته باشد.

وی افزود: سعی می کنیم با گذاشتن تابلویی محتوایی را که توسط ساترا تایید شده است شناسایی کنیم تا مردم با دیدن تابلو به محتوای بررسی شده اعتماد کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما درباره حمایت ویژه از رسانه های مشمول رتبه ساترا گفت: سازمان صدا و سیما یا ساترا حمایت از مقررات مثبت رسانه های صوتی و تصویری فراگیر دارای مجوز از این سازمان را در نظر گرفته است. به عنوان مثال، تقریباً هر ماه، رادیو و تلویزیون مقدار مشخصی از محتوای مناسب برای هر روز را در اختیار رسانه های جمعی قرار می دهد. تا کنون هفت بسته محتوا با 100 واحد محتوا شامل فیلم، سریال و برنامه های رادیویی را برای آنها بررسی کرده ایم. این بسته ها به صورت رایگان در اختیار رسانه ها قرار گرفته است و رسانه ها این امکان را دارند که هزینه آن را از کاربران خود دریافت کنند.

مقیشه افزود: در این بسته‌های محتوایی، رسانه‌ها امکان داشتن شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در قالب یک قاب ویژه (آی‌فریم) را نیز دارند. موضوع دیگر آزاد شدن هزینه تماشای محتوا است که قبلاً اخذ شده است. جلسات مشاوره شامل مشاوره بازرگانی و اقتصادی و دوره های آموزشی برای مدیران رسانه در دانشکده صدا و سیما در بدو شروع کار و اخذ دانشنامه از جمله این ابزارهای حمایتی است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر (ساترا) از پخش مسابقات جام جهانی 2022 قطر از رسانه های پخش خبر داد و گفت: این مسابقات از شبکه های سا سیما، اسپورت و فرات نیز به صورت زنده پخش می شود. به عنوان کانال های مختلف رادیویی با کیفیت 4k و با. از طریق تلبیون که IPTV در اختیار صدا و سیما است و از طریق IPTV طرفین قرارداد که شامل پنج شرکت است پخش خواهد شد. علاوه بر این موارد، قاب (iframe) ویژه این بازی ها به دارندگان مجوز ساترا ارائه می شود.

وی در خصوص حمایت های رسانه ای تصریح کرد: گاهی رسانه ها تخلفاتی در کار خود دارند که رتبه آن ها پایین می آید، اما بعد جبران می شود، در این زمینه همیشه برای حمایت از آن ها چهره مثبتی در نظر می گیریم. اگر رسانه ای متخلف رسانه ای تشخیص داده شود، حتی اگر آن تخلفات منجر به تعلیق مجوز آن نشده باشد، از آن حمایت نمی شود. اما اکثر رسانه های جمعی منظم هستند و توسط ساترا پشتیبانی می شوند.

موگیسه در نهایت به کاهش بحث سلیقه در اعمال ممیزی آثار رسانه های صوتی و تصویری اشاره کرد: برای کاهش احتمال اینکه ممیزی ها سلیقه ای تلقی شوند، سازمان های خارجی مسئول ممیزی را حذف کردیم. ، و اکنون توسط بازبینان سازمان انجام می شود که باعث وحدت رویه می شود. همچنین قوانینی را در این زمینه در سایت ساترا منتشر کرده ایم. همچنین تمامی تولیدکنندگان رسانه و مدیران محتوا در ابتدای کار آموزش های لازم را می گذرانند. رایزنی هایی نیز برای رفع هرگونه مشکل انجام می شود. ما همیشه سعی می کنیم حداکثر تعامل را با رسانه ها برقرار کنیم تا شاهد کوچکترین اختلاف سلیقه باشیم.

انتهای پیام/