وزیر رهبری خوشحالی تقریباً 70 درصد مردم ایران را تایید کرد/ دشمن تلاش می‌کند این تصور را ایجاد کند که ایران در بحران است.


و افزود: حمایت از آزادی بیان و قلم شعاری برای قدرت مردم نیست. بلکه مبنای عمل در دولت انقلابی تلقی می شود و بر این اساس از زمانی که وزارت فرهنگ در دولت مردمی شروع به کار کرده است، مجوز صدها نشریه و پایگاه خبری صادر شده است و ما به حفظ نشریات مکتوب ادامه خواهیم داد. زنده.

وزیر فرهنگ در خصوص توسعه مشکلات کاغذ مطبوعات خاطرنشان کرد: خوشبختانه با دستور رئیس جمهور محترم، کاغذ با قیمت مناسب وارد شد و به زودی بخش زیادی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب تامین می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جنگ امروز جنگ روایتی است و دشمنان از همه ابزار رسانه ای استفاده می کنند تا با تحقیر برخی از مشکلات از ناامیدی مطلق جامعه حرف بزنند و دروغ می گویند. و به تهمت متوسل می شوند تا جامعه ایران را جامعه ای بحران زده معرفی کنند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: بر اساس آخرین نظرسنجی منتشر شده از سوی جهاد دانشگاهی میزان شادی مردم ایران به نزدیک به 70 درصد رسید و انتشار این نظرسنجی با هجمه عجیب برخی در فضای مجازی مواجه شد اما نکته جالب تکرار نتایج این نظرسنجی بود، نظرسنجی اولیه با جامعه آماری مشابه تفاوتی نداشت.

وی مهمترین انگیزه دشمنان انقلاب اسلامی را یأس دانست و گفت: در روزهایی که شاهد جنگ رسانه ای ناجوانمردانه دشمنان ملت ایران هستیم، نیازمند بازسازی گفتمان رسانه ای در کشور و جهاد هستیم. تبیین در این زمینه می تواند نقش تعیین کننده ای در زمینه داستان نویسی داشته باشد.

اسماعیلی همچنین به همزیستی رسانه های مکتوب و آنلاین در عصر جدید اشاره کرد و ادامه داد: عرصه مطبوعات در روند جدید انتشار اخبار با خطر گسترش فناوری های نوین رسانه های آنلاین مواجه است و این مشکل گاها باعث شده تا مطبوعات کمتر دیده شود.البته این طبیعی است.

رئیس شورای عمومی فرهنگ کشور تاکید کرد: طی دهه‌های گذشته رویدادهای مهم بسیاری در رسانه‌های مکتوب منعکس شده است، اما به مرور زمان تحت تأثیر فضای جدید توزیع سریع اخبار قرار گرفته است. اما این به معنای حذف مطبوعات از چرخه رسانه ای کشور نیست و در این راستا به دوره جدیدی از همزیستی رسانه های مکتوب و آنلاین رسیده ایم و حمایت فعالان هر دو بخش خشت اصلی دولت مردمی است.

وی در پایان بر اهمیت برگزاری اولین جشنواره ملی مطبوعات دینی تاکید کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این نخستین جشنواره در قم موجب گسترش رسانه های دینی در کشور شود.

این مراسم با حضور آیت الله سید محمد سعیدی خادم حرم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و حجت الاسلام میتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در شورای اسلامی شهر برگزار شد.

انتهای پیام/